En ole koskaan nähnyt näin huonosti asennettuja aurauskeppejä mitä Huittisissa on. Yksi jotenkin on ok, toinen ihan vinossa, joka kolmas kaatunut. Ei näiden pystyttäjälle pidä mitään maksaa.
Aurauskepit
5
375
Vastaukset
- Anonyymi
Noikin kepit pitäisi nykyään tukea pitävästi paikoilleen, valamalla kepit siankakkaan. Joka kepin juurelle 30 cm kakku nopeasti kovettuvaa siankakkaa, niin varmana pysyy aurakepit ojossa ja suorassa.
- Anonyymi
Kyllä tatina sopis siihen hommaan paremmin.
- Anonyymi
Positiivistä on, että lietekuljettajat tuntevat tiestön profiilin ilman köppejäkin! Näin lietekuljetukset hoituvat vaaraantumati köpittä!
Köpit ovat lähinnä vampulasta hönösä tuleville alkon asiakkaille. Yrittävät pysyä traktorillansa köppien välisä ...usein onnistumati! - Anonyymi
Ei näytä olevan kepit pystyssä Vakkilassakaan.
Sitä paskaa pohjoisvakkilaa olisko aika uudistua ja hankkiakone- Anonyymi
Lietemiehen pajalla on valmistumasa köpityskone! Tulee täysautomatik kone eli risuja syätetään rumbuun, joka karsii ja katkoo sopivan mittaseks. Lopuksi iskee köpit tiänvarteen pystöön..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1278259Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4567443SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2195646Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en894590Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1374570Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1044432Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104142Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03810Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p152954Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132680