Piparia Juuassa

Anonyymi-ap

Onko Juuassa hyvä pipari tarjonta? Kiinnostaisi tietää ennen kuin lähden kylälle lipomaan.

25

705

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      S-kauppaan on tullut aivan portin pieleen ananas-pipareita. Siitä vaan purkki kainaloon ja peltoparkkiin nuolemaan!

      • Anonyymi

        Kiepistä saa paskapisara pipareita joita voi halutessa nussia.


    • Anonyymi

      Hiivaisia pipareita on paljon tarjolla.

    • Anonyymi

      Minne kannattaa Juuassa suunnata jos haluaa piparia edullisesti? Tietenkin vaatimuksena hinta laatu suhde pysyisi edes joissain määrin kohdallaan.

    • Anonyymi

      Riippuu onks sul audii tai bemarii

      • Anonyymi

        Ei moisilla paska ruoste kotteroilla täysjärkiset aja.


    • Anonyymi

      Audikuskeille on piparia tarjolla juuan joka parkkipaikalla.

    • Anonyymi

      Pysy vaan kotona ja vedä munaa leivön päälle.

    • Anonyymi

      Juuan bemaristeilla on tiukat pipari taikinat. Leviävät melko nopeasti tienposkeen.

    • Anonyymi

      Bmw kuskit jakavat usein hankkimansa tai löytämänsä piparit.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pipari vai pillu?

      • Anonyymi

        jamalin trasmies leipoo.


    • Anonyymi

      on nykyään todella suosittua ja siitä puhutaan paljon sekä sen harrastamiseen opastetaan monella tavoin. Anaaliseksi ei ole kuitenkaan vaaratonta, niin kuin tietyt tahot haluavat ihmisille uskotella. Anaaliseksin vaarallisia ja haitallisia vaikutuksia on tutkittu paljonkin ja tutkimuskohteena on ollut monesti homoseksuaalien välinen anaaliseksi. On tietenkin selvää, että heteroseksuaalien välisessä anaaliseksissä miehen työntyessä naisen peräaukkoon tapahtuu samoja vaarallisia ja haitallisia vaikutuksia kuin homoseksuaalien välisessä anaaliyhdynnässä.

      Tunnettu tosiasia on, että anaaliseksin harjoittamisen kautta leviää paljon enemmän sukupuolitauteja kuin emättimen välityksellä tapahtuvan yhdynnän kautta. Terveydenhuollossa on tilastoissa näkyvissä anaaliseksin kautta tapahtuvat terveydelliset haitat.

      Peräaukko on suunniteltu toimimaan työntämään ulos ulostetta. Aina kun peräaukon sisälle työnnetään hankausliikkeen kautta jotakin, niin sen seurauksena peräaukon sulkijalihas vahingoittuu ja rikkoutuu helposti. Muita anaaliseksin haitallisia seurauksia ovat peräsuolen pidätyskyvyttömyys, peräsuolen kalvon repeytymät, peräaukon rikkoutumisen ja repeytymisen kautta bakteerit ja virukset pääsevät verenkiertoon, jolloin taudinlevittäjät pääsevät sairastuttamaan ihmisen. Anaaliseksi aiheuttaa peräaukon syöpää.

      Peräaukkoon jää aina pieniä ulostehiukkasia myös peseytymisen jälkeen. Anaaliseksin seurauksena ulostehiukkaset voivat helposti siirtyä esim. käsiin, elimistöön tai suuhun jos samalla harrastetaan suuseksiä. Ulostehiukkaset aiheuttavat monenlaisia tauteja. Ripulitautia sairastavan potilaan ulosteessa voi olla jopa 100 miljoona erilaista tautia aiheuttavaa mikrobia yhdessä ulostegrammassa. Myös oireeton henkilö (ei ripulia) voi levittää ulosteessaan ripulitaudin aiheuttajia. Peräaukossa on aina bakteereita myös pesun jälkeen. Anaaliseksi altistaa aina erilaisille bakteereille, jotka voivat sairastuttaa ihmisen.

      Kondomi ei suojaa sulkijalihaksen ja kalvojen repeytymistä, kondomin käyttö ei ole turvaseksiä anaaliyhdynnässä, koska kondomista huolimatta peräaukossa tapahtuu monenlaisia vaurioita hankaus- ja työntöliikkeen vaikutuksesta. Sama koskee liukuvoiteita, sillä liukuvoiteista huolimatta hankaava työntöliike anaaliyhdynnässä rikkoo peräaukon sulkijalihaksen sekä peräaukon kalvoa. Kondomi ei myöskään anna täyttä suojaa tauteja levittäviä ulostehiukkasia ja bakteereja vastaan, sillä kondomin kautta tapahtuvan anaaliseksin jälkeen ihminen joutuu yleensä käsikontaktiin uklostehiukkasten ja bakteerien kanssa kondomin poistamisen yhteydessä. Suojakäsineiden käyttökään ei anna täyttä suojaa, sillä ulostehiukkaset ja bakteerit voivat tarttua ihmiseen suojakäsineiden kädestä poistamisen kautta.

      Anaaliseksissä ei ole turvaseksiä, vaan se on aina haitallista ja vaarallista molemmille osapuolille, sillä vastaanottavan osapuolen peräaukkoon syntyy vaurioita ja työntyvä osapuoli on vaarassa saada anaaliseksin kontaktissa erilaisia tauteja ulostehiukkasten sekä bakteerien kautta.

      Anaaliseksin harrastaminen lisää peräaukon syövän riskiä. Peräaukon syövän muita riskitekijöitä on HPV-papillooma virus, sillä papillooma virus leviää ja tarttuu seksin aikana ja seurauksesta. Tupakointi lisää peräaukon syövän riskiä. Heikentynyt ja huono immuunijärjestelmä lisää peräaukon syövän riskiä. HIV-virus lisää peräaukon syöpä riskiä. Jos olet tupakoitsija ja sinulla on useita seksipartnereita ja harrastat anaaliseksiä, niin riskikerroin peräaukon syövälle nousee moninkertaiseksi.

      Anaaliseksi on kaikin puolin kaikissa tilanteissa haitallista ja vaarallista, joka voi johtaa kuolemanvakavaan sairauteen sekä moniin muihin sairauksiin ja terveyshaittoihin. Ihmisen peräaukkoa ei ole luotu anaaliseksiä varten. Netissä on paljon sivuja, jotka opastavat turvalliseen anaaliseksin harrastamiseen, mutta todellisuudessa turvallisen anaaliseksin harjoitusmuotoja ei ole olemassa, sillä anaaliseksin harrastaminen kaikissa tilanteissa on vaarallista ja haitallista.

      • Anonyymi

        Kakkonen on ykkönen.


    • Anonyymi

      Ihanaa serkkujenkanssa saunoa ihanaa

    • Anonyymi

      Juuan anal-opistossa kyllä tietoa riittää!

      • Anonyymi

        Anal-canal.


    • Anonyymi

      Kysyikö keskustelun aloittaja ensin äidiltään saako piparia?

      • Anonyymi

        Helkutti, no tottakai mutta loppui kotona pipari.


    • Anonyymi

      Isä aikoi auttaa

      • Anonyymi

        Isä survoo äidin pinppiä joka ilta. Tilaavat aina uuden sängyn kun puhkinussittu on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Isä survoo äidin pinppiä joka ilta. Tilaavat aina uuden sängyn kun puhkinussittu on.

        Vanhemmiltasihan olet oppinut nuo rivot kirjoituksetkin. Ovat varmaan ylpeitä sinusta.


    • Anonyymi

      Todella HK

    • Anonyymi00030

      Esinahka sanoi yhteistyö sopimuksen irti kun pimpsa ei ollut tarpeeksi kostea. Noh...olihan sillä naisella ikääkin. Ei kelvannut selitykseksi.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      35
      3862
    2. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      247
      3429
    3. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      250
      3192
    4. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      267
      2487
    5. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      126
      1707
    6. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      26
      1594
    7. Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas

      Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi
      Maailman menoa
      234
      1427
    8. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      11
      1295
    9. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      120
      1105
    10. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      18
      1084
    Aihe