Kaupungin uusi hanke

Anonyymi-ap

Akkutehdas ei tullut mutta ei se mitää. Nyt on päättäjillä uusi huikea idea. Kokemäki neule siihen kantsii nyt panostaa siitä tulee maailman laatuinen huippu tuote. Rahaa tulee ovista ja ikkunoisa . Mikä parasta turisteja tulee ympäri pallon katsomaan tätä ainutlaatuista neuletta. Maailman metropolit on tään jälkeen tuppukyliä

8

1406

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt siellä kunnantalolla, lukittujen ovien takana, akkutehdas hankkeesta vapautuneet Nieminen, pari konsulttia ja akkuklusterin tiedottaja, joka ilmeisesti ei julkisuuteen ole tehnyt vielä yhtään tiedotetta miettivät seuraavaa siirtoa. Kopioidaanko tosiaan Eurasta idea, kunnan omasta neuleesta. Vaiko kopioidaanko Kankaanpäässä toteutettu idea kunnan astiastosta. Konsultit mailmanmiehinä ovat ehdottomasti astiaston kannalla. Maalailevat Niemisen verkkokalvoille kuvia, miten muumimukit joutavat kierrätykseen ja kaikki haluavat Kokemäki Mukin. Palsanmäetkin muikistelevat Seiskan kannessa Kokemäen Muki kädessä. Niemistä vähän jurpii, kun konsulttien mielestä Kokemäen Mukiin pitäisi tulla kuva Koskenperkaaja patsaasta. Nieminen ajatteli että hänen oma kuva.... tai siis joku muu aihe olisi parempi. Varsinkin kun patsasta aletaan pian purkamaan. Asiantuntijoiden mukaan purkaminen maksaa puoli miljoonaa, ja sen tietysti Nieminen uskoo.
      Kansalaiskeräys ja veronkorotus ovat jo työn alla.

      • Anonyymi

        Hyvä kirjotus. Joskus oli Kokemäen kolli nimisiä kissoja. Ne meni turisteille kuin kuumille kiville. Voisko joku painattaa Henrikin kappeli paitoja joita voisi myydä kaupunkintalolla?
        Sitten asiaa: Koskenraivaajapatsasta EI SAA HÄVITTÄÄ!!! prkl!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvä kirjotus. Joskus oli Kokemäen kolli nimisiä kissoja. Ne meni turisteille kuin kuumille kiville. Voisko joku painattaa Henrikin kappeli paitoja joita voisi myydä kaupunkintalolla?
        Sitten asiaa: Koskenraivaajapatsasta EI SAA HÄVITTÄÄ!!! prkl!

        Päättäjät herätkä jo. Harjavallassa teollisuu vain kasvaa, mutta entäs kokemäellä. No ei kun täällä panostetaan kokemäki neuleeseen. Aikaisemmin oli lyhtypylväs viirit (mikä huikea suosio), Kokemäen kolli .mitähän vielä viisaa päättäjät keksivät.Näillä kokemäki lähtee huimaan nousuun


    • Anonyymi

      Siellä kunnantalolla lukittujen ovien takana on niämisen ja seppälän hyvä harjoitella kutomisen alkeita. Muistakaa sit pojat kaventaa oikeissa kohdissa ettei kamreeri mäkisellä oo huomautettavaa . Hyvä siitä tulee !

    • Anonyymi

      Seppälän kuvalla voittoon! Musta-valkoinen, kuva kuin Kekkosesta. Voittajan valitsee asiantunteva kaupunginvaltuuston neulekahvila. Siellä keski-ikäiset miehet lepuuttavat silmiään nänne... eikun siis kröhöm, neuleissa. Puheenjohtajalla ei minkäänlaista otetta tähän ei - jaa-tyhjää - poissa - porukkaan. Mitä muut edellä, sitä Kokemäki perässä. Terveisin nimimerkki unelmia ja akkutehtaita. 💖

    • Anonyymi

      Hei haloo! Millä tavalla tämä on päätöksen teosta ja muusta panostuksesta pois? Jos se toteutetaan kilpailuna, niin neulojathan sen työn tekee, ei kaupunki. Korkeintaan joku palkintoraha menee kaupungin pussista. Vai meinaatteko, että kaupunki alkaa väsäämään noita neuleita sarjatuotantona neuletehtaassa? Eiköhän se mene niin, että suunnittelija saa mainetta ja kunniaa ja malli ristitään Kokemäki-neuleeksi. Sen jälkeen sen mallin voin ostaa jostain kenties ja tehdä neuleen itse, jos sellaisen haluaa. Näin monissa muissa suunnittelukilpailuissa toimitaan.

    • Anonyymi

      Kuntaliitos harjavallan kanssa on ainoa mikä pelastaa uppovan laivan.

      Saa kunnan päättäjät heittää joka ikisen roviolle, silloin niistäkin on jotain hyötyä, tuhkana pellolle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1987
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1912
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1445
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1251
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1219
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe