Valoo täyskuitu

Anonyymi-ap

Onko jollain jo käytössä? Jos on nii miten toimii?

Hitaasti etenee tuo rakentaminen. 8 viikkoa on ollu talonpäät ja runko lähes valmiita alueilla 4 ja 5.

Ehtiikö lie lumet sataa ja tulla talvitauko taas rakentamiseen. Markkinointi on ollu kyllä hauskaa ko alkujaan tuntu että ei matkaan ehi jos ei heti tilaa : )

Viemärilinja tänne valmistu huomattavasti nopeampaa kuin valokuitu : )

7

10141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei vissiin oo vielä missään valmista :)

    • Anonyymi

      Valoolla ei ole ylläpitomaksua, mutta sopimuksessa lukee kuitupäätelaitteen olevan Valoon taustayhtiön omaisuutta eikä siihen laitteeseen saa tehdä muutoksia. Muutoksia ei tehtäisikään, mutta jääkö tuon valokuidun myötä joku laite taloon ikuisiksi ajoiksi, mikä ei ole oma vaan vieraan omistama? Ei kuullosta hyvältä.

    • Anonyymi

      Kesän hätyytelly että joko sais auki kun kevätlumille jo luvattiin käyttöönottoja. Ei tapahu mitään. On tässä se hyvä puoli, että kohta voi irtisanoa ilman sanktioita kun asennuksista alkaa olla kulunut se 12kk. Puheet on kovat, mutta mikään ei etene. Ei heillä ollu ees tiijosa mimmosen liittymän oon tilannu, sillä verukkeella ei sitten oo muka käyttöönottakaan voinut tehä.

    • Anonyymi

      Kuitu toimii mutta asiakaspalvelu on täysin luokatonta. Puheluihin eikä sähköpostiin tule vastausta. Ruuhkaa aina kun soittaa.

      • Anonyymi

        Pitää paikkansa, asiakapalvelu surkeaa


    • Anonyymi

      vIEMÄRIÄ ihmiset tarvii, valokuitua ei tarvi

      • Anonyymi

        Kiitos tiedosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS - Tapani Kansa kuoli leikkauspöydälle!

      Puoliso kertoo Tapani Kansan viimeisistä hetkistä – kuoli leikkauspöydälle – Hänelle tuli kovia kipuja alavatsaan. Yhtä
      Maailman menoa
      445
      6029
    2. Sofian hieno auto

      Seiskassa on juttua Sofian instassa olleesta kalliista ökyautosta. Jutussa kerrotaan Sofian ajavan autoaan, siis : onko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      204
      2627
    3. Kaivatulla on asiaa

      kirjoita asiasi kaivatulle tähän ketjuun
      Ikävä
      164
      2057
    4. Eihän asia minulle kuulu...mutta

      Ketä sinä mies odotat?
      Ikävä
      89
      1671
    5. Hannu Karpo

      Kiitos sinulle kun lausuit lopuksi vielä painavaa asiaa terveydenhuollosta. Tästä me kärsimme joka päivä. Kipuja on mutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      1387
    6. Lapsiporno sallittava sanoo persuehdokas

      Kyllä, luit oikein. Vaaleissa ehdolla oleva persu haluaa sallia lapsipornoa: https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/932
      Perussuomalaiset
      177
      1145
    7. Se vaan on faktaa että kepun ehdokas Sami Mäkinen poistettiin riparilta isosena

      Miksi yritettiin vaieta? Tapauksesta jo ainakin kaksi tai kolme viikkoa. Sami Mäkinen on kuntavaaliehdokas ja tällainen
      Haapavesi
      32
      1125
    8. Keksitkö mies

      mistä biisistä tulee sä ja mä mieleen?
      Ikävä
      105
      1114
    9. Ihanaa aurinkoista

      Huomenta päivää tiistaina. 🌞☺️ Kesän kukkasia odotellessa 💛🌱
      Ikävä
      315
      1013
    10. Suomessa miesten työttömyys on korkeinta koko EU:ssa. Hienoa Orpo-Purra

      Työttömyys lisääntyi helmikuussa – Suomen miesten tilanne synkin EU:ssa Tilastokeskuksen mukaan työttömiä 15–74-vuotiai
      Maailman menoa
      149
      997
    Aihe