Vielä ei ole selvinnyt "erikoisoperaation "tavoitteet mutta paljon on jo saavutettu.
-Venäjä on pakotteiden alainen
-Ulkomaiset investoijat poistuneet venäjältä
-Energiakauppa suurimman ostajan kanssa loppunut
-Venäjän talous jatkuvan vuosien nousun jälkeen syöksynyt huimaan laskuun
-Köyhien määrä räjähtänyt venäjällä
-Venäjä on julistettu terroristi valtioksi (hylkiö kansainvälisessä kanssakäymisessä)
-Ukraina valloittanut alueitaan takaisin ja on ottanut sodassa aloitteen itselleen.
-Venäjä menettänyt toisen maailmansodan jälkeen ylivoimaisesti suurimman määrän kalustoa ja sotilaita mitä missään .
Herää kysymys mikä on tavoite edellä mainittujen saavutusten lisäksi jolloin Putin on saavuttanut erikoisoperaation tavoitteet ja vetää joukkonsa itsenäisestä Ukrainasta pois omien venäjän rajojen sisään ja on tyytyväinen "erikoisoperaatioonsa "
"Erikoisoperaation " tavoitteet ?
33
101
Vastaukset
- Anonyymi
Tavoite voi olla edellä mainitun lisäksi peräti ....
En uskalla edes sanoa.- Anonyymi
... Venäjän surkastuminen ja romahdus.
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17645177K
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Operaatio on kuitenkin edennyt aikataulun ja suunnitelman mukaan.
Lovejoe.- Anonyymi
Kyllä, kyllä, suunnitelma on paljastunut hieman yllättäväksi. Mihin aloituksessa esitetty suunnitelman alku päätyy, on vielä hämärän peitossa.
- Anonyymi
Oliko fiasko operaation tarkoitus? Vaikea uskoa?
- Anonyymi
Paavi kutsui ihmisiä liittymään tulevana lauantaina muistamaan "hirvittävää holodomorin kansanmurhaa, Stalinin keinotekoisesti aiheuttamaa nälänhätää vuosina 1932-1933".
- Anonyymi
Tavoitteena putella on venäjän taydellinen tuhoaminen.
Se on jo kalkkiviivoilla.- Anonyymi
Putte on CIA:n virkailija. Operaatio "Tuhoa ryysylä" suoritettu onnistuneesti, etuajassa ja vaivattomasti.
- Anonyymi
SAS nährä ny kui täs käy, saammeko Viipurin takaisin?😘😘
- Anonyymi
Tavoitteea oli saada muutama hehtaari Ukrainalaista peltoa.
Järjettömän kalliiksi tulee, mutta siellä on niin hyvä multa. - Anonyymi
Kremlin lausunnot hämmentävät Venäjän propagandisteja
Esimerkiksi äskettäin valtionmedian asiantuntijat tyrmäsivät tunnetun tv-juontaja Vladimir Solovjovin väitteet, joiden mukaan Hersonin alue kuuluu kokonaisuudessaan Venäjälle
Ristiriitaiset kommentit ovat kuitenkin saaneet suositut sotablogit irvailemaan, että Venäjä taistelee päämäärättömästi sodassa, jolle ei ole mitään tavoitetta. - Anonyymi
Pakkoteilla ei juuri muuta merkitystä ole ollut kuin Suomen täydellinen romahtaminen. Alkua vasta on Suomen syöksyminen köyhyyteen ja kurjuuteen.
Jaa. Suomen talous kasvaa kuitenkin tänäkin vuonna 1,7%, kun Venäjän talous puolestaan on jo lamassa ja romahtaa ensi vuonna vielä enemmän. Taidatkin puhua pakotteita vastaan, koska haluaisit, että venäjä voii jatkaa sotaansa ja kansanmurhan tekemistä Ukrainassa.
- Anonyymi
Suomi tulee selvitymään lamasta selvästi Keski-Eurooppaa paremmin, joka sekin pärjää huikeasti Venäjää paremmin. Ensi vuonna Suomen BKT:n kasvu saattaa olla lähellä nollaa, mutta Venäjällä sen ennustetaan olevan useita prosentteja pakkasella, kuten tänäkin vuonna.
- Anonyymi
Putinisti elää omassa haavemaailmassaan? Ei pakotteet Suomea häiritse!
- Anonyymi
Jospa aloittaja laittaisi listaansa lähteet.
Alan saada tarpeekseni näistä listoista, joille ei ole olemassa mitään katetta.- Anonyymi
Se on tiedossa, että EU-maat menevät alamäkeä ja lujaa, samalla kun kansannousut ovat yhä suurempi todennäköisyys.
- Anonyymi
Onko asunnossasi jalka tai peitelistoja. Entä onko kate eli kattopelti, huopa tms.?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on tiedossa, että EU-maat menevät alamäkeä ja lujaa, samalla kun kansannousut ovat yhä suurempi todennäköisyys.
” Se on tiedossa, että EU-maat menevät alamäkeä ja lujaa”
Sellainen ”tieto” on vain stallarin omassa lahossa kaalissa° - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on tiedossa, että EU-maat menevät alamäkeä ja lujaa, samalla kun kansannousut ovat yhä suurempi todennäköisyys.
Minkälainen on Eurooppalainen kansannous?
- Anonyymi
"Pakkoteilla ei juuri muuta merkitystä ole ollut kuin Suomen täydellinen romahtaminen."
Ei suomelle ole asetettu pakotteita.
Kerroppas kaikki venäläiset tuonti tavarat ja tuotteen vaikka kotoasi joita tarvitset arkesi pyörittämiseen itse en keksinyt kotoani yhtäkään...en edes koriste esinettä. - Anonyymi
Voisiko "erikoisoperaation " nykyinen tavoite olla jopa se että Putin pysyy toistaiseksi vallassa niin kauan kuin se on käynnissä ja sitä ei voi enään lopettaa ja tunnustaa karmaisevaa virhettä ja tappiota jonka Putin on saanut aikaiseksi.
Puhutaanko siis "erikoisoperaatiosta " Putinin vallassa pysymisen "operaationa enään.
Mitä sanoo tavallinen venäläinen kun ennen pitkää tulee julki että venäjän hallinnon ilmoittaman 6000 sotilaan kaatuminen "erikoisoperaatiossa "onkin tosiasiassa 100 000 kaatunutta sota hävitty armeijan kalusto pääosin tuhottu ja talous konkurssissa.
Siinä voi paatuneinkin Putinisti alkaa epäilemään ajatuksiaan ja suistua raiteiltaan. - Anonyymi
Erikoisoperaation tavoite oli varjella itsenäistyneitä tasavaltoja tulevalta rajulta hyökkäykseltä, se oli ensimmäinen tarkoitus.
Maaliskuun alkuun oli Ukrobeilla tarkoitus alkaa massiivinen operaatio, joka olisi kohdistunut myös Krimille...käytännössä tarkoittaa verilöylyä mediahilaisuudessa.
Tämä ensisijaisesti eliminoitiin, mitä ei tietenkään mainita mediassa.- Anonyymi
"Maaliskuun alkuun oli Ukrobeilla tarkoitus alkaa massiivinen operaatio, joka olisi kohdistunut myös Krimille..."
Sama juttuhan oli vuonna 1939 kun Suomen tarkoitus oli vallata Neuvostoliitto aloittaen suurhyökkäyksellä Mainilan kylästä ...
Totta puhuen ei noi Tiltut voi olla noin sanomattoman tyhmiä että itsekään uskoisivat satuihinsa ja jos ovat niin menee kyllä jos säälittävän tyhmyyden puolelle . - Anonyymi
Ja höpö höpö! Ei Ukrainalla ollut pienitäkään aikomusta hyökätä minnekään! Ei se mitään sotaa kaivannut!
Sen sijaan Putler kaipasi ja hyökkäsi! "Tämä ensisijaisesti eliminoitiin, mitä ei tietenkään mainita mediassa."
Media ei mainitse moista, koska kyseessä on niin järjetön vale, ettei sitä oikeasti kukaan voisi uskoa. Ukraina muka olisi aikonut hyökätä Donbasiin juuri kun Venäjä on sijoittanut n.190 000 sotlasta ja valtavasti sotilaskalustoa sen rajoille valmiina hyökkäämään Ukrainaan. Haha. Jokin raja mediallakin, miten typeriä juttuja se käsittelee.
- Anonyymi
Venäjä otti Renaultin tehtaan haltuunsa ja aloittaa Moskvitš-autojen tuotannon uudelleen.
Erikoisoperaatio osoittaa Venäjän mahdin.
Kohta Mosse määrää tahdin!- Anonyymi
Venäjän paluu 50-luvun tekniikkaan saa uutta potkua!
- Anonyymi
Se onnistuu muuten vain kiinalaisosilla.
- Anonyymi
Edes Venäjän kaasuase ei toimi.
Saksa ilmoitti juuri LNG-varstojensa olevan täynnä. - Anonyymi
Putin ilmoitti juuri että hänen mittansa on tyhjä.
- Anonyymi
Onko seuraava ilmoitus, että "nyt meni kuppi nurin". :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse3968042Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1145608Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1154664Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos1904487Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli334468Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523967Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603863Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan773747Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava413674SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha853481