että kun loppuu seksi, loppuu elämäkin. Vois kuolla vaikka pois. Öitä!
Olen vähän sillä kannalla,
Anonyymi-ap
3460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Noo eikö suhteessa saa
Kaikki eivät ole missään suhteessa. Silti samat tarpeet.
H6vin pärjää ilmankin. Ylimainostettu juttu.
No joo ei ne tarpeet kaikilla taida ihan samanlaisia olla.
Entäs jos ei koskaan saa seksiä? Onko se silloin niin, että elämä ei ole alkanutkaan?
Öitä Eipä kai sillä elämällä mitään merkitystä kai ole jos seksi on se syy miksi elää en tiedä kun seksi omasta mielestäni on osa toimivaa parisuhdetta
Vähän silläkin kannalla on hyvä olla
Monella kannalla hyvä olla
Toki se kuuluu vakituiseen parisuhteeseen ja siinä se on turvallistakin, jos luottamus ja kunnioitus molemminpuolista.
Muuten on hyvä ihmisen harjoittaa myös itsehillintää. Se tekee aina henkisille voimavaroille hyvää, kun ei ole minkään vietin vietävissä. Voimia!
Niin se loppui, naisten kiinnostus kun täytti 50. Elämä loppusuoralla.
Ootko 50 v?
Ihan muuten vaan kysyn.
Olen. Täytin viime kesänä.
Niin se loppui, miehen kiinnostus kun täytti 60v , ei kykene .Elämä loppusuoralla, tupakointi ja kalja kiinnostaa miestä enempi, vaikka on ahtautumaa ja apneaa.
Ok.Toivon,että löydät naiskumppanin itsellesi. Älä ota tätä palstaa vakavasti.Ennenkin sinua neuvonut mies.
Minä mitään enää löydä. Ei tässä iässä enää kelpaa kuin mummoille.
Minullapa onkin sängyssä 62v, viriili mies. Tosin olen itse nuorempaa vuosikertaa ja pidän itsestäni huolta ja mielestäni samalla. Mutta siis vaikka seksiä on kyllä riittävästi, niin ikäero välillä mietityttää ja siksipä nuorempaan kuin mieheni ihastuin. Mutta se ihastus on van päässäni ja sinne jää.
Mielestäni = miehestäni
No heikoissa kantimissa on sitten ollukkin koko elämä, ei ole kovin vahvoista aineista koottu sitten, jos tollaseen loppuu.
-Jasu-
Sinä et ole mies, niin et ymmärrä.
Ei elämää ja seksiä tartte sukupuolittaa, kokeilkaapa elää vaan kuten ihmiset ilman mies ja nainen, et voi ymmärtää.
-Jasu-
Eikö tuoll ole vapaana kirmaavia nuorikkoja, jolla on samat tarpeet? Vai onko valistus vihdoin mennyt perille, ettei ihan jokaista tarvitse läpi käydä..
Ihminen on tainnut jäädä eläimen tasolle, jos seksi olisi ainoa syy elää.
Läheisyys ja seksi on kuitenkin aika tärkeitä.
Juu aika tylsää, jollei muita harrastuksia, kun paneminen.
Siitä nyt ei ollutkaan kyse ettei olisi tärkeitä. Mutta surullista lukea tällaista, kun samalla tavallaan teilaatte hengiltä kaikki muutkin, jotka ei syystä tai toisesta seksiä harrasta.
Se voi olla valinta olla harrastamatta. Taikka sitten ei ole oma valinta ja se voi kyllä syödä miestä. Kun haluaisi mutta ei saa.
Tämä just. Kauhea mekkala, jos joku kritisoi seksivouhottajia. Itse kuitenkaan eivät kestä arvostelematta ja teilaamatta muitakin, jotka ei syystä tai toisesta seksiä harrasta. Tai pidä sitä ykkösasiana elämässä tai edes parisuhteessa.
-Jasu-
Voin lohduttaa, ettei naisetkaan saa aina valita. Naps vaan, ei se mee niin kun miehet moni kuvittelee.
-Jasu-
Kun erinomainen seksi loppuu.
Sain viikolla pitkästä aikaa ihanaa, vaikka melko nopeasti, mutta se on sina yhtä tyydyttävää kyseisen hlön kanssa.
Olisi vielä hänen kanssaan sillä saralla paljon annettavaa tousillemme.
Kehnolla seksillä ei ole niin väliä.
No yksinkertaiset ihmiset kaipaa yksinkertaisia asioita, siinä se !
vai onko pienen lihanpalan nitkutus jossain lävessä ihmisen elämisen tarkoitus, onko?
Tiukkaa tekee tuo föörpiikin lenssaaminen nykyään :(
Vanha Skönö
Höpö höpö
Toisille ei taas riitä mikään
Heikki kantoi seksinukkea rappukäytävässä – naapurin rouvan tokaisu naurattaa vieläkin https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000009191760.html
En ehkä kattelis, varsinkaan pidempään tallaista kaveria.
- Nainen sivusta
Miksi tällaista haluat tänne kirjoittaa? Toivottavasti kukaan ei sunlaiselle ihmiselle ”anna”.