voitaisiinko..

Daniac

Aloittaa sellainen positiivinen keskustelu,siinä mielessä että ei valiteta kuinka teini bändi COF on tai vastaavaa? Alkaa vituttamaan oikein urakalla tuo valittaminen. Ja ketä tosiasiassa kiinnostaa onko se teini bändi vai ei? COF tekee loistavaa musiikkia,ja se MUSIIKKI ,eikö se ole se pääasia eikä se mitä ikäluokkaa Kuuntelijat edustavat? Ja se ikuinen väittely siitä onko COF blackmetallia,bändin jätkät itse ovat sanoneet että eivät tee blackmetallia. Ja jos joku vielä väittää Cradlen olevan black metallia niin voi perkele!

4

593

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asd

      oot oikees :D t.jeny :D

      • Jeny---------------------

        tää toimii muhahhahaaa cof


      • Daniac
        Jeny--------------------- kirjoitti:

        tää toimii muhahhahaaa cof

        Ai katos sinä täällä [what the fuck?!]
        No ei mutta oikeasti,vituttavaa.


    • terror

      Se on se kun teinit kaikessa ehdottomuudessaan ja huonon itsetunnon voimistamassa epävarmuudessaan tykkää leikkiä puristia palavasta halustaan tuntea olevansa "aito ja uskottava".

      Onneksi yleensä iän myötä nämä valitettavat henkiset lieve-ilmiöt häviävät ja lapsukaiset tajuavat, mikä on oikein, mikä väärin ja mikä on aitoa, mikä ei.

      Ja näin mieleen luiskahti pienoinen määritelmä sille, mitä aitous tässä tapauksessa voisi olla. Jos joudut edes vähänkään ponnistelemaan sen edestä, että pystyt tuntemaan rakkautta, vihaa, turhautuneisuutta jne. esimerkiksi jotain tiettyä musiikkia kohtaan, tunne ei ole aito.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      3035
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      119
      1245
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      1047
    4. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      961
    5. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      925
    6. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      897
    7. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      871
    8. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      161
      851
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      834
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      784
    Aihe