Vieläkin tupakoimatta

Anonyymi-ap

Vieläkin olen tupakoimatta. Herätessä teki mieli aamusätkää mutta nopeasti meni se tarve ohi. Tupakka maksaa nykyään ihan liikaa että vapaaehtoisesti tuhlaisin rahaa siihen.
Päivät tuntuu vähän pidemmältä kun ei tekeminen keskeydy tupakan takia.

Lopeta sinäkin. Sinäkin voit onnistua

4

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä enkä napurini kerostalossa tupakoi Helsinki 94. Mutta alaketamme yksin elävä nainen.Saa kai kelan elkeet 7 päivä jo alkaa tupakan haju levitä rinnakais parvekeille illallla myöhemmin,keties unohtu kontrolli myös kaljan tai vinin ansiota?.Vaikka talomme taloihin Heka tuli parveketupakointi kieto 20.6.22. Häntä se ei näemmä koske.Hän ei tajua,ei itse haista sitä karseaa hajua.Nousee tupakan haju aina ylöspäin.Ikunoita on parvekeen siällä ja nissä rakovetilit mistä se haju tulee asuntoihin siälle.On hienoa olet irti tupakasta. SIHEN ON MYÖS SV LÄKET.JOITA KIRJOITAA TERVEYSKESKUSLÄKÄRIT,KUIN HAMMASLÄKÄRIT JA JOS OLET TÖISSÄ TYÖPAIKKA LÄKÄRIT.Läkettä tupakoiva syö 3kk.Eli sen aikana saa poltaa ,lähet ohjen mukaan ja tupakka jää itsestän pois.Mutta se kuuri syötävä lopun 3kk.Onistuu.Säästy rahaa ja ei tee mieli tupakka.Sillä sästetyllä rahalla voit ostaa itsellesi jotain,mihin aiemmin ei varaa ole. Vuodessa tupakoiva polttaa savuna ilmaan noin 2800-3000e. Jos on joka päivä tupakoiva?Jatka saman tahtin ja jos vieroitus oireita hae läkäriltä apua resepti lääke,Nin et repsahda tupakointiin.

    • Anonyymi

      Haet palstalta vertaistukea, kun et pärjää tupakoimattomana.
      Minä iloiten lähden tupakalle.

      • Anonyymi

        Sinä olet riippuvainen tupakasta . Sääliksi käy tuollainen terveytensä tuhoaja. Et sinä nauti tupakoinnista. Monta kertaa on mielessäsi käynyt lopetus ja varmasti olet salaa yrittänyt lopettaa. Vielä sinä onnistut kun et luovuta


      • Anonyymi

        Minä lopetin 40 v. kestäneen tupakoinnin vajaat 2 v. sitten ja se kävi yllättävän helposti vaikka samaan aikaan laihdutin. Apua ja lääkkeet tupakoinnin lopetukseen (Champix) sain julkisesta terveyden huollosta. Nikotiinin himo hävisi yllättävän nopeasti (viikoissa), tapariippuvuudesta irrottautuminen kesti vähän kauemmin (n. 3 kk) ja rahan säästö (n. 10 eur/päivä) motivoi. Tupakoinnin lopetus vaikutti kohentavasti paitsi yleiseen terveyden tilaan niin myös ulkonäköön, osa rypyistäkin oikeni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22522
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      89
      9747
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      50
      7687
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      93
      6469
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      190
      6196
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      63
      5785
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      56
      5280
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5184
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      120
      4844
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4529
    Aihe