Puolustavatko persut " Unkatrija"

Anonyymi-ap

Miten on persu-orbanistit. Yhä edelleenkö suostutteko ihailemaanne turkkilaista persua nimeltänsä Victor Orban kannattamaan ?

Kuinka monta persua on niissä pataljoonissa mukana jotka puolustavat Unkaria Naton hyökkäystä vastaan sillä Unkarilla on Putinin lupaamia korkean sotamoraaliin osoittaneita hyökkäyssotilaita ainakin kaksikymmentä miljoonaa odoittamassa. Onko persuilla vaikkapa neljä patteria ryhdikkäitä viinapersuja yhtymään Unkarin vapaussotaan Euvostoliitosta sitten kun Putin käskee.

Hylkäävätkö Persut sekä Putinin että Orbanin ? Enpä tuollaista uskoisi ellei joku persu kieltäisi sellaisen olemassaolon. Tulipas kimurantti pohdinta "bensan hinta perkele" -persulle !

5

91

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkä olisi viisasta käyttää enemmän älyä tässä kahjossa vihreiden yhden totuuden ajassa Vihreä ääriaate vie tuhkatkin pesästä ja tuhoaa kaiken hyvän, terveellisen ja luonnollisen.

      Ääriaatteet ovat aina muka hyvää olleet tekemässä, mutta ovat saaneet vain pahaa ja tuhoa aikaan.

      • Anonyymi

        Höpjäytyksiä on vihreiden aatteiden hylkääminen.

        Vihreät aatteen pitävät planeettamme elinkelposena myös tuleville sukupolville. Miksi persut sitä vastustavat ? Vihreät aatteet johdattavat uuteen taloudelliseen hyvinvointiin. Miksi persut sitä vastustavat ?


    • Anonyymi

      Emme todellakaan. Orban on Timo Soinin kavereita

    • Anonyymi

      Tiedän kyllä joitakin, jotka fanittavat unkaria edelleenkin. Mutta muutamasta tiedän varmuudella etteivät ole persuja. Loput eivät taida olla yhtään mitään.

      • Anonyymi

        Maiden hallitukset ovat hyviä, jos pitävät huolta omasta kansastaan. Suomen Vihreä hallitus pitää huolta vain kansan vähemmistöstä, muusta maailmasta ja Vihreästä siirtymästä, koska ne kuuluvat vain hallituksen arvopohjaan ja aatemaailmaan, muu esimekiksi oman kansan enemmistö ja koko Suomi ei kuulu nykyhallituksen arvopohjaan, siksi nuo jäävät huolenpitoa vaille ja siksi Suomi on nyt monissa kriiseissä ja ongelmissa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      396
      4716
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      149
      2662
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      84
      2255
    4. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      33
      1407
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      43
      1369
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      45
      1356
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1221
    8. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      147
      1060
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      947
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      14
      912
    Aihe