Miksi jotkut "päivän sankarit" dissaa aina näitä katuja jotka on honkatie, jäkälätie ja ahmatien katuja? Ihan normaalilta asuin kaduiltakin noi näyttää. Ei Suomessa ole edes varsinaisia ongelma alueita missä mukamas ei vois liikkuu otetaan nyt esimerkkinä L.A. Compton. Kuhmon piilolaakin sanotaan Bronxisiksi.🤔 Suomessa on pyritty esm isommissa kaupungeissa esm sekoittaa kaupungin vuokra luukut ja omistusasunnot keskenään jotta mitään tiettyjä ongelma lähiöitä ei tulisi, eikä muuten varsinkaa kainuusta löydy mitään ongelma alueita. Mutta ainahan voi pätee et on Suomessa ongelma lähiöitä Tampere Hervanta, Turku Varissuo, Helsinki Kontula.
Miks jengi dissaa aina....
22
1644
Vastaukset
- Anonyymi
Mitå vittua
- Anonyymi
Sitä minä ihmettelen että mitenkä ne sekoittaa ne vuokra-asunnot ja omistusasunnot, vaehtaako joku öisin talon numerot ja kadun nimet jotta ihmiset eivät löyä asuntojaan, ihme touhua.
- Anonyymi
Ei Kontula oo Helsinkiä.
- Anonyymi
Oon panna merkille kylillä tuon jengitunnuksien lisseentymisen, vunterpaumeja aaton peilit täännä, tekoruostetta aatojen likasuojissa ja helemoessa, kuraläpät poistettu ja sitten vielä jengikoodin mukkaan tankataan aina kympillä, Polliisin pitäsi puuttua assiiseen enneku röstäytyy käsistä.
- Anonyymi
Aivan mahtavii postauxii! Parasta mitä Kypärävaaralta on tullut sitten Liisan kaupan.
- Anonyymi
Ei oo Liisa koskaan ollunna kaupan, äitisi kyllä oli.
- Anonyymi
Ja opettele kirjoittamaan siinä samalla, kun mietin.
- Anonyymi
Toivottavasti pääsi kestää moisen ponnistuksen.
- Anonyymi
Äitis miettii.
- Anonyymi
Taas autosakit rällää niin jottei uutisia kuule, lähen kohta pieksämään ne koiran rii ulla.
- Anonyymi
Anna mennä vaan. Toisiinsa nussiutuut basson jytkeen tahdissa helevetin homot.
- Anonyymi
Mikä lie syynä että nuo kylän nuoret ovat järestään homoja, liekkö joku muotivillitys?
- Anonyymi
Ku nyt on vallan uutisis ja lehris alettu puhuma koirri sirutuksest ettei pentutehtailu pääse syntty.Mun mielest sitä sitä pentutehtailu on ollu jo kaua ninpal kauhias, kun seurra kyläl sitä renkan poltto ja passo huuratus. Se sirutus olis pitäny oll jo aikoja sitte tääl Hyryl.
- Anonyymi
Mikä ongelma se on jos vähän bassoa ja kumin jauhatusta kuuluu pikkukylä ja muutenni nii hiljane kyllä tänne ääntä mahtuu
- Anonyymi
Honkatie ja jäkälätie on niita parhaimpia asuinalueelta hyryn alueelta semmosta vähän gangsta meininkii 😎
- Anonyymi
Asfaltoikaa tie ampumartalta kirkolle, että sosiaalitukia taivaalle paksauttelevat rapamahat pääsee pakasuattelemaan HiLuxeillaan.
- Anonyymi
Sehän on jo asvaltoitu!
Viimenen, lyhyt pätkä vain tekemättä.
Dimeksit jalakaan ja menoxi! - Anonyymi
Nantehan vonkasi tyttöystävän kotona ihan huolella, että pääsisi upottelemaan.
-Mummo nukkuu yläkerrassa, valitti Nanten tyttöystävä, joka muuten kyllä oli hyvinkin antelias ja leikkisä pepustaan
-Mutta eikö mummosi ole kuuro ja melkein sokea, ei kai se kuule, sanoi Nante kiikoissaan
Päästiin asiaan. Nante oli jo nousemassa pistoon, kun yläkerrasta kuului mummon kätisevä ääni:
-No mutta mistä tulee nuin makkea kyrvän haju tänne yläkertaan? - Anonyymi
Siellä asuu yksi antelias rouva, oli vailla että jos joukolla pijettäs sitä hyvänä
- Anonyymi
Jouko on meijän hevonen. Elä sotke sitä tähän
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jouko on meijän hevonen. Elä sotke sitä tähän
Meillä oli Uljas ja Onni.
- Anonyymi
Nuorra miessä Nante eleli yksinään Paljakan mökissään.
Ylä-Kainuun kesätoimittaja-tyttö tuli haastattelemaan paikallista erakkoa. Juteltiin niitä ja näitä, kunnes toimittaja lopulta rohkeni kysyä:
-Miten ne seksiasiat täällä perukassa hoituu, hän kysyi
Nante osoitti vaiteliaana pihalla seisovaa koivua, jonka rungossa oli reikä juuri sopivalla korkeudella
Toimittajalla kävi Nantea sääliksi. Hän meni kontalleen lattialle, pyllisti ja sanoi, että Nante voi tehdä mitä haluaa.
Nante tuli ja potkaisi toimittajaa perusuuksiin, Toimittaja lensi nokalleen lattialle
-Miksi sinä noin teit kysyi toimittajatar hämillään
-Kokeilin onko tikka kolossaan, tuumasi Nante
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 192595
- 441281
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70937Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää138915- 45861
- 59827
- 42806
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44785Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164762Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis134725