Merkki tunteista? Tapana antaa heti isoja lahjoja? Tavallista, noin kaikki tekee?
Mitä mietit, jos saat tapailukumppanilta jouluahjaksi teatteriliput?
17
682
Vastaukset
- Anonyymi
Tapailuvaiheessa? Ei ole tullut eteen. Yllättyisin varmasti. Ehkä kiusallista, varsinkin kun itse on luultavasti hankkinut paljon pienemmän lahjan.
- Anonyymi
En tiedä onko merkki, mutta ei sovi tapailuun. Hämmentyisin.
- Anonyymi
Haluaa seurustella vakavasti.
- Anonyymi
Tämä varmaankin.
- Anonyymi
Merkithän teillä jo onkin.
- Anonyymi
Ei ole merkkejä.
- Anonyymi
Menisin teatteriin.
- Anonyymi
Onko ne nyt sitten niin kalliita, teatteriliput että sen pitäisi merkitä jotain erikoista?
Lahja siinä missä lahjakortti kosmetologille tai fysioterapiaankin.
Ehkei nyt ihan alkuun välttämättä tulisi ostettua, mutta yhdessä ollessa ja seurustellessa kyllä. Vaikken sitten taas voi sietää lahjuksia, lahjoja millä ostetaan toinen puolelleen. Nuollaan persettä ainoo tavoite on edetä lahjuksin.
Se on sellasta nilkkimäistä.
Jasu- Anonyymi
Ihana Jasu xD ❤️
- Anonyymi
En ole saanut tapailuvaiheessa lahjoja. Näkisin että tällä on pyrkimys sitoutua sun kanssa, viedä suhde toiselle tasolle. Kai sitä voisi merkiksikin nimittää. Jutelkaa.
- Anonyymi
Olisko suurieleinen tyyppi? Tai sitten pitää sua jo parinaan.
- Anonyymi
Ihastunut ehkä? Haluaa edetä.
- Anonyymi
Selaillessani noita sivuja, niin ei voinut olla osumatta silmiin tämä. Kulttuurisyksy -lehden ilmestyttyä olen funtsinut, että olisi aivan mahtavaa mennä katsomaan tuota Evitaa Hänen kanssaan tuossa noin lokakuun puolessa välissä. Olen odottanut jo pitkään tarpeeksi mielenkiintoista teatteriesitystä. Täyttäisi hyvin todennäköisesti odotukset.
Kun minulle tulee mieleen joku tällainen, niin yleensä en voi olla toteuttamatta sitä - miksi ei? Joillakin nyt sattuu olemaan pyyteetön ilahduttamisenhalu vahvana. Ei siinä ole mitään kummallista. On ihastunut jollain tasolla, mutta erityisiä etenemisen suunnitelmia ei ole tiedossa. Näin se vaan nyt menee joidenkin kohdalla. - Anonyymi
Yllättäisi noin alussa. En ole ikinä saanut tai antanut lahjoja tapailuvaiheessa. Arvelisin sen olevan hänen tyylinsä, mistä muustakaan se voisi johtua.
- Anonyymi
Sehän olis kiva tapa tutustua. Saatais yhteinen kokemus ja voitais jutella, miten kumpikin esityksen koki, ja mä voisin miettiä, mihin hänet sitten vastaavasti veisin, myös teatteriin vai konserttiin vai minne.
- Anonyymi
Jouluhan on vasta tulossa. Hyvä lahja, jos aiot antaa. Silloinhan olette jo tunteneet tovin. Jos mietit itse saamaasi joululahjaa niin tuskin enää olette tapailuvaiheessa?
Itse mielelläni annan lahjoja niin ystäville kuin kumppanille/tapailuvaiheessa. Ei mitään erikoista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2314148Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1122614Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382345Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811426Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1141394- 481169
- 771075
- 59943
- 45926
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58911