Minulla on ollut noin kerran viikossa puristavaa tunnetta rinnassa. Olen 65 v nainen. Tämä tunne on levossa, ei rasituksessa. Verenpaine ja syke on normaali. Ei ole hengenahdistusta Esim tänä aamuna oli taas tämä "kohtaus" kestää puolisen tuntia ja voi tulla hetken päästä uudelleen.
Onko sydänperäistä vai lihas tms.
Puristava tunne rinnassa
Anonyymi-ap
5
497
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä jännität, mikä ahdistaa.? Kokeile nelihengitystä, kun kohtaus on päällä. Googlaa nelihengitys.
- Anonyymi
Meneppä lääkäriin
- Anonyymi
Älä mene. Elät pidempään.
- Anonyymi
Sepelvaltimotauti voi oireilla tuolla tavoin oireiden alkaessa.
- Anonyymi
Sepelvaltimotaudin oireet ilmenevät tavallisesti rasituksessa ja helpottuvat levossa. Esim. kävellessä ilmenevät oireet helpottavat pian pysähtymisen jälkeen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026588
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313940törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303365Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3831807- 331418
- 271360
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471093Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11996Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11930- 42889