Sulkavalta selvinneitä?

Anonyymi-ap

Löytyykö täältä Sulkavan vankilasta selvinneitä? Onko hyviä juoruja?

5

349

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei sieltä kukaan järjissään palaa

    • Anonyymi

      Hei tässä entinen johtaja Sulkavalta, olin tiukka mutta oikeudenmukainen, vangin pitää kärsiä tuomionsa inisemättä.
      Eniten potutti nää vinkujat, mikään ei ollut kunnolla heidän mielestä.
      Ruoka oli kuulemma ala-arvoista, sen voin sanoa niin olikin, mutta se oli kuitenkin ravitsevaa. Lisää sai kanttiinista jos tarvitsi enemmän proteiinia.

      Olen eläkkeellä ja olen pannut merkille, että vankiaines on todella huonontunut, ennen vangin sanaa voi luottaa, jos sanoi että tuun lomalta takaisin, se piti paikkaansa.
      Nykyjään kukaan ei tuu, vaan jäädään narkkaamaan ja tekemään rötöksiä.

      Pahoitelen kirjoitusvirheitä, alkaa tuo näkö reistaamaan.

      • Anonyymi

        Luojan kiitos nykyään sai ihan itse Kaupasta ostaa ruokaa


    • Anonyymi

      Kuuluisimpia ovat olleet Sulkavan soudut, lähellä Savonlinnaa. Mutta varsinaista vankilaa siellä ei ole ollut koskaan. Noin 50-paikkainen avotalo eli leiri kylläkin.
      ""Van­ki­la si­jait­see Sai­maan ran­nal­la, 4 km:n etäi­syy­del­lä Sul­ka­van kir­kon­ky­läs­tä. Mat­kaa Sa­von­lin­naan on 40 km, Mik­ke­liin 80 km ja Imat­ral­le 90 km.""

      Sen sijaan Sonkajärven kunnasta Savosta, läheltä Iisalmea löytyy Sukevan keskusvankila eli suovankila.
      Sonkajärvellä on myös näyttelijä Jussi Vatasen suvun maatila, jota Jussi viljelee harrastuspohjalta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      1718
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1462
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1326
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1163
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1058
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1019
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      216
      838
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      763
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      718
    Aihe