Valoo täyskuitu

Anonyymi-ap

Onko jollain jo käytössä? Jos on nii miten toimii?

Hitaasti etenee tuo rakentaminen. 8 viikkoa on ollu talonpäät ja runko lähes valmiita alueilla 4 ja 5.

Ehtiikö lie lumet sataa ja tulla talvitauko taas rakentamiseen. Markkinointi on ollu kyllä hauskaa ko alkujaan tuntu että ei matkaan ehi jos ei heti tilaa : )

Viemärilinja tänne valmistu huomattavasti nopeampaa kuin valokuitu : )

7

10607

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei vissiin oo vielä missään valmista :)

    • Anonyymi

      Valoolla ei ole ylläpitomaksua, mutta sopimuksessa lukee kuitupäätelaitteen olevan Valoon taustayhtiön omaisuutta eikä siihen laitteeseen saa tehdä muutoksia. Muutoksia ei tehtäisikään, mutta jääkö tuon valokuidun myötä joku laite taloon ikuisiksi ajoiksi, mikä ei ole oma vaan vieraan omistama? Ei kuullosta hyvältä.

    • Anonyymi

      Kesän hätyytelly että joko sais auki kun kevätlumille jo luvattiin käyttöönottoja. Ei tapahu mitään. On tässä se hyvä puoli, että kohta voi irtisanoa ilman sanktioita kun asennuksista alkaa olla kulunut se 12kk. Puheet on kovat, mutta mikään ei etene. Ei heillä ollu ees tiijosa mimmosen liittymän oon tilannu, sillä verukkeella ei sitten oo muka käyttöönottakaan voinut tehä.

    • Anonyymi

      Kuitu toimii mutta asiakaspalvelu on täysin luokatonta. Puheluihin eikä sähköpostiin tule vastausta. Ruuhkaa aina kun soittaa.

      • Anonyymi

        Pitää paikkansa, asiakapalvelu surkeaa


    • Anonyymi

      vIEMÄRIÄ ihmiset tarvii, valokuitua ei tarvi

      • Anonyymi

        Kiitos tiedosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      65
      8873
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5554
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      127
      5006
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      13
      3864
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3470
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3369
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      38
      2719
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2671
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      39
      2613
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1737
    Aihe