Onko jollain jo käytössä? Jos on nii miten toimii?
Hitaasti etenee tuo rakentaminen. 8 viikkoa on ollu talonpäät ja runko lähes valmiita alueilla 4 ja 5.
Ehtiikö lie lumet sataa ja tulla talvitauko taas rakentamiseen. Markkinointi on ollu kyllä hauskaa ko alkujaan tuntu että ei matkaan ehi jos ei heti tilaa : )
Viemärilinja tänne valmistu huomattavasti nopeampaa kuin valokuitu : )
Valoo täyskuitu
7
10685
Vastaukset
- Anonyymi
Ei vissiin oo vielä missään valmista :)
- Anonyymi
Valoolla ei ole ylläpitomaksua, mutta sopimuksessa lukee kuitupäätelaitteen olevan Valoon taustayhtiön omaisuutta eikä siihen laitteeseen saa tehdä muutoksia. Muutoksia ei tehtäisikään, mutta jääkö tuon valokuidun myötä joku laite taloon ikuisiksi ajoiksi, mikä ei ole oma vaan vieraan omistama? Ei kuullosta hyvältä.
- Anonyymi
Kesän hätyytelly että joko sais auki kun kevätlumille jo luvattiin käyttöönottoja. Ei tapahu mitään. On tässä se hyvä puoli, että kohta voi irtisanoa ilman sanktioita kun asennuksista alkaa olla kulunut se 12kk. Puheet on kovat, mutta mikään ei etene. Ei heillä ollu ees tiijosa mimmosen liittymän oon tilannu, sillä verukkeella ei sitten oo muka käyttöönottakaan voinut tehä.
- Anonyymi
Kuitu toimii mutta asiakaspalvelu on täysin luokatonta. Puheluihin eikä sähköpostiin tule vastausta. Ruuhkaa aina kun soittaa.
- Anonyymi
Pitää paikkansa, asiakapalvelu surkeaa
- Anonyymi
vIEMÄRIÄ ihmiset tarvii, valokuitua ei tarvi
- Anonyymi
Kiitos tiedosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a626673Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?
Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�2125266Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,614491Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K1023761Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii732931Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut662817Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1142590SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het202017Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan621917Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä
Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii2551811