Sykkivä muuttuja täällä moi

Anonyymi-ap

Pohdin että käytetäänkö minua parisuhteen ylläpitäjänä. Sellaiseen rooliin en tietenkään suostu, mutta nyt näyttää siltä että sellaisessa olen.

7

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minun huonekasveista. Jos ja kun olemme Jumalan luomia, hän on silloin velvollinen kastelemaan ja ravitsemaan meitä. Hän asettaa kasvit, niille sopivaan elinympäristöön, missä niiden pitäisi kasvaa kuin itsestään. Mutta taitaa Jumalakin yrittää epätodennäköistä ja asettaa kasvin ei otolliseen ympäristöön. Näissä tapauksissa kasvi sopeutuu ja saattaa kasvaa todella vahvaksi tai sitten käy se toinen epämukava vaihtoehto, kasvi ei osaa tai pysty sopeutumaan ja kuolee.

      • Anonyymi

        Jumalakompleksilta toiselle.


      • Anonyymi

        Niin ja tietenkin Jumala pitää parhaan huolen niistä kasveista ketkä kasvaa ja kukkii!! Yrittää se tietenkin kaikki pitää elossa mutta joskus on luovutettava.


      • Anonyymi

        Olisko sulla, anna muille tilaa, tähän jotain asiaa? Tässä on tilaa vastata.


      • Anonyymi

        Ei kun eihän teitä kiinnosta :D ei tässä juoruta ja levitetä tuntemattomista valheita. Ketä kiinnostaa????


    • Anonyymi

      ap lähettää rakkausterveisiä yhdelle, vain yhdelle. Ääretön määrä rakkautta, sille yhdelle.

    • Anonyymi

      KUKKIVA TÖLLI

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      93
      3970
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3337
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      130
      2654
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      223
      2086
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      90
      1843
    6. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      21
      1809
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      100
      1803
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      114
      1617
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1311
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1222
    Aihe