Kiminkinen eläkkeelle

Nyt tietoa kehiin kuka on uusi konitohtori
231404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Hyvä vaan että laitto viimeinkin hanskat tiskiin.
Ylimielinen tyhjän jauhaja joka tienaa kirjoittamalla pillereireseptiä jotta saa loma osakkeita...

Äänestä

Vihdoinkin.
Kohta uskaltaa taas mennä lääkäriinkin ilman julkista häpäisyä.
Turhantärkeä ukko, jonka tekemät hoitovirheet on tunnettuja. Potilasta katsonut aina alaspäin, kirjoittanut mitä potaskaa on halunnut virallisiin lausuntoihin, ja on seksistinen hiplaaja. Yök.

Äänestä
  • Nimenomaan ei vois paremmin sanoa toivottavasti tulee tilalle lääkäri joka ottaa tosissaan potilaan ongelmat ja kuuntelee toisin kuin tämä tuubaa jauhamisella tienaava tyhjäntoimittaja

    Äänestä

  • Huomasin saman asian tuossa Perjantai lähetyksessä,alkoi hiplaamaan vähän jokaista joka lähellä oli.Muutenkin hommelimainen tapa liikkua ja puhua,onko läpipasko ainut mitä se lääketieteestä tietää?

    Äänestä

Voisiko Kiminkinen jäädä eläkkeelle myös Saarijärveläisestä. Se olisi reilu teko.

Äänestä
  • Viimeisin lehti oli täynnä tätä hömppäherraa ja rouvaa, jopa muitakin sen saman suvun jäseniä mainittu. Alkaa jo väsyttää yhden asian ympärillä uutisointi.
    Onko lehti kytköksissä Kiminkisiin? Ostettu päätoimittaja? Konitihtorin rahoittama lehti?
    Alkoi kiinnostaa, kun maalaislääkäri käyttää mainoskanavana paikallislehti Saarijärveläistä oman uransa pönkitykseen. Härskiä menoa.

    Äänestä

  • Ketä luennoi hänen läksiäisissään?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Ketä luennoi hänen läksiäisissään?

    Ei kai Juha Kinnunen et kumppanit?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Ketä luennoi hänen läksiäisissään?

    *kuka

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Ketä luennoi hänen läksiäisissään?

    Samat naamat joiden kanssa on ollut nousukiidossa koko uransa. Peesaaja sai tuttunsa puhumaan taas kansalaisten sairauksista siihen sävyyn, että vanhaa hirvittää moinen mollaus. Puska mm., joka on aina ollut itseriittoinen kepittäjä ja itsensä muiden yläpuolelle nostaja, vaikka omassa lähipiirissä on ollut vaikka mitä ongelmaa. Sairas ihminen kurjistaa omaistensa asemaa oman uran nosteessa. Olisi auttanut, ei hyljännyt vaikeuksissa.

    Samaa sakkia koko rääväsuiden joutavien ukkojen joukko. Narsistisia psykopaateja joka ikinen. Ei valantehnyt lääkäri näin käyttäydy, jos on myötätuntoinen ja lämmin sydän elämässä mukana. Kivisydämiä ovat.

    Äänestä

Tunnetuin saarijärveläinen ja täällä uuninpankon pojat herjaa. Kukaan ei ole profeetta omalla maallaan!

Äänestä
  • Juu, tunnettu hyvässä ja pahassa. Ei riitä maine, jos se on mennyt. Lääkäri ei ole koskaan oman egon ympärillä sooloilija, ei ainakaan milloinkaan sairaan potilaan kustannuksella.
    Kun tein valituksen epäasiallisesta käytöksestä ja virkavirheestä koskien lakisääteistä etuutta, minulle vastattiin että "kun se on niin taiteilija, täytyy ymmärtää".
    Ei täydy.

    Äänestä

Saarikka voidaan lopettaa kokonaan.
Huonoin terveyskeskus koko maassa. Puoskarit sinne palkataan kun muita ei saada. Sitten kun tulee väistämätön hoitovirhe, potilaasta ja vahingonkärsineestä tehdään pilkkaa.

Äänestä
  • Jonkun se on teidätkin valittajat hoidettava yks lysti mikä konitohtori siellä sählää

    Äänestä

Ei kai se ihan kokonaan kuitenkaan jää.

Äänestä
  • Parempi vaan pääsee puoskarista eroon

    Äänestä

Peruin Apu lehden tilaukseni, en jaksa enää kustantaa Kiminkisen elämää, koko lehti täynnä ukkoa ja sen peiton heiluttelua akkansa kanssa. Ennen vanhat ihmiset sanoivat, että hullu se, joka naimisensa kertoo

Äänestä
  • Samaa mieltä. Alatyylinen ja vastenmielinen.
    Ja aina esillä joka ikisessä happenigissä joka puolella. Tyrkky kuten mopsieukkonsakin.

    Äänestä

Jos tulisi joku lääkäri, jota ei olisi alapäähuumorista kovin paljon kiinnostunut. Kun ei kaikki potilaat ole kiinnostuneita alapäästä, jos on patti poskessa, esimerkiksi

Äänestä
  • Eikä kaikki väitä että syöpä paranee naimalla. Itse asiassa ei kukaan.

    Äänestä

Ehkä aika ajoi jo ohi hänestä ja asiallinen linja ETENKIN hoitotyössä voittaisi! Useita kirjoituksia ja esiintymisiä pidin outoina ja asiattomina? Hän kommentoi myös muitakin asioita kuin terveydenhoitoa jolloin etenkin tuli hutilyöntejä. Eihän kukaan voi olla yhteiskunnassa yleistietäjä .

Äänestä
  • Teki minulle aivan järkyttävän ala-arvoisen B-lausunnon, jonka vuoksi en saanut sairauspäivärahaa ollenkaan. Ukko ajoi minut taloudelliseen katastrofiin ja menetin koko omaisuuteni vähitellen. Oli vaikeaa pärjätä rahattomana ja sairaana, kukaan ei auttanut kun lausuntoa pidettiin pätevänä. Tosin sille nauroivat kuulemma kaikki.
    Ei ollut hauska mies. Ja kehtaa vielä esiintyä potilaan ystävänä.

    Äänestä

Vertaan tätä tyrkkyä mm. Ykkoslehden kolumnisti Jokkeriin, joka on mun suosikki, koska on juuri sellainen kuin reilun ihmisen olla pitää, eli vaikeista oloista p*rkeleet suussa pärjännyt koko elämänsä, eikä koskaan kelkkaansa kääntänyt rahalle.
Kiminkinen kait häntä jäljittelee, muttei yllä reiluuteen. Sori.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt tietoa kehiin kuka on uusi konitohtori

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu