Kyllähän täällä meilläkin Trump on suosituin valinta Yhdys Valtojen presidentiksi kaikkien poliittisten ajojahtien jälkeen. Jos mielipidekysely tehtäisiin siinä se näkyisi. Nyt tuli ilmoitus ehdokkuudesta.
Liity sinäkin republikaaneihin.
Donald Trump Suomussalmella
20
248
Vastaukset
- Anonyymi
Jos et osaa edes oikein kirjoittaa maan nimeä niin tuskin liitytään.
- Anonyymi
Ei me tuommoisen maan puolueisiin liitytä. Onko edes tuommoista maata olemassakaan?
- Anonyymi
Ja Putini hyökkäsi Puolaan.
- Anonyymi
Tulee suojelemaan pienpeto tapokilpailuja.
- Anonyymi
...pitäisi ensin lukea sen refariseusten puolueohjelma , onko siinä miten vastenmielisiä asioita ja inhaa korruptiota vai pyrkiikö porukka yleiseen onneen , autuuteen ja päivittäiseen päivänpaisteeseen..
- Anonyymi
Avaajan sivistystaso on nähtävissä kirjoitustaidon puutteesta ja juuri tuollaiset tyhmät punaniskat kannattavat Trumppia ja Persuja. Populistin puheet ja lupaukset uppoaa kovin helposti kun ei ymmärrä kokonaisuuksia.
- Anonyymi
Kyllä sinäkin kiität ja ylistät nyt halveksimiasi persuja kunhan Hallaaho on toiminut viisi kautta pääministerinä laittaen Suomen Asiat kuntoon ja siirryttyään siitä ansaitusti viettämään eläkepäiviä TasaVallan presidenttinä.
- Anonyymi
Pilkkuvirheitä.
- Anonyymi
Aloittaja taitaa olla Murffi.
- Anonyymi
Ja täys tohelo.
- Anonyymi
...vaan olisi se kyllä mukava jos pistäisit jatkossa länsimaiseen tapaan päivämäärän ja kirjoituspaikkakunnan sinne yläkulmaan , täällä kun on totuttu semmoiseen..natsat ja tähdet kauluksessa eivät rajan täällä puolen anna siinä suhteessa mitään erivapauksia vaan kaikilta odotetaan ja edellytetään ainakin teoriassa sivistynyttä käytöstä ja kohteliasta puhetapaa rehellisyyden lisäksi ..
- Anonyymi
02.12 Kallion kammarissa
Katsoppas mokomaa , eihän tämä onnistukaan kohtuudella mutta kokeilaan uudestaan..nyt on kohdallaan , teeppä perässä vaikka sikäläisillä kirjaimilla...
- Anonyymi
Putte Possu oes hyvä resitentti yhysvalloissa. Kauankohan oes elossa siellä.
- Anonyymi
Oon ihmetellyt, että suomalaiset ihan tosissaan uskoo, että seniili Biden voitti pressakilvan kampanjoimatta ja sai vielä enemmän ääniä kuin kukaan muu ennen häntä! Ja kun yön aikana Trumpin ylivoimainen johto vaihtui Bidenin voittoon, äänillävyöryllä, joka ilmestyi klo 4 jälkeen aamuyöllä, niin on tosiaan media aivopesupropaganda lyönyt läpi. Vaikka monessa paikassa ääntenlasku keskeytettiin, tarkkailijoita ei päästetty paikalle, naulattiin äänestyspaikan ikkunat umpeen,"muulit" kantoivat säkeittäin äänestyslippuja postilaatikkoihin. Jopa kuolleet äänestivät. Ja koira.
- Anonyymi
Huonosti valehtelet sinäkin.
- Anonyymi
Merja Kyllönenkin putinistina on trumpisti.
- Anonyymi
Joe Biden on Donald Trumpin perässä kaikissa vaa’ankieliosavaltioissa.
Vuoden 2020 vaaleissa Biden päihitti Trumpin yhtä lukuun ottamatta kaikissa ratkaisevissa osavaltioissa.
2020 olivat härski vaalipetos. Trumpin johtaessa, ääniä ilmestyi yöllä ykskaks Bidenille ja dokumentti 2000 muulia näyttää, miten lippuja rahdattiin postilaatikoihin ympäri maata ja kuolleet ja koiratkin äänestivät Bideniä.
Bidenhän ei edes kampanjoinut, itsekin sillä kehuskeli.
En ymmärrä, miten nyt Trumpin annetaan voittaa, vai käykö sama,kuin 2020, että yöllä humpsahtaa ääniä tyhjästä Bidenille.
Näkyivät kuvakaappauksina.
Eikä Suomessakaan ole rehelliset vaalit olleet vuosikymmeniin.
Kun ääntenlaskukone on hakkeroitavissa, niin saadaan sopiva tulos.- Anonyymi
Sulla taisi mennä valtiot sekaisin. Venäjällä kannettiin yön hämärissä sinkkiämpärikaupalla ääniä laatikkoon.
Ei jenkeissä.
Miten Suomessa on ollut epärehelliset vaalit🤔. Joo, Persujen ääniä on ilmestynyt jostain ihme laatikosta... - Anonyymi
No jep. Ootko nähnyt Suomessa ääntenlaskukonetta?Saatikka valtiollisissa, kunnallisissa tai alueellisessa vaalissa nettiäänestys mahdollisuutta?
Laput on laitettu uurnaan ja eri puolueiden nimeamät vaalitoimitsijat ovat yhdessä äänet laskeneet ja tuloksen todennet - vaalivoittajasta huolimatta.
- Anonyymi
Minkä laatuinen vaikutus suomussalmelaisten kannatuksella tai kannattamatta jättämisellä on Pohjois-Amerikan Yhdysvaltojen kansalaisten äänestämiseen tai äänestämättä jättämiseen ?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1629287Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1224146- 1143942
Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d24053563- 553413
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint432740Yliajo Heinolassa
Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi491999Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras121982- 571957
Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201551