Ei ole unelmien miestä minulle

Anonyymi-ap

Yksi päivä vain tajusin että en ole enää nuori ja naivi.En enää etsi unelmieni miestä.Olen saanut liikaa väkivaltaa miehiltä joten en pysty enää koskaan luottamaan miehiin.
Joskus mediassa puhutaan naisvihasta mutta miesvihasta ei puhuta.Pari naista kerran sanoi minulle että he vihaavat miehiä.
Maailman miehet harjoittavat liikaa sovinismia ja tytöt ja naiset kokevat maailmassa liikaa väkivaltaa.Ehkä kotikasvatus ja moraalikasvatus puuttuu monilta ihmisiltä.

27

977

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Sinähän tässä olet virheitä tehnyt, kun olet hakeutunut tällaisten miesten seuraan. Totean vain. m>n

      • Anonyymi00003

        Onko sinulla enää mitään muuta elämää kun purkaa näitä turhautuneisuuden kokemuksia tilittämällä palstaäijän väkivaltafantasioihin tällaista sinänsä ajan hermolla olevaa ja muodikasta magasoopaa? T naiselta jaksamisia sinne


      • Anonyymi00005

        Ei kaikista voi etukäteen tutustuessa tietää minkälainen ihminen lopulta on. Jos miehen nyrkki nousee niin se ei ole todellakaan naisen vika, kyllä ihmisen pitää osata hillitä itseään sen verran. Sairasta syyttää uhria.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Ei kaikista voi etukäteen tutustuessa tietää minkälainen ihminen lopulta on. Jos miehen nyrkki nousee niin se ei ole todellakaan naisen vika, kyllä ihmisen pitää osata hillitä itseään sen verran. Sairasta syyttää uhria.

        On siihen väkivaltaan yleensä joku syy.


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        On siihen väkivaltaan yleensä joku syy.

        Ei ikinä riittävän hyvää syytä. Itsepuolustus on asia erikseen.


      • Anonyymi00019
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        On siihen väkivaltaan yleensä joku syy.

        Syy siihen väkivaltaan on melkein aina miehen sairaassa päässä.
        Niin yksinkertaista se on.


      • Anonyymi00020
        Anonyymi00019 kirjoitti:

        Syy siihen väkivaltaan on melkein aina miehen sairaassa päässä.
        Niin yksinkertaista se on.

        Jos nainen tahallaan ärsyttää niin pitkään et mies pimahtaa ja lyö, se on täysin naisen omaa tyhmyyttä.


      • Anonyymi00024
        Anonyymi00020 kirjoitti:

        Jos nainen tahallaan ärsyttää niin pitkään et mies pimahtaa ja lyö, se on täysin naisen omaa tyhmyyttä.

        Valtaosassa väkivaltaisissa suhteissa on kyse miehen tarpeesta kontrolloida ja hyväksikäyttää naista omiin tarpeisiinsa. Pelolla ja alistamisella koitetaan saada nainen miehen tarpeitatyydyttävään muottiin joka alistuu kohtaloonsa ja palvelee miestä. Näissäkin suhteissa voi olla osa niitä joissa nainen ei enää kestä miehen painetta ja alkaa puskemaan omia rajojaan normaaleille urille. En tässä tarkoita naisvauvoja jotka itse toimivat tuollaisten miesten mukaisilla tavoilla.


      • Anonyymi00026
        Anonyymi00020 kirjoitti:

        Jos nainen tahallaan ärsyttää niin pitkään et mies pimahtaa ja lyö, se on täysin naisen omaa tyhmyyttä.

        Noinhan sitä väkivaltaa perustellaan, jos ymmärrys, tieto, taito, tahto ... ei yllä pidemmälle.


    • Anonyymi00002

      Ongelma ihmisillä harvemmin on mitään kotikasvatusta. Ovat rikkinäisistä kodeista ja joutuneet jo lapsesta asti selviytymään niillä ehdoin, jotka heille annettu? Lapsi on selviytyjä "omalla tavallaan", mut aina mennyt jättää jälkensä ja uskon, että he joilla ollut todella rikkinäinen koti ovat heikommillaan aikuisena.

      Toki poikkeuksiakin on ja silloin kaveripiiriläkin voi olla suuri merkitys. Tai löytää jonkun harrasteen, joka toimii häneen hyvällä tavalla? Moni nuori voi sulkea itsensä kaiken ulkopuolelle, koska eivät ole koskaan kohdanneet hyvää ihmistä, johon voinut luottaa tai et olisi ollut edes luottamuksen arvoinen.

      Unelmien mies tai nainen? Itse etsin unelmien naista, en halua kohdata traumatisoitunutta naista, koska heillä on jo ikäviä kokemia takana, helposti minäkin joudun tällaisen hänenlaisen kanssa kokemaan , koska olen varautunut, enkä luota ihmisiiin. Syntyy mielikuvia, jotka voivat olla haitaksi.

      Voin olla naiselle aikamoinen mörkökin tahtomattani. Elämä ottaa ja antaa, mut ikävät kokemat jää mieleen eri tavalla kuin ne myönteiset ja siksi enemmän ikäviä kokenut harvemmin uskoo edes hyvään omalla kohdallaan ja on normia varovaisempi?

      • Anonyymi00013

        Moni mies on myös sinkku, kun on kohdannut itselleen vääränlaisia naisia. Mieluummin yksin kuin huonossa suhteessa. Varovainen olen ollut ja tulen olemaan. Hyvä nainen kaiken muuttaa voi, mut onko niitä kuinka tarjolla edes minunlaiselleni? Harmittaa traumatisoituneet naiset, jotka heittäytyneet miehen vietäväksi ja pettyneet lopuksi? Uskon heitä olevan paljon. Vaikuttaa minun sinkkuuteen.


    • Anonyymi00008

      Tiedän, mistä puhut.
      Mutta älä lannistu vaikka elämä on sinulle näyttänyt ne paskimmat puolensa. Pidän sinulle peukkuja <3

      • Anonyymi00009

        Toivotaan, että me molemmat saamme vielä kokea miehen joka ei lyö.


      • Anonyymi00010
        Anonyymi00009 kirjoitti:

        Toivotaan, että me molemmat saamme vielä kokea miehen joka ei lyö.

        Keskitytään nyt omaan itseemme!


      • Anonyymi00011

        Tämä siis alkuperäiselle.


    • Anonyymi00012

      Yhdessä täällä ollaan, ja molemmilla sukupuolilla on varmasti ikäviä kokemuksia toisesta sukupuolesta. Näin miehenä kyllä minuakin vituttaa urpot miehet, siinä missä urpot naisetkin. Älä vielä luovuta ja tuomitse koko vastakkaista sukupuolta omien kokemuksiesi perusteella. Törmäät ehkä siihen omaasi joskus, ja sitten kaduttaa jos olet haukkunut kaikkia miehiä paskoiksi muutaman huonon kohtaamisen vuoksi. <3

    • Anonyymi00014

      Olisiko nyt aika katsoa peiliin ja miettiä hieman sitä että voisiko itsessäsi olla myös jotain vikaa. Ehkä siinä on se selitys miksi aina saat niin huonoa kohtelua.
      En minäkään sietäisi ihan millaista akkaa tahansa, kyllä alkaisin turpiin pätkimään melko nopeaan. Miksi pitäisi sietää jotain vtun nalkuttajaa päivästä toiseen? Ei ole syytä sellaiseen.

      • Anonyymi00016

        Hah. Sinä siinä rehellisesti kerrot, miksi aloituksen tekijä on saanut huonoa kohtelua. Syypää ovat sinunlaisesi. Tutki tarkemmin. Itseäsi.


      • Anonyymi00018
        Anonyymi00016 kirjoitti:

        Hah. Sinä siinä rehellisesti kerrot, miksi aloituksen tekijä on saanut huonoa kohtelua. Syypää ovat sinunlaisesi. Tutki tarkemmin. Itseäsi.

        No, ei kukaan pakota aloittajan kaltaisia naisia minun kaltaisteni miesten kanssa tekemisiin. Ei ole mikään pakko, niin ei ole minun vika.


    • Anonyymi00015

      Ei sellaisia ole olemassakaan,....

      • Anonyymi00017

        Ei. Pashkiaiset ovat aivan olemattomia.


    • Anonyymi00021

      Loistavaa että Sinullakin on joku / joita voit syyttää , se on parasta terapiaa ullakon hoitoon

    • Anonyymi00022

      Unelmien mies ( komea varakas ja kohtelee hyvin) yleensä aina siihen asti kun on ekankerran saanu ai kun ihanan täydellinen mitä on sarkasmi

    • Anonyymi00023

      Kannattaa kääntyä satanistiksi ja ottaa muutama tatuointi niin eiköhän rupee miestä/naista tuleen ovista ja ikkunoista.

    • Anonyymi00027
      UUSI

      Mies! Jos alat inhota naista, joka on nyt vaimosi, kihlattusi, avovaimosi tai nais-/tyttöystäväsi, niin älä ala hakata häntä, ei hän muutu siitä paremmaksi, päinvastoin, vaan EROA!! Eroa heti, kun tunnet vastustamatonta himoa lyödä, hakata, kiduttaa, aiheuttaa kipua hänelle, jota joskus rakastit, tai edes jotain sinne päin!

      • Anonyymi00028
        UUSI

        Ero on tietysti yksi vaihtoehto. Ja on se ainutkin, koska mieäs ei ikinä näe ja hoksaa sitä tietä ja tapaa, että hän itse voisi muuttua. Kunnolliseksi.


    • Anonyymi00029
      UUSI

      Kyllä se patukka vaan kolosessa mahtavalta tuntuu!! Voivoi. Olisinpa normaali!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2513
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      97
      1009
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      61
      774
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      273
      701
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      680
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      658
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe