Miks jengi dissaa aina....

Anonyymi-ap

Miksi jotkut "päivän sankarit" dissaa aina näitä katuja jotka on honkatie, jäkälätie ja ahmatien katuja? Ihan normaalilta asuin kaduiltakin noi näyttää. Ei Suomessa ole edes varsinaisia ongelma alueita missä mukamas ei vois liikkuu otetaan nyt esimerkkinä L.A. Compton. Kuhmon piilolaakin sanotaan Bronxisiksi.🤔 Suomessa on pyritty esm isommissa kaupungeissa esm sekoittaa kaupungin vuokra luukut ja omistusasunnot keskenään jotta mitään tiettyjä ongelma lähiöitä ei tulisi, eikä muuten varsinkaa kainuusta löydy mitään ongelma alueita. Mutta ainahan voi pätee et on Suomessa ongelma lähiöitä Tampere Hervanta, Turku Varissuo, Helsinki Kontula.

22

1672

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitå vittua

    • Anonyymi

      Sitä minä ihmettelen että mitenkä ne sekoittaa ne vuokra-asunnot ja omistusasunnot, vaehtaako joku öisin talon numerot ja kadun nimet jotta ihmiset eivät löyä asuntojaan, ihme touhua.

    • Anonyymi

      Ei Kontula oo Helsinkiä.

    • Anonyymi

      Oon panna merkille kylillä tuon jengitunnuksien lisseentymisen, vunterpaumeja aaton peilit täännä, tekoruostetta aatojen likasuojissa ja helemoessa, kuraläpät poistettu ja sitten vielä jengikoodin mukkaan tankataan aina kympillä, Polliisin pitäsi puuttua assiiseen enneku röstäytyy käsistä.

    • Anonyymi

      Aivan mahtavii postauxii! Parasta mitä Kypärävaaralta on tullut sitten Liisan kaupan.

      • Anonyymi

        Ei oo Liisa koskaan ollunna kaupan, äitisi kyllä oli.


    • Anonyymi

      Ja opettele kirjoittamaan siinä samalla, kun mietin.

      • Anonyymi

        Toivottavasti pääsi kestää moisen ponnistuksen.


      • Anonyymi

        Äitis miettii.


    • Anonyymi

      Taas autosakit rällää niin jottei uutisia kuule, lähen kohta pieksämään ne koiran rii ulla.

    • Anonyymi

      Anna mennä vaan. Toisiinsa nussiutuut basson jytkeen tahdissa helevetin homot.

      • Anonyymi

        Mikä lie syynä että nuo kylän nuoret ovat järestään homoja, liekkö joku muotivillitys?


    • Anonyymi

      Ku nyt on vallan uutisis ja lehris alettu puhuma koirri sirutuksest ettei pentutehtailu pääse syntty.Mun mielest sitä sitä pentutehtailu on ollu jo kaua ninpal kauhias, kun seurra kyläl sitä renkan poltto ja passo huuratus. Se sirutus olis pitäny oll jo aikoja sitte tääl Hyryl.

    • Anonyymi

      Mikä ongelma se on jos vähän bassoa ja kumin jauhatusta kuuluu pikkukylä ja muutenni nii hiljane kyllä tänne ääntä mahtuu

    • Anonyymi

      Honkatie ja jäkälätie on niita parhaimpia asuinalueelta hyryn alueelta semmosta vähän gangsta meininkii 😎

    • Anonyymi

      Asfaltoikaa tie ampumartalta kirkolle, että sosiaalitukia taivaalle paksauttelevat rapamahat pääsee pakasuattelemaan HiLuxeillaan.

    • Anonyymi

      Sehän on jo asvaltoitu!
      Viimenen, lyhyt pätkä vain tekemättä.
      Dimeksit jalakaan ja menoxi!

    • Anonyymi

      Nantehan vonkasi tyttöystävän kotona ihan huolella, että pääsisi upottelemaan.
      -Mummo nukkuu yläkerrassa, valitti Nanten tyttöystävä, joka muuten kyllä oli hyvinkin antelias ja leikkisä pepustaan
      -Mutta eikö mummosi ole kuuro ja melkein sokea, ei kai se kuule, sanoi Nante kiikoissaan
      Päästiin asiaan. Nante oli jo nousemassa pistoon, kun yläkerrasta kuului mummon kätisevä ääni:
      -No mutta mistä tulee nuin makkea kyrvän haju tänne yläkertaan?

    • Anonyymi

      Siellä asuu yksi antelias rouva, oli vailla että jos joukolla pijettäs sitä hyvänä

      • Anonyymi

        Jouko on meijän hevonen. Elä sotke sitä tähän


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jouko on meijän hevonen. Elä sotke sitä tähän

        Meillä oli Uljas ja Onni.


    • Anonyymi

      Nuorra miessä Nante eleli yksinään Paljakan mökissään.
      Ylä-Kainuun kesätoimittaja-tyttö tuli haastattelemaan paikallista erakkoa. Juteltiin niitä ja näitä, kunnes toimittaja lopulta rohkeni kysyä:
      -Miten ne seksiasiat täällä perukassa hoituu, hän kysyi
      Nante osoitti vaiteliaana pihalla seisovaa koivua, jonka rungossa oli reikä juuri sopivalla korkeudella
      Toimittajalla kävi Nantea sääliksi. Hän meni kontalleen lattialle, pyllisti ja sanoi, että Nante voi tehdä mitä haluaa.
      Nante tuli ja potkaisi toimittajaa perusuuksiin, Toimittaja lensi nokalleen lattialle
      -Miksi sinä noin teit kysyi toimittajatar hämillään
      -Kokeilin onko tikka kolossaan, tuumasi Nante

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7111
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7063
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      17
      3477
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe