Mikke-juna on myynnissä, jos ostajaa ei löydy ennen kesää, ei ensi kesänä
Mikkelissä ole minkäänlaista katujunaa. Sitä ennen Mikkelissä lopetti
Claes Ohlson, sikäli kummallista, eikö Akselin tilat muokattu
varta vasten "Kulaus Ulsonille"? Karikon Lidl loppui myös, sinänsä hölmöä Lidliltä
kun vieressä on Puu-Ilo samalla reissulla, olis voinut ostaa myös ruokaa tai vaatteita Lidlistä. Lähemäen Lidl ei vedä puoliakaan enää alkuhuuman jälkeen, mitä Karikon Lidl olisi vetänyt asiakkaita. Säästötalokin loppui, koska Mikkelissä oli jo kaikkea
liikaakin ja ostajien kannalta liian syrjäinen sijainti. Tokmanni ja Rusta vetävät hyvin asiakkaita, koska samalla reissulla voi hoitaa monia asioita. Hajautettu sijoittaminen kartalla ei toimi, jos säästötalo olisi ollut samassa kohtaa, missä nyt Musti ja Mirri (ja Musti ja Mirri pärjää siitäkin huolimatta, vaikka vieressä on 2 eläintarvikkeita myyvää megamarkettia )
Ei se market ole aina se kaiken "tappaja." kuten usein luullaan; nyt Uuden Prisman
kuihduttavan loput kivijalka liikkeet Mikkelistä. Se on netti, mikä on "tappanu"kivijalka kaupat.
Nyt lopetti Mikke-junakin
11
254
Vastaukset
- Anonyymi
Apteekkeja löytyy edelleen ja niistä saa ostettua psykoosi lääkkeitä, joita lääkäri määrää..
- Anonyymi
Niin, ota vaan ja tiesitkö että että rauhoittavia ja mielialaa parantavia lääkkeitä saa myös ilman reseptiä. Ei ihme, että Mikkelissä on kaikki päin p.tä, jos vastaus on tasoa:
Onko unohtunu lääkkeet tsm. Mitäs, jos laittaisisit nenäs jalkojen väliin ja yrittäisit
nuuhkia itseäsi ja koittaa samalla rapsuttaa itseäsi korvan takaa jalallasi. Ei Mikkeli
ole kuoleva kylä, vaan Apinoitten kaupunki. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, ota vaan ja tiesitkö että että rauhoittavia ja mielialaa parantavia lääkkeitä saa myös ilman reseptiä. Ei ihme, että Mikkelissä on kaikki päin p.tä, jos vastaus on tasoa:
Onko unohtunu lääkkeet tsm. Mitäs, jos laittaisisit nenäs jalkojen väliin ja yrittäisit
nuuhkia itseäsi ja koittaa samalla rapsuttaa itseäsi korvan takaa jalallasi. Ei Mikkeli
ole kuoleva kylä, vaan Apinoitten kaupunki.Vai on sun psykoosi jo noin pahalla tolalla, että kuvittelet apinoiden planetan olevan totta..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai on sun psykoosi jo noin pahalla tolalla, että kuvittelet apinoiden planetan olevan totta..
No, eikös kommenteistasi päätellen ole totta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, eikös kommenteistasi päätellen ole totta?
Ei täällä noita negroja niin paljoa ole kuitenkaan. Yksi siivoja negro kyllä haki valtuuatoon, muttei päässyt. Eipä sillä kyllä ollut edes mitään sanottavaa mihinkään asiaan.
- Anonyymi
Clas Olsonin lähtö Akselista oli suuri tappio asiakkaille. Nyt ei keskustassa ole ainoatakaan kauppaa josta voisi ostaa pienrauta- ym. kodintarvikkeita!!
Ei autoton ihminen halua lähteä rautakauppaa etsinään ruuvipakkauksen tai muun sellaisen takia! Eikä sellaisia osteta netistä! Kauppa pitää olla lähellä ja nämä tuotteet helposti saatavilla kun tarvitaan.
Keskustaan tarvitaan ko kauppa ehdottomasti. Näillä lahjakaupoilla ei tee mitään!- Anonyymi
Ihmisillä on erilaisia tarpeita. Eaim. itsellä ei ole mitään tarvetta käydä keskustan liikkeissä. Clasulla mielellään kävisi, kunhan se olisi ollut jpssakin muualla kuin keskustassa.
- Anonyymi
Kulaus sai mitä tilasi, kun käteinen ei enää kelvannut siellä maksuvälineenä. Niinpä moni asiakas meni muualle jo ihan periaatteesta, vaikka oli maksukorttikin olemassa.
- Anonyymi
Kyllä se hyvä aika vielä koittaa.
- Anonyymi
toivossa on hyvä elää, sanoi lapamato
- Anonyymi
Jaa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422682Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423382397- 352094
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471766- 241675
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251559- 431429
- 1001409
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391355- 361146