Valot päälle sähköpotku-skootteri sekä mopoilla liikkuvat!!

Anonyymi-ap

Olipa käydä hullusti kaupan parkkipaikalla, kun yks sähkölautailija ajoi täysin pimeällä menopelillään, takaa/sivusta auton takaa JA LUJAA!!

Pitäkääpä kotona(koti ja vanhemmat lienee edelleen vastuussa) valistusta nyt, ennen kuin pahempaa tapahtuu, että valoja päälle ja parkkipaikoilla ei kaahailla, eikä pujotella täysillä nopeuksilla, kun siellä on myös muita kulkijoita, jotka on otettava huomioon!!

P.S. Tämä ei ollut nyt ensimmäinen kerta parkkialueella ja kaduilla, kun valottomia ja ylinopeuksilla ajavia on liikkeellä.

5

407

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nämä sähköpotkulaudat pitäisi kieltää lailla. Vaarallisia käyttäjille ja varsinkin muille kun kännissä ajellaan.

      • Anonyymi

        Onko sun pakko olla kännissä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko sun pakko olla kännissä.

        Ihan selvin päinkin ajavilla, näyttää olevan ongelmia esim. liikenne sääntöjen kanssa, jotka koskevat siis ihan kaikkia, jopa alle 18- vuotiaitakin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihan selvin päinkin ajavilla, näyttää olevan ongelmia esim. liikenne sääntöjen kanssa, jotka koskevat siis ihan kaikkia, jopa alle 18- vuotiaitakin.

        Autotkin joutais lailla kieltää. Näyttää olevan ongelmia esim. liikenne sääntöjen kanssa, jotka koskevat siis ihan kaikkia, jopa yli 60-vuotiaitakin.


    • Anonyymi

      Joo kielletään kaikki muu liikkuminen paitsi kävely niin tulee vähemmän onnettomuuksia.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1104
    2. 69
      1044
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      964
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      905
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      32
      674
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      597
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe