.......että huumeita on helppo hankkia, mihinkähän sekin väite perustuu, sillä yhtään huumetta ei oo "kävelly" vastaan, tai niiden myyjää. Ihan paskapuhetta. Huumeet on enemmän tai vähemmän kiven alla, tai sen sisällä.
Sanotaan......
10
394
Vastaukset
- Anonyymi
Tuu Lahteen sokoksen eteen tai trioon niin kyllä löydät.
- Anonyymi
Lähetä tänne, rahaa on ..
- Anonyymi
Minä olen yli 70 vuotta. Ikinä en vielä ole huumeita nähnyt, saati että niitä minulle olisi tarjottu.
- Anonyymi
Tavallinen huumeongelma. Kannabista on huonosti saatavilla ja laatukin on mitä sattuu. Sitä medioiden mainostamaa supervahvaa kukkaa ei löydy.
- Anonyymi
Voiko olla huonosti saatavilla, en tiedä, kun siemeniä ja taimiakin myyvät liikkeissä, eli käytännössä kuka tahansa 18 v. täyttänyt saa vaikka millaista kukkaa, jos haluaa. Tuo ei ole mikään salaisuus, lehdet ovat vuosia aiheesta kirjoitelleet.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/erikoisliikkeet-tekevat-rahaa-kannabiksen-kasvatuksella-ja-kayttolla-myynnissa-jopa-siemenia-ja-nayteikkunassa-voi-kasvaa-reheva-kannabispuska/7039242 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voiko olla huonosti saatavilla, en tiedä, kun siemeniä ja taimiakin myyvät liikkeissä, eli käytännössä kuka tahansa 18 v. täyttänyt saa vaikka millaista kukkaa, jos haluaa. Tuo ei ole mikään salaisuus, lehdet ovat vuosia aiheesta kirjoitelleet.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/erikoisliikkeet-tekevat-rahaa-kannabiksen-kasvatuksella-ja-kayttolla-myynnissa-jopa-siemenia-ja-nayteikkunassa-voi-kasvaa-reheva-kannabispuska/7039242Omaan käyttöön kasvatus on ratkaisu huonoon tarjontaan. Sakothan siitä saa jos jää kiinni mutta ei jaksa sitä säätämistä mikä liittyy laittomaan myyntiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Omaan käyttöön kasvatus on ratkaisu huonoon tarjontaan. Sakothan siitä saa jos jää kiinni mutta ei jaksa sitä säätämistä mikä liittyy laittomaan myyntiin.
a rappu eka kerros.
sieltä saa.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Njaa...Kaikki alkoi kannabiksestä: https://www.is.fi/perhe/art-2000009199776.html
Ensin kuitenkin kaljoiteltu niin miten alkoi kannabiksella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
a rappu eka kerros.
sieltä saa..huume Tuovinen on vaihtanut huumeet herraan.
Vai onko ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun594074KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar952496Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452112- 221803
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?271683- 281546
- 161285
- 311158
- 1101155
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale801080