voitaisiinko..

Daniac

Aloittaa sellainen positiivinen keskustelu,siinä mielessä että ei valiteta kuinka teini bändi COF on tai vastaavaa? Alkaa vituttamaan oikein urakalla tuo valittaminen. Ja ketä tosiasiassa kiinnostaa onko se teini bändi vai ei? COF tekee loistavaa musiikkia,ja se MUSIIKKI ,eikö se ole se pääasia eikä se mitä ikäluokkaa Kuuntelijat edustavat? Ja se ikuinen väittely siitä onko COF blackmetallia,bändin jätkät itse ovat sanoneet että eivät tee blackmetallia. Ja jos joku vielä väittää Cradlen olevan black metallia niin voi perkele!

4

597

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asd

      oot oikees :D t.jeny :D

      • Jeny---------------------

        tää toimii muhahhahaaa cof


      • Daniac
        Jeny--------------------- kirjoitti:

        tää toimii muhahhahaaa cof

        Ai katos sinä täällä [what the fuck?!]
        No ei mutta oikeasti,vituttavaa.


    • terror

      Se on se kun teinit kaikessa ehdottomuudessaan ja huonon itsetunnon voimistamassa epävarmuudessaan tykkää leikkiä puristia palavasta halustaan tuntea olevansa "aito ja uskottava".

      Onneksi yleensä iän myötä nämä valitettavat henkiset lieve-ilmiöt häviävät ja lapsukaiset tajuavat, mikä on oikein, mikä väärin ja mikä on aitoa, mikä ei.

      Ja näin mieleen luiskahti pienoinen määritelmä sille, mitä aitous tässä tapauksessa voisi olla. Jos joudut edes vähänkään ponnistelemaan sen edestä, että pystyt tuntemaan rakkautta, vihaa, turhautuneisuutta jne. esimerkiksi jotain tiettyä musiikkia kohtaan, tunne ei ole aito.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      194
      14944
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      122
      10464
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      75
      9460
    4. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9301
    5. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      51
      9129
    6. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      52
      6900
    7. 180
      6480
    8. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      31
      5561
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      157
      5357
    10. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      46
      3866
    Aihe