En ole koskaan nähnyt näin huonosti asennettuja aurauskeppejä mitä Huittisissa on. Yksi jotenkin on ok, toinen ihan vinossa, joka kolmas kaatunut. Ei näiden pystyttäjälle pidä mitään maksaa.
Aurauskepit
5
472
Vastaukset
- Anonyymi
Noikin kepit pitäisi nykyään tukea pitävästi paikoilleen, valamalla kepit siankakkaan. Joka kepin juurelle 30 cm kakku nopeasti kovettuvaa siankakkaa, niin varmana pysyy aurakepit ojossa ja suorassa.
- Anonyymi
Kyllä tatina sopis siihen hommaan paremmin.
- Anonyymi
Positiivistä on, että lietekuljettajat tuntevat tiestön profiilin ilman köppejäkin! Näin lietekuljetukset hoituvat vaaraantumati köpittä!
Köpit ovat lähinnä vampulasta hönösä tuleville alkon asiakkaille. Yrittävät pysyä traktorillansa köppien välisä ...usein onnistumati! - Anonyymi
Ei näytä olevan kepit pystyssä Vakkilassakaan.
Sitä paskaa pohjoisvakkilaa olisko aika uudistua ja hankkiakone- Anonyymi
Lietemiehen pajalla on valmistumasa köpityskone! Tulee täysautomatik kone eli risuja syätetään rumbuun, joka karsii ja katkoo sopivan mittaseks. Lopuksi iskee köpit tiänvarteen pystöön..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1063031Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1582138IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632092Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al421792- 1471464
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241006- 100906
- 50774
- 79749
- 56729