Onko jollain jo käytössä? Jos on nii miten toimii?
Hitaasti etenee tuo rakentaminen. 8 viikkoa on ollu talonpäät ja runko lähes valmiita alueilla 4 ja 5.
Ehtiikö lie lumet sataa ja tulla talvitauko taas rakentamiseen. Markkinointi on ollu kyllä hauskaa ko alkujaan tuntu että ei matkaan ehi jos ei heti tilaa : )
Viemärilinja tänne valmistu huomattavasti nopeampaa kuin valokuitu : )
Valoo täyskuitu
7
10880
Vastaukset
- Anonyymi
Ei vissiin oo vielä missään valmista :)
- Anonyymi
Valoolla ei ole ylläpitomaksua, mutta sopimuksessa lukee kuitupäätelaitteen olevan Valoon taustayhtiön omaisuutta eikä siihen laitteeseen saa tehdä muutoksia. Muutoksia ei tehtäisikään, mutta jääkö tuon valokuidun myötä joku laite taloon ikuisiksi ajoiksi, mikä ei ole oma vaan vieraan omistama? Ei kuullosta hyvältä.
- Anonyymi
Kesän hätyytelly että joko sais auki kun kevätlumille jo luvattiin käyttöönottoja. Ei tapahu mitään. On tässä se hyvä puoli, että kohta voi irtisanoa ilman sanktioita kun asennuksista alkaa olla kulunut se 12kk. Puheet on kovat, mutta mikään ei etene. Ei heillä ollu ees tiijosa mimmosen liittymän oon tilannu, sillä verukkeella ei sitten oo muka käyttöönottakaan voinut tehä.
- Anonyymi
Kuitu toimii mutta asiakaspalvelu on täysin luokatonta. Puheluihin eikä sähköpostiin tule vastausta. Ruuhkaa aina kun soittaa.
- Anonyymi
Pitää paikkansa, asiakapalvelu surkeaa
- Anonyymi
vIEMÄRIÄ ihmiset tarvii, valokuitua ei tarvi
- Anonyymi
Kiitos tiedosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381329
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39926Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad36671- 14600
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26588- 25565
Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17553Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17533