Outi Alanen, mitähän se tekee nykyään?

Anonyymi-ap

Ihana näyttelijä

42

27709

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oijoi kuinka sexy nainen, huh huh.

    • Anonyymi

      Aika sekavaa sisältöä se jakaa somessa. Kotihoito kiusaa säännöllisesti. Onneksi ei asu Soiten alueella niin ei tule huonoa mainetta.

    • Anonyymi

      Googlaa hyvä ihminen. Se on ensihoitaja, näyttelijä ja poliitikko. Omien sanojen mukaan näyttelijä-ensihoitaja.

      • Anonyymi

        Mutta ei tee kumpaakaan koulutustaan vastaava työtä?


      • Anonyymi

        Hän on lähihoitaja. Kaikki sillat polttanut sukuunsa että entisiin työnantajiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta ei tee kumpaakaan koulutustaan vastaava työtä?

        No sekaisinhan tuo on nuiden fasevideoiden perusteella koko muija.


      • Anonyymi

        Kaikkea tuota omasta mielestään, eipä ehkä kovin monen muun kun työttömänä seilaa kaduilla, hörhöilemässä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta ei tee kumpaakaan koulutustaan vastaava työtä?

        Outo kaikenkaikkiaan. Poista humalaisvideoita ja esittelee nukjea ikäänkuin olis sen oma vauva. Myös ihme raskaus videoita ja synnytys, vaikkei oo lasta hällä. Outo.


    • Anonyymi

      Eikös ole jonkun litteämaa puolueen ehdokkaana vaaleissa.

    • Anonyymi

      Outo

    • Anonyymi

      On tää sit kummaa kansaa haukkuvat toisiaansa kuin rakkikoirat. Hulluksi haukkuminen jne. Katsokaa suoltajat myös omaa napaanne myös, et miten itse käyttäydytte toisiaanne kohtaan.

      • Anonyymi

        100 % : sta tervettä ihmistä ei ole olemassaakkaan, jos joku väittää niin, niin minä näytän valehtelijan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        100 % : sta tervettä ihmistä ei ole olemassaakkaan, jos joku väittää niin, niin minä näytän valehtelijan.

        100%: sta tervettä ihmistä ei ole olemassakaan, jos joku väittää niin, niin minä näytän valehtelijan.


      • Anonyymi

        Juu näin on
        Mitä vähemmän sanoo kun ei kuitenkaan tunne ja jos tuntee niin kahden kesken sanoo
        On vaika pidättäytyä juoruilusta mutta hyvä se on
        Minua vaivaa itseänikin piirre: juoruilu mutta olen karsinut ja karsin sitä yhä.
        Lähinnä puhun ystävieni kanssa muistakin ihmisistä enkä hyvää kovinkaan
        Senkin yritän lopettaa , se helpottaa jotenkin mutta pitemmänpäälle tekee huonoo


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        100 % : sta tervettä ihmistä ei ole olemassaakkaan, jos joku väittää niin, niin minä näytän valehtelijan.

        Hatun noston arvoinen kommentti. Kaikilla on omat outoutensa. Jotku ovat avoimia ja jotkut eivät näytä.


    • Anonyymi

      Outi on aliarvostettu näyttelijä PISTE! Miksi hän ei ole enää ensihoitaja EI KUULU teille!
      Outi rakastaa ja suojelee äitiään huonoilta hoitajilta.
      ISKÄ ei ollut kunnossa kun teki testamentin. Häntä johdateltiin. JÄTTÄKÄÄ OUTI RAUHAAN!

      • Anonyymi

        Hyvä että joku pitää huolta vanhemmistaan. Aina läheinen ei ole se paras eritoten mielenterveys ja päihdeongelmissa auttaminen ei aina auta.


    • Anonyymi

      Kutsumusammatti näille ongelmaihmisille

    • Anonyymi

      Outi olisikin helppo jättää rauhaan ja unohtaa, jollei noita sen älyvapaita instavideoita tulisi päivittäin feediin.
      Millä aineilla se on saanut nupin noin sekavan tuntuiseksi. Luulisi, että hyvä näyttelijä osaisi olla kuin terve ihminen yhden videon ajan.

      • Anonyymi

        Monella vaihtuu rooli koko ajan noissa enskahommissa. Harvoin näkee sellaista tasaista ja asiallista käytöstä kahta työvuoroa peräjälkeen.

        Välillä ollaan herkkää ja taiteellista taideasiantuntijaa, pianonsoittajaa ja kutojaa

        Seuraavassa vuorossa näytetään keskisormea,leikitään viikinkiä ja tullaan iholle

        Kolmannessa kerrotaan kalujuttuja ja öyhkätään menemään ja sitten taas kuiskitaan ja sipatetaan..

        Ja puhutaan miesoletetuista


    • Anonyymi

      Ihmettelen miten Keskusta on ottanut riveihinsä tuon ihmisen... Kyllä kai valtuutettuna pitää osata yhteistyö ja kommunikointi. Outi ei osaa kumpaakaan. Poistaa ja estää kaikki jotka hiukankin on eri mieltä tai eivät nuoleskele ja kehu. Sitten itse huutaa suureen ääneen ja tekee postauksen jokaisesta joka hänet on estänyt :D Aitolehti, Rääkkylän kunta, Sofia Virta jne jne.. Hänen on oltava se joka sanoo miten ollaan ja viimeisen sanan. Aina, ihan aina. Jos näin ei mene niin siitä tulee postaus tai video.

      Ammatteja on, mutta mitään työtä ei tee, tai häntä ei oteta enää mihinkään, koska riitautuu joka paikassa kun ei toimta hänen pillinsä mukaan. Kukapa työnantaja viitsii tieten tahtoen noihin sotkeutua.
      On riidoissa kaikkien kanssa, oli myös isänsä, mutta ei kykene sitä hyväksymään ja nyt vuosikausien operaatio ja kirjan kirjoittaminen jotta saa oman versionsa selitettyä. Sisartaan haukkuu, ettei äitiään auta, mutta ei kai hän voi samaan kämppään edes outin kanssa mennä, outihan on niin vihamielinen häntä kohtaan.

      Kotihoito ei osaa mitään, edunvalvonta ei osaa mitään, kaikki kostavat hänelle kun ovat kateellisia kun hän on näyttelijä :D Kaikki näyttelijäkollegat on paskoja jos eivät ole kehuneet outia, Edelmanista lähtien. Riku Rantala on vitun kääpiö, liki kaikki näyttelijät jotka työllistyvät on haukuttu, ovat seksuaaliahdistelijoita ym.

      Pari säälittävää ukkelia näkyy hänen pillin mukaansa osaavan nöyränä hyppiä, lahjoittavat puhelimia ym. eli hyötyy ja tällaiset tyhmeliinit kannattaa pitää pelissä mukana.

      Siinäpä oikein Keskustan mannekiini :D

    • Anonyymi

      Ööö, missähän näytelly? Joku ikivanha Häräntappoase, siinäpä se. Ei teatterikokemusta eikä juuripamuuallakaan näkyny

      • Anonyymi

        Siitä Häräntappoase leffasta puhutaan vuositolkulla, onko muita leffoja? Jauhetaan yhdestä ja samasta leffasta aina vain ei jumankauta ja tämä Outi itse on ihan seko.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siitä Häräntappoase leffasta puhutaan vuositolkulla, onko muita leffoja? Jauhetaan yhdestä ja samasta leffasta aina vain ei jumankauta ja tämä Outi itse on ihan seko.

        Ei pääse mitenkään elämässään eteenpäin. Surullista


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siitä Häräntappoase leffasta puhutaan vuositolkulla, onko muita leffoja? Jauhetaan yhdestä ja samasta leffasta aina vain ei jumankauta ja tämä Outi itse on ihan seko.

        Ehkei hänellä muuta meriittiä sit ookkaan tuolta alalta? Koht 60 v jää varmaan eläkkeelle koht. Muistelee menneitä.


    • Anonyymi

      Kanta-Hämeen Pelastuslaitoksen ensihoidossa työskennellyt henkilö on varastanut huumausaineeksi luokiteltavia lääkkeitä. Asiasta on tehty rikosilmoitus poliisille.

      Teon jäljille päästiin omavalvonnan yhteydessä. Tiedossa ei ole, että teosta olisi aiheutunut haittaa ensihoidon potilaille. Ensihoito päivittää lääkehuoneita- ja kaappeja kulunvalvonnan sekä videovalvonnan osalta tasolle, jolla osa toiminnoista on jo kiinteistöjen peruskorjausten yhteydessä saatettu.

      Täällä ei selviä edes ulosteleikkien sankarit vaikka olis mitä omavalvontaa, kameraa ja kulunvalvontaa. Ollaan niin outside of the box ja ajatellaan fast and slow.

    • Anonyymi

      Koiransa huolestuttaa. Pitäisi saada Outin osoite, että valvontaeläinlääkäri pääsisi tutkimaan koiran olot.

    • Anonyymi

      Nyt on putkiremontin takia evakossa mutta äitinsä luona se tosi sekaisessa kodissa tekee jatkuvasti outoja päivityksiä ja sieltä postailee miten raskasta on olla omaishoitaja vaikkei sitä edes ole kun kotihoito hoitaa kaiken. Kyllä hoitajan koulutuksen saanut omainen saisi hoitaa äitinsä lääkityksen mutta on varmasti syitä miksi lääkkeet ovat lukkojen takana mihin omasta mielestä suomen parhaimmalla( narsisti )näyttelijällä ei ole avaimia

    • Anonyymi

      No nyt se on tehtaillut kertomansa mukaan työhakemuksia ulkomaille. Varmaan työkkäri pakottanut. Hän vissiin unohti että on äitinsä (palkaton) omaishoitaja

      • Anonyymi

        On niin sekalaista juttua hällä että huhheijaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On niin sekalaista juttua hällä että huhheijaa.

        Todellakin.


    • Anonyymi

      Huh huh, miten sekavaa sisältöä tällä naisella... kuormittaa älyttömästi koko alueensa sosiaali ja terveyspalveluita tod.näk.

      Kauheimpia on just nää omaiset... Ja sit ihmetellään miksi hoitajat vaihtaa alaa... Just näiden Alasten kaltasten kiusaaminen ja vittuilu tekee alasta niin kuormittavan ettei sitä vaan jaksa.

    • Anonyymi

      Outoja on hänen päivitykset, ehkä kasvaa joskus " aikuiseksi". kyllä työtä löytyy jos on oikeasti tahtoa, halua tehdä uutterasti sitä mihin rahkeet riittää. EHKÄ kannattaisi katsoa peiliin,
      Elämää on vielä edessä.

    • Anonyymi

      Ei taida ihan täysillä käydä valitettavasti...

    • Anonyymi

      Jaahas, nyt on alkanut uusi sota siskoa vastaan perintörahoista. Ei kykene työhin niin rahaa olisi jotenkin saatava. Keinolla millä hyvänsä.

    • Anonyymi

      On kyllä tää mimmi sekaisin kun seinäkello! Ihme ettei ole jo hoidossa jossakin… narsistisia piirteitä, kaikissa muissa vikaa paitsi itsessä.

    • Anonyymi

      Sukulaiset, hoitohenkilökunta, näyttelijät ja poliitikot saa taas tuntea Outin katkeruutta.
      Voi kun joku voisi häntä auttaa kun on selkeästi mt- ongelmat taas pahentuneet.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe