En ole koskaan nähnyt näin huonosti asennettuja aurauskeppejä mitä Huittisissa on. Yksi jotenkin on ok, toinen ihan vinossa, joka kolmas kaatunut. Ei näiden pystyttäjälle pidä mitään maksaa.
Vastaukset 5
- Anonyymi
Noikin kepit pitäisi nykyään tukea pitävästi paikoilleen, valamalla kepit siankakkaan. Joka kepin juurelle 30 cm kakku nopeasti kovettuvaa siankakkaa, niin varmana pysyy aurakepit ojossa ja suorassa.
- Anonyymi
Kyllä tatina sopis siihen hommaan paremmin.
- Anonyymi
Positiivistä on, että lietekuljettajat tuntevat tiestön profiilin ilman köppejäkin! Näin lietekuljetukset hoituvat vaaraantumati köpittä!
Köpit ovat lähinnä vampulasta hönösä tuleville alkon asiakkaille. Yrittävät pysyä traktorillansa köppien välisä ...usein onnistumati! - Anonyymi
Ei näytä olevan kepit pystyssä Vakkilassakaan.
Sitä paskaa pohjoisvakkilaa olisko aika uudistua ja hankkiakone- Anonyymi
Lietemiehen pajalla on valmistumasa köpityskone! Tulee täysautomatik kone eli risuja syätetään rumbuun, joka karsii ja katkoo sopivan mittaseks. Lopuksi iskee köpit tiänvarteen pystöön..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501098
- 109977
Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki52691Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen34679- 65601
Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.6581- 65574
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää48559Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle23541- 59518