Nämä ryöstäjä sankarit ovat nyt saanneet tuomiot jotka murtautuivat viime elokuussa
Johonki taloon pöllimään jotain aseita ja se vielä että itse talon asukas oli kotosalla kun nämä hyökkäsivät sinne pahoin aikein. Talon asukkaalta vietiin rahaa ja paljon muutakin omaisuutta. Yli 2 vuotta tuli tekijöille. 90-luvun lopulla syntyneita sankareita olivat nämä tekijät. Mikäköhän se ajaa ihmisii tälläsii järjettömiin tekoihin? 🤔
Johonki taloon pöllimään jotain aseita ja se vielä että itse talon asukas oli kotosalla kun nämä hyökkäsivät sinne pahoin aikein. Talon asukkaalta vietiin rahaa ja paljon muutakin omaisuutta. Yli 2 vuotta tuli tekijöille. 90-luvun lopulla syntyneita sankareita olivat nämä tekijät. Mikäköhän se ajaa ihmisii tälläsii järjettömiin tekoihin? 🤔
Vastaukset 29
Vanhimmat
Surkeata on jotta ei omat tavarat riitä, muilta pitää ottaa.
Jossakin vaiheessa elämän uraa se kasvatus annetaan nyt valtion toimesta.
Huumeet>velat tai ihan vaan jännityksen halu?
Katkeruus, viha...
Katkeruus mistä?
Menneisyys
Kyl se viel sullekki,teillekki! vankilan ovi on auki ja suuuuuret rahakorvaukset
Löytyykö hyryltä jo huumepiirejä? 😱
Niitä on ollu iät ajat
Huumevelat.
Tekijät ovat todellisessa kusessa jos eivät saa velkojaan maksettua. Kaiken hyvän lisäksi jo nyt väljnnetään persreikeliä Pelson suon reunalla.
Saivatko ryöstösaalista? Vai hoituiko takaisin omistajalle poliisin kautta seuraavana aamuna?
Vakio istujat rakastavat uusia naamoja ja p......ä
Liekkö nämä ryöstäjät samoja jotka muutama vuosi sitten kävivät tuhotyössä Kylätalo Iskulla rikkoen ikkunoita ja tärvelemällä sisätiloja , josta koitui menoerä vähävaraiselle kyläyhdistykselle.
Sekalaista touhua rikkoa paikkoja.
Hmm🤔 mitä vittua se teille kuuluu, teistä kukaan ei saanut tätä tuomiota oletan 😆
Sinä tunnut saaneen. 🤡
Mikä lie kub ei lehdet uurisoi asijaa?
Kyllä silloin v. 2022 kun tämä tapahtui asiasta uutisoitiin. Miksi siitä pitäisi nyt vielä uutisoida, monta vuotta myöhemmin?
Liekkö räkänokat oppinu tavoille vieläkään
Rikos Ei unohdu koskaan
Joku Saramäki se oli
Vaiko Sarajärvi
Niinpä muuten olikin
Oliko oma lehmä ojassa
On kai röystöt loppuneet?
t. Lain kuuuliainenenen
Ei hyryllä ole huumeita!
Kyllä ne on tännekki peräkylälle tiensä löytäneet että ollaan siinä mielessä edistytty
Tuommosta pelleilyä se on ollu näilläkin sankareilla
https://areena.yle.fi/1-50105406
Kuvaa täydellisesti
Onko Hyryllä kaupossa liikkunut rosvoja ku jotain huhuja kuului?