Huonosti toimittu kun työpaikkoja Sipilä järjesti

Anonyymi-ap

Sen ymmärtää kun makoilu joittenkin kohdalla loppui demari ihmemaassa.
Kun 140 000 työtöntä sai työpaikan. Takuueläkkeitä nosti kolmesti. Pienituloisilta poisti YLE-veron kokonaan. Opiskelijat pääsivät yleisen asumistuen piiriin, moni hyötyi siitä jopa 200 €. Valtion velkakin melkein meni uuden otto nollille, sekin oli huono asia tovereille vrt nyt toveri Sannan velkaan 40 miljardia, se nyt heillle hyvä asia kun velkaa lisätty.

Toveri Sannaa kiinnostaa muut asiat enemmän kuin maan talous.
https://www.youtube.com/shorts/RxjPKJelb2k

https://www.youtube.com/watch?v=O6DajVWgOuM&ab_channel=JussiJuhaniKuosmanen

https://www.youtube.com/watch?v=XVmpRADZRmo&ab_channel=Seiska

https://www.youtube.com/shorts/PTum3EmuTzQ

Toverit sanoo että hyvä pääministeri hehe.

13

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huumeiden käyttäjiä, tekee villiksi.

    • Anonyymi

      Jauho Ilmari bulvaanina.

    • Anonyymi

      Huumeiden käyttö jo levinnyt käsiin.

      • Anonyymi

        Mikäs se on Sannalla ollessa kun Yle tykkää. On turvassa arvostelulta ja siltä, että asioista kerrottaisiin totuus.


    • Anonyymi

      Kaikkea kans ! Tuollainen lemppu pääministerinä.

      • Anonyymi

        Vielä tuollasessa puolueessa, jossa Stalin yhä parasta.


    • Anonyymi

      Kyllä oli mies paikallaan lestamafioso sssipilä kyykytti työttömät ja kiky keksinnöllä työntekijää talkoilutti ja lomarahaa suoraa työnantajan isoon taskuun.
      Jotkut puupäät vielä sössöttää kikystä vaikka ennen kuin Sipilä löytäessä muut oikeistolaiset kaverit hallitukseen tilaukset kasvoivat ulkomailta ihan täysin..... ennen mitään kikyä.

    • Anonyymi

      Pankkopoju pitää taas lähes yksin keskustelua käynnissä. Sipilän valkopesuohjelma käynnissä.

    • Anonyymi

      https://yle.fi/uutiset/3-10567332

      Työllisyys olikin sitten vain 72 % ja nousi oikeasti 38000 henkilöllä. Sipilän työttömyysluvuissa on ne tuhannet osapäivä- ja pätkätöissä olleet ja hehhehheh, ne jotka teki 19 tuntia kuukaudessa. Pelkkää pelleilyä, Sipilän ja työministeri Lindströmin tempputyöllistämistä.

    • Anonyymi

      Mutta persutrolli, mites tää paskanheitto liittyy palstan aiheeseen?

    • Laittoi Suomen kuntoon.

    • Anonyymi

      Hyväuskoinen hölmö tämä keinottelulla rikastunut Sipilä.

      https://www.youtube.com/watch?v=HFCyyfIrMcg

      Juha Sipilän kutsu on edelleen luettavana qatarilaisessa Al Jazeerassa

      Juha Sipilän kutsu on edelleen luettavana qatarilaisessa Al Jazeerassa
      Siellä se nököttää ja sana leviää edelleen, tervetuloa tänne vaan kaikki.

      Näin turvapaikkaturistit löysivät Suomi nimiseen valtioon euroopan perälle kulkien läpi kymmenien turvallisten valtioiden hakematta niistä turvapaikkaa.

      https://www.aljazeera.com/news/2015/09/finnish-pm-offers-home-asylum-seekers-150905110149687.html

      Suomea markkinoidaan Irakissa unelmamaana: ”maksetaan kaikki kustannukset ja palvelut, annetaan asunto, rahaa ..”

      https://www.suomenuutiset.fi/suomea-markkinoidaan-irakilaisille-unelmien-kultamaana-maksetaan-kaikki-kustannukset-ja-palvelut-annetaan-asunto-rahaa/


      Sotilaskarkureita – ”Niin upseereita kuin rivisotilaita”

      Jos turvapaikanhaun perusteena oli pelkkä sotilaskarkuruus, oli Maahanmuuttoviraston päätös todennäköisesti kielteinen.

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006269849.html

      11.10.2019 16:22

      Sotilaskarkurit muodostivat parin vuoden takaisen pakolaiskriisin aikaan jopa yhden yleisimmistä Maahanmuuttoviraston havaitsemista Suomeen vuosina 2015-2016 saapuneiden irakilaisten turvapaikanhakijoiden profiileista, kertoo Maahanmuuttoviraston turvapaikkayksikön ylitarkastaja Laurijuhani Tainio.




      Iso osa Irakin tulijoista sotilaskarkureita


      Kasperi Summanen | 11.10.2019 | 18:25

      https://www.verkkouutiset.fi/is-iso-osa-irakin-tulijoista-sotilaskarkureita/#83311e0a

      Sotilaskarkureille annettiin tavallisesti kielteinen turvapaikkapäätös.

      Sotilaskarkurit muodostivat Ilta-Sanomien mukaan 2015-2016 pakolaiskriisin aikaan ison osan Suomeen tulleista irakilaisista turvapaikanhakijoista.

      Maahanmuuttoviraston turvapaikkayksikön ylitarkastaja Laurijuhani Tainion mukaan tarkkaa lukua ei ole, koska hakijoita ei tilastoida hakuperusteen mukaan.

      – Mutta sotilaskarkuruus oli hyvin yleinen peruste vuosina 2015-2016 saapuneiden keskuudessa. Se oli tunnistettu ilmiö ja yksi hakuperusteista, joka selvästi nousi sieltä esiin, Tainio sanoo IS:lle.

      Tainion mukaan irakilaisten sotilaskarkureiden kohdalla oli kyse niin upseereista kuin rivisotilaistakin.

      – Varsin monet heistä kertoivat toimineensa pelkissä tukitehtävissä, kuten kirjureina, autonkuljettajina tai kokkeina.

      Sotilaiden lisäksi Suomeen saapui Tainion mukaan myös poliiseja ja eri turvallisuuselimien jäseniä.

      Sotilaskarkuruus ei YK:n pakolaisjärjestö UNCHR:n mukaan riitä perusteeksi turvapaikalle. Näissä tapauksissa maahanmuuttoviraston päätös oli useimmiten kielteinen.

      Sotilastaustaansa vedonneiden irakilaisten määrän irakilaisten keskuudessa kerrotaan olleen alkuun suurempi. Kun myöhemmin kävi selväksi, ettei turvapaikkaa saa todennäköisesti tällä syyllä, ei sotilaskarkuruuden perusteella hakijoitakaan juurikaan näkynyt

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      186
      3525
    2. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      376
      2210
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      56
      2196
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      43
      2062
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1491
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1251
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1213
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      449
      1189
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      118
      1045
    10. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      59
      994
    Aihe