Onko tietoa kenen auto on hyytynyt ojaan kesälahelle kun tuut lappeenrannasta päin? Ja muuten auton omistaja vois raivata sen pois jotta luonnolle ei tullut mitään haittaa.
Kenen auto ojassa Kesälahella?
33
1227
Vastaukset
- Anonyymi
Mustalaisten
- Anonyymi
Ei ou meiä ternon
- Anonyymi
Oliks se muka hortto kaalo ?
- Anonyymi
Hoi sie! Se ol meiän tinalo poika, jolta se polonen karkas kun ori alta!
- Anonyymi
Minun pahvipöksyn.Älkää valittko joka asiasta tomppelit.
- Anonyymi
Ei kuulu sinulle millään tavalla kenen auto siellä on.
- Anonyymi
Aurinkopitäjässä pidetään huoli jokaisesta.
Ettei joudu ojasta allikkoon.
- Anonyymi
Kyllä se valveutuneena kansalaisena vähän kiinnostas kenen auto oli kyseessä
- Anonyymi
Keskity omaan tekemiseen, juuri tuollaiset ”valveentuneet kansalaiset” saattavat monesti itsensä ongelmiin kun puuttuvat liikaa muiden ongelmiin unohtaen samalla omat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskity omaan tekemiseen, juuri tuollaiset ”valveentuneet kansalaiset” saattavat monesti itsensä ongelmiin kun puuttuvat liikaa muiden ongelmiin unohtaen samalla omat.
Kerro ihmeessä mun ongelmista niin tiedä itsekkin
- Anonyymi
Neljä millii rivatrillii.
- Anonyymi
Uni paras lääke on...
- Anonyymi
Anna mulle, anna mulle… haluun hyvän olon saada NYT! 🤤
- Anonyymi
Oesko ollunna Kesälahen pastoorin auto kummoutunneena ojjaan?
- Anonyymi
ei ole pyhähenki, kyllä se nimismiehen
- Anonyymi
Joo miulta se polonen karkas käsistä kun näky kahtena kaikki.. Ei ois pitäny niitä nappeja ottaa oluen kanssa niin monta kappaletta siinä ässän parkissa. PS. Tais jäädä se höpöheinä- pussi hanskalokeroon. Terveisin elämänkoululainen!
- Anonyymi
Golf it on ekoautoja..nehän leviää luontoon.
- Anonyymi
Vieläkö se auto on siellä ojassa ? Sekä kenen auto se oli ? Saisko sen rekkarista selville ? Minä vaan jos liikun sielläpäin niin tietää varoa. Sitä kun on nykyään niin monenlaista kulukijata.
- Anonyymi
Sua nähdä vieläkö se on siellä sama auto, kun ajelee siellä päin, niitä kun tahtoo olla niin usein pitkin tienvartta ojissa.
- Anonyymi
Se oli volvo
- Anonyymi
auto ojassa kesälahdella
- Anonyymi
Pitäskö ihan lähteä toiselta puolelta Suomea ajelemaan sinne kahtomaan ja ottamaan valokuvia ittestä ja siitä ojasta, on tuo jo niin iso uutinen, melkeen kuin se kirkon hiillos.
- Anonyymi
Niin se on tehtävä!
Kesälahella kun on tuo kirkkokin sen laatusesta aineesta tehty ettei se ihan vähällä syty, niin jotakin juttuu on oltava. Turha on ootella Kittenkään kivikirkon palosta uutisia.
Tohmajärvellä taitaa olla puukirkko, mutta ne onkin niin jumalattoman syntistä sakkii etteivät sellasta tarvihteiskaa.
- Anonyymi
Käytiin jo Feijan kanssa hakemassa radio talteen.
- Anonyymi
Isä, kenen auto ?
Olokoon kenen tahhaa vaan ratijo on meijjän !
- Anonyymi
Neljä millii rivatrillii.
- Anonyymi
Ota huomioon resistenssi.
- Anonyymi
Anna mulleki 💊
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Anna mulleki 💊
Anna Mäki: mä en anna.
Usko Kylmänen: kyl mä sen usko. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Anna Mäki: mä en anna.
Usko Kylmänen: kyl mä sen usko.Seppo Seisokkinen: mulla seisoo aina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Seppo Seisokkinen: mulla seisoo aina.
Järki ?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst21714210Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i556048Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58695223Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat2943950Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1433675PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1263667Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.852170Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis171527Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1601343Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3391312