Helpottunut olo

Anonyymi-ap

Kaikki on ohi.

11

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jep, sama....

    • Anonyymi

      Viesti ei varsinaisesti kerro mistään mitään jos tottakaan ja jos totta niin kuka sitten, ketkä, missä, milloin ja niin päinpois

    • Anonyymi

      En haluaisi sen olevan niin mutta ei tässä taida olla ollutkaan mitään muita vaihtoehtoja. Miehelle.

    • Anonyymi

      Menneet ovat aina menneitä. Niihin palaaminen on turhaa. Voi olla tapahtunut paljon sellaista minkä haluaa vain unohtaa kokonaan, vaikka mitään konkreettista ei olisi tapahtunutkaan.

    • Anonyymi

      Ei ole yhtään helpottunut olo.

    • Niinhän se aina menee, toinen on helpottunut ja se toinen on entistäkin masentuneempi ja ahdistuneempi.

    • Anonyymi

      Sama täällä, karsinoita on laitettu ja perättömiä puheita selätetty, pitää olla vain kuin ei olisi millänsäkään.

    • Anonyymi

      Ehkä on ehkä ei, tämä ei liity aloittajaan.

    • Anonyymi

      Jollekin voisin sanoa todellakin näin ja pahan maku jäi toisen luonteesta (myrkyllinen). Jälkiviisasteluna ajattelin monesti apn lailla aiemmin hänestä, silti käänsi kelkkani, uskoen parempaan toisesta, ei olisi kannattanut. Vaikea luonne on aina vaikea luonne, sen opin vasta tämän kokemuksen jälkeen.

      Helpottunut olo tulee yleensä aina silloin, kun on kohdannut jonkun vähemmän mieleisen ja kokenut sen olevan ohi. Paluuta ei kannata silloin haikailla hänenlaiseen. Sellainen tunne (helpottunut) ei synny itsestään, sen jokaisen olisi hyvä tiedostaa itselle, ennen kuin todennäköisesti kärsii enemmän toisesta.

      • Anonyymi

        Jotkut naiset ei osaa pyytää anteeksi vaan haaveilevat sovintoseksistä.


    • Anonyymi

      Olisikin. Mulla vaan joka päivä enemmän ja enemmän sellainen olo etten jaksasi enää elää.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      277
      5229
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      59
      4769
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      96
      3744
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      51
      2760
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      22
      2277
    6. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1883
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      118
      1800
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1536
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1115
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      153
      1094
    Aihe