Tulin, näin, voitin-Äkkiäpä se kävi, mutta onnea hänelle.
Vuoden henkilö
12
1545
Vastaukset
- Anonyymi
Mietin. Voiko tämä henkilö vastaanottaa tämän tittelin?? Surkiaa touhua
- Anonyymi
Pääsikö valtapuolue taas valitsee?
- Anonyymi
Puoluekanta ainakin miellyttää!
- Anonyymi
Voi Jeesus mikä farssi.
Valitsijoina taisi toimia kepun valtuutetut.
Moilanen on harvoin työpaikallaan oikeissa töissä. Kulkee pitkin poikin omien menojen perässä ja sillon kun on paikalla niin istuu jossain kokouksessa. asiat lojuu sen pöydällä valmisteltavana mutta mikään ei etene kun ei olla työpaikalla oikeissa töissä.
Millon kaupunginhallituksen silmät aukeaa??? - Anonyymi
Onko asuinpaikka / kirjoilla Oulaisissa.
- Anonyymi
Pyhäjokiseutulehti valitsee.
- Anonyymi
Lopettakaa jo tuo kateellinen dissaaminen!! Traktori- tai Lvi-urakoitsijanko, sen olis pitänyt olla, vai jonkun " älynväläys" persun??
- Anonyymi
Kepulainenki heräs huuteleen.
Kuka se vuoden oulaistelainen sitte on?
Vois olettaa että henkilö on kuitenki paikkakuntalainen jos kerran valittu?
- Anonyymi
Paras oli kun Osuuspankki valittiin vuoden yritykseksi Oulaisissa... ja vuoden henkilöksi joku Jääskeläinen... Mutta tämä onkin Oulainen. Sais tehtyä muuten elokuvankin tästä kunnasta, kaikki ainekset löytyy.
- Anonyymi
Tulis samaan elokuvaan pirunpelto sekä muutaman huijarin tähden. Vai elokuvistako täällä päättäjät katsoo miten toimia?
- Anonyymi
Vuoden oulaistelainen. Miten pääsee juttusille? Muutaman kerran kohdattu ja olen yrittänyt keskustella . Ei onnistu. Pitääkö kutsua juhliin joihin voi tulla paistattelemaan.
- Anonyymi
..tuo pankkimaailma se on epäluuloinen. Ei luota asiakkaisiin/omistajiin kun on kynätkin sidottu narulla kiinni ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017543
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1055533- 835037
- 1384412
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113140- 492813
- 522759
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102344Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561946