Iltalehti kertoi; Sheikki Laakso ei joudukaan maksamaan 200 000 euroa – laki pelastaa ulosotossa olevan kansanedustajan
Kansanedustaja Sheikki Laakson (ps) ei tarvitse maksaa ulosottovelkojaan kokonaan, koska velat vanhentuvat.
SINÄ MAKSAT VERONMAKSAJA SHEIKIN LUSMUT.
Kansanedustaja Sheikki Laakson (ps) ei tarvitse maksaa ulosottovelkojaan kokonaan, koska velat vanhentuvat.
SINÄ MAKSAT VERONMAKSAJA SHEIKIN LUSMUT.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Vero Lainsäädäntöä laatimassa edustajanasi . Itsellä 200 000 verovelkoja maksamatta. Miten lakia tulisi muuttaa että yritykset ja yrittäjät eivät välitä veroista?
Lain mukaan verovelat vanhenevat 5 vuodessa. Jos länkytät aiheesta lisää, tee se omalla nimelläsi äläkä nimettömänä puskista.
Laita sinä ja oma nimesi…:) verot kannattaa maksaa ennen kuin ne menee vanhaksi. Ei yhteiskunta pyöri jos kaikki perseilee kuin (s)Heikki
5v uotta on lyhyt aika odottaa verovelkojen vanhenemista eduskunnassa veronmaksajien kustantamana lihapatojen ääressä..
Sheikki kuittaa verovelat paistamalla makkaraa.
Ei taida olla ainut persu jolla velat maksamatta Kouvolan valtuustossa
Todella huolestuttavaa että tyypit päättävät asioistamme.
Pekka Korpivaara jakoi linkin.
Siniset hajalla Kouvolassa
PS. Pekka Korpivaara hajalla Kouvolassa kuulee ääniä puhelimesta ja liittyy sekoomukseen.
Onko laskut(vuokrat) maksettu ?
Jos asia noin kovasti kiinnostaa,niin soita ja kysy
Maksamatta kertoi olevan.
On se Sheikki tehnyt Kouvolan eteen paljon, sillä työmäärällä voi hyvinkin olla maksamatta velkoja.
Tehnyt mitä?
Yritti tappaa katsojat jäähallissa häkään.
No onhan sitä siinäkin.
Hyvä että toit oman ymmärryksesi julkiseksi.
Joko se alensi pensan hintaa?
Ei, mutta ostaa itse velaksi.