PKS on pakollinen paha joka sikailee näköjään miten haluaa pienen ihmisen kustannuksella. Poliitikoilla ei ole mitään valtaa kyseiseen firmaan kun on voideltu niin hienosti. Kyllä tämä on hieno järjestelmä ja maailman vähiten korruptoitunut.
PKS toiminta sikailua.
Anonyymi-ap
6157
0Äänestä
Vastaukset 6
Vanhimmat
Keltä pks on talon polttanut niin ei kannata työmaakoppiin suostua. Eikun käräjille koko rosvokopla.
Minusta olisi pitänyt hommata kalliimpi työmaakoppi jossa on marmoriallas ja kullattu hana siinä lavuaarissa, niitä on jo työmaillakin ollut -40 luvulta lähtien.
PKS llä monopoli saa touhuta mitä haluaa työmaakoppi pystyyn joka töllin pihaan ja mökki tuleen energistä ja dynaamista tavan kadunkulkijat eivoi tätä ymmärtää
Näitä kristillisiä arvoja tavan kaduntallaaja ei ymmärrä.
Lieksan mainos slouganit
-Vaarassa talo palaa-
-Missä korpi siellä myrkky-
Uuno Korpi ja Topias uukka oivat aikansa legentoja, kuten Kari Rati.
Missä homemökki, siellä tulipalo! Se on tuleva slougan kunhan EU:n pakotteet tulee talojen lämpöeristys remonteista voimaan.