" Ihmisillä on suuria vaikeuksia muuttaa perusnäkemyksensä asioiden tositilasta kuten John Mack, Harvardin entinen psykiatrian professori, myös ufo tutkijana tunnettu, on selvästi kuvannut. Tiede-ismistä, joka näkee maailmankaikkeuden loogisesti tiedettävänä, ennustettavana, hallittavana ja ohjaamattomana prosessina, on tullut uskomusjärjestelmä, paljolti kuin uskonto, sen sijaan että se jatkaisi tieteen perustarkoitusta, mikä on kysyä kuinka poikkeavuuksia voidaan ymmärtää ja käyttää. "
https://www.psychologytoday.com/us/blog/connecting-coincidence/202211/charlottesville-psychiatrists-challenge-official-reality
Kun me vapautamme mielemme tiede-ismistä, niin näyttääkö maailmankaikkeus sen jälkeen loogisesti käsittämättömänä, ennustamattomana, hallitsemattomana mutta silti ohjattuna prosessina?
Kun ET porukat saapuvat he tuovat mukanaan omat todellisuuskäsityksensä jotka minuun mielestäni ovat suora haaste tiede-ismille, so nykyiselle paradigmalle maailmankaikkeudesta materiaalisena konstruktiona (ns' virallinen totuus')
Psykiatrit haastavat 'virallisen todellisuuskäsityksen'
7
190
Vastaukset
- Anonyymi
Ei hän varsinaisesti ufo-tutkija ollut, vaan tutki ufosieppauksia. Kirjotti paksun suomeksikin julkaistun teoksen aiheesta, mutta suhtautui skeptisesti tapauksiin.
- Anonyymi
John Mack tutki ainoastaan ufosieppauksia ja häneltä on julkaistu suomeksikin paksu kirja siitä aiheesta.
- Anonyymi
Hän on varmaankin muodostanut käsityksiä kertomusten perusteella, jotka ovat yhteneväisiä sellaisilta osin, jota ei selitetä perinteisellä psykologialla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hän on varmaankin muodostanut käsityksiä kertomusten perusteella, jotka ovat yhteneväisiä sellaisilta osin, jota ei selitetä perinteisellä psykologialla.
Todellinen tieto tai asioiden tosi tila paljastuu useinkin tutkimalla perinteisiä käsityksiä haastavia asioita.
- Anonyymi
Todellisuus! On hetkittäin piinaa!
Ilman hauskaakin voi olla viinaa
Jooh hyvässä ja pahassa!
Pidän pullonkeräysmummot rahassa
R.I.P. maksa good bye aivosolut
Edessä viskii ja kylmä olut
Kippis jeppis jepulis
Hallitut koomat petri on hepulis
Otan hörppyy irwin imu
Mull on jano anna hirvi-limuu
Huh jaa missä mää oon
Mä oon kännissä, missä sää oot!
https://www.youtube.com/watch?v=OqoKizBhmyA - Anonyymi
Kuunnelkaa, mitä tuolla natsien keksimällä mielenmuokkaustekniikalla "MK Ultra" on saatu aikaiseksi ja miten osa maailmasta eläää omassa "matrixissä" ja osa on löytänyt ulos tuosta aivopesusta: https://www.bitchute.com/video/2pp3Gjzahnx2/
Kohdasta 12 min eteenpäin.
Väittävät, että noin 5% ihmisistä ei toivu koskaan käsittelystä, vaan jää tuohon luotuun todellisuuteen elämään. - Anonyymi
Sorry, väärä linkki. MK Ultrasta on tämä : https://www.bitchute.com/video/v7YwrVmqGuFg/
Ei tuo ensimmäinen huono ole. Se kertoo, miten meitä ohjelmoidaan toimimaan vastoin omaa tahtoamme.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849