audi80

Eli taakse on vaihdettu kaikki osat rumpujen sisälle rummut, mutta ne jarrut jäi molemminpuolin ihan sika tiukaksi (käsijarruvaijeri on löysätty ja se automaattisäätö (kiila) laitettu ihan ylös) mutta auto kun on perä ylhäällä niin just ja just saa käsivoimin rengasta pyöritettyä. Ei muuta mut ei hirveesti uskalla ajella ettei mee heti uudet rummut pilalle.
3643
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

onkohan annettu oikeat rummut? Kyllähän ne uusilla jarruosilla varmaan jää alkuun laahaamaan mutta tuo on kyllä ihan liian tiukalla...Ei mulla ainakaan aikoinaan golffi II:ssa ollu tuollaista ongelmaa, kiilat jos laitto yläasentoon niin melkein liian löysälle jäi..jarrut on aikalailla samanlaiset nuissa malleissa..itellä on nykyään myös audi 80 1.8S.

Äänestä
  • Oikeat rummut. Tekstit oli ainakin samat rumpujen sisällä (halkasija 201mm) ja vuosimalli on -89. Ainakaan motonetin sivut ei muita rumpuja tohon tunne.

    Äänestä

Joku tuossa hommassa mättää, pitäisi kyllä pyöriä suhtkoht vapaasti. Itselleni valtuutettu Audi-huolto myi aikoinaan kasikymppiin mm. väärät jarrukengät. Menivät hyvin paikoilleen, mutta lopputulos oli juuri kuvailemasi, tarpeeksi kuluneilla rummuilla olisivat varmaankin pyörineet ihan hyvin. Kenkien ulkoiset erot olivat todella pienet, mutta riittävät, kun vanhaa ja uutta vierekkäin vertaili. Jos ei autoa ole uudesta asti omistanut, ei sitä vanhoissa autoissa tiedä, mitä osia sinne on aikojen saatossa survottu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


takajarrut kirjoitti:

Eli taakse on vaihdettu kaikki osat rumpujen sisälle rummut, mutta ne jarrut jäi molemminpuolin ihan sika tiukaksi (käsijarruvaijeri on löysätty ja se automaattisäätö (kiila) laitettu ihan ylös) mutta auto kun on perä ylhäällä niin just ja just saa käsivoimin rengasta pyöritettyä. Ei muuta mut ei hirveesti uskalla ajella ettei mee heti uudet rummut pilalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu