HBO MAX tilin poisto?

Anonyymi-ap

Miten ihmeessä saan poistettu koko käyttäjätilini HBO Max:ilta?

Heidän omillakaan sivuilla ei ole tästä mitään tietoa. Ainoastaan he tiedottavat, että miten voin peruuttaa tilaukseni, eivät kerro koko tilin poistosta mitään. En haluaisi, että heillä on korttitietoni tallessa, vaikka en käytä koko palvelua.

Lisäksi heidän surkea asiakaspalvelu ei vastaa.

Jos joku poistanut tilinsä, niin voiko auttaa, kiitos!

9

5617

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asetuksista. Tilin lopettaminen sieltä.

      1. Avaa HBO Max, napauta profiiliasi (oikeassa yläkulmassa) ja sitten Asetukset-kuvaketta.
      2. Napauta tai vieritä kohtaan Tilaus, ja valitse sitten Hallinnoi tilausta. ...
      3. Napauta Peruuta tilaus.
      4. Vahvista peruutus ja huomioi päättymispäivä.

      • Anonyymi

        Ei auttanut. Kyse oli tilin poistamisesta eikä tilauksen peruuttamisesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei auttanut. Kyse oli tilin poistamisesta eikä tilauksen peruuttamisesta.

        Mää en ede pysty peruu/lopettaan tilausta kun tilausnapoula ei tee mitään kun painaa sitä


    • Anonyymi

      Yleensä saa mitä tilaa, kun uskoo mainontaan.

    • Anonyymi

      Joillakin suoratoistopalveuilla tili poistetaan automaattisesti jos sitä ei käytä. Elisa Viihde Viaplaylla tais olla 24kk jos en väärin muista. HBO:sta en osaa sanoa, koska viimeksi käyttänyt HBO Nordicia. Sitäkin todella vähän. Uskoakseni sitä tiliä ei enää ole ja HBO nordicissa ainakin tais poistua myös automaattiesti tietyn käyttämättömyys ajan jälkeen.

      Itse arvostan suoratoistopalvelussa, että tilaus on helppo aloittaa uudelleen, irtisanoa ja selkeästi kerrotaan miten tilin saa poistettua tai milloin se poistetaan automaattisesti.

      Vaiplayn tarjonta oli niin huonoa, että en sitä tuskin enää edes ilmaiskoodilla, millä viimeksi otin, käyttä. Vähän sama oli Disney Plussassa. Jos siellä ei olisi yhtä suosikkisarjaani ollut en olisi vielä koko palvelua käyttänyt. Suppea tarjonta vs Netflix ja iso osa leffoista ja sarjoista, nähty aikanaan televisiosta, elokuvissa tai juurikin Netflixistä. Myös Disneyplussan joidenkin sarjojen tekstityksissä paljon toivomisen varaa.
      Disney Plussaan pitäs saada Hulu kylkeen, sit vois olla hyvä. Muuten vain, jos jokin pakko katsoa sarja/sarjoja ainoastaan siellä ja riittää kk ajaksi jaksoja.

    • Anonyymi

      Itsellä täysin sama kysymys, tuon nykyisen Max-palvelun kanssa... Jos joku osaa vastata niin olisi mukava tietää.

    • Anonyymi

      Sama täällä…
      Maxin ohjeiden mukaan tilausta et pysty perumaan. Vaikka laskusta löytyy laskuttaja (help.max.com/Stockholm/SE käsittääkseni max.com).
      Siis Max.com käyttää Visaani nyt kuukausittain… prk

    • Anonyymi

      mulla kans ongelmia poistaa max tilaus. otin vuosi sitte vuoden tilauksen ja nyt se sitte velotti taas sen vuoden summan.. ja ei tosiaan pysty perruuttaa sitä tilausta

    • Anonyymi

      Jos joku vielä tätä kaipaa, niin tän linkin kautta poistaminen onnistuu: https://www.max.com/account-delete

      Mut aktiivinen tilaus täytyy tosiaan olla ensin peruutettu. :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      43
      2178
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      22
      1990
    3. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      63
      1551
    4. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      188
      1519
    5. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      78
      1316
    6. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1261
    7. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      13
      1124
    8. Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!

      Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti
      Haapavesi
      20
      1116
    9. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      20
      1074
    10. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      15
      991
    Aihe