Vapen tilaaminen

Anonyymi-ap

Tilasin kolme 5% vapea saksast ja jäi tulliin mutta ei vielä ole tullut viestiä olen ala ikäinen. Älkää nyt haukkuko vaa vastatkaa mitä tapahtuu! Ei trolleja vaan kertokaa rehellisesti ja oikesti että mitä käy! Tuleeko äitille tieto vai maksanko sakot vai kirjallinen huomautus vai poliisi vai rikos rekisteri??? Auttaka

9

1358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hähää. Paska mäihä. Miten ihmeessä mieleesi edes tuli, että saisit ne läpi? Kärsi kärsi

    • Anonyymi

      itepähän kärsit.

    • Anonyymi

      Saat sakot jos olet 15 vuotta täyttänyt. Merkintä rekisteriin, selkäsauna ja todennäköisesti lastensuojeluilmoitus joka voi johtaa laitokseen. Kannattiko?

    • Anonyymi

      Miks tilastot? Omahan on vikas.

      • Anonyymi

        Tilasit


    • Anonyymi

      Olen 10v ja tilasin vapeja niin antaako postimies sen paketin mulle vai sanooko vaan oot alaikänen et saa

      • Anonyymi

        Pitää näyttää henkkarit ja koska olet alaikäinen, ne hävitetään (rahoja et saa takaisin).


      • Anonyymi

        Se postimies voi ottaa ne omaan käyttöön.


    • Anonyymi

      Ai mitä käy ?
      Vuosien kuluttua yskit limaa ja verta, ups, kun keuhkosyöpä pääseekin yllättämään.
      Hengittäminen vaikeutuu pikkuhiljaa, henkeä ahdistaa tajuttomasti, koko ajan tuntuu, että tukehtuu ihan justiinsa.
      Jäät sängyn vangiksi makaamaan, kun voimat ja liikuntakyky menee, ehkä ehdit vähän aikaa olla hengityskoneessa, toivottavasti et, se on kurjaa.

      Asiantuntijat ovat sanoneet, että tulevaisuudessa tulee olemaan ongelma keuhkosyöpien kanssa, monet tulevat sairastumaan.
      Ja miksiköhän ?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      246
      5673
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      93
      3517
    3. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      137
      3411
    4. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      42
      3073
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      72
      2969
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      94
      2790
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      17
      2450
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      104
      2352
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      179
      1963
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      9
      1480
    Aihe