Uusi nopeuskilpailu lähestyy

Anonyymi-ap

Muutama kysymys ARAlta:

kysymys: Jaetaanko uudet jonotusnumerot 1.9.2023 onlinenä heti alusta alkaen vai onko alussa ”arpajaiset”?

Vastaus: ei arpajaisia vaan alusta alkaen onlinenä numeronvarausjärjestelmästä ja se kuka nopeitten osaa haun suorittaa saa numeron 1. ”ARAn rekisteri rakennetaan pilvialustalle ja se pystyy skaalautumaan käyttäjämäärien mukaan. Rekisteriin kirjautuminen kuitenkin edellyttää tunnistautumista, mikä saattaa ruuhkautua, jos tuhansia järjestysnumeron hakijoita yrittää tunnistautua ensimmäisenä päivänä samaan aikaan. Ratkaisu alun käyttöpiikissä on mahdollisesti samantyyppinen jonotus palveluun, kuin on käytössä useissa tapahtumalippujen myyntipalveluissa.”
Että tallaista tiedossa, nörtit hyötyy tästä.

3

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Järjestysnumero tulee myös olemaan maksullinen (10 €), joka maksetaan haettaessa ja numero on voimassa vain 2 vuotta. Numeroita saa myös vain yhden per hakija eli pariskunta tuplaa hakumahdollisuudet.

      • Anonyymi

        Eikös haku asokohteeseen ole yksi hakee ja kaksi muuttaa pariskunnan tapauksessa. Eli pariskunnan molempien numeroista hyöty on olematon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikös haku asokohteeseen ole yksi hakee ja kaksi muuttaa pariskunnan tapauksessa. Eli pariskunnan molempien numeroista hyöty on olematon.

        Kaksi ihmistä kaksi eri numeroa = kaksi hakemusta samaan kohteeseen eli pariskunta/kämppikset tuplaa mahdollisuudet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      256
      45572
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      43
      11343
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      221
      10961
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      38
      9775
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      88
      8602
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      276
      6650
    7. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      43
      2344
    8. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      12
      2284
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      44
      2124
    10. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      2
      2075
    Aihe