.......että huumeita on helppo hankkia, mihinkähän sekin väite perustuu, sillä yhtään huumetta ei oo "kävelly" vastaan, tai niiden myyjää. Ihan paskapuhetta. Huumeet on enemmän tai vähemmän kiven alla, tai sen sisällä.
Sanotaan......
10
422
Vastaukset
- Anonyymi
Tuu Lahteen sokoksen eteen tai trioon niin kyllä löydät.
- Anonyymi
Lähetä tänne, rahaa on ..
- Anonyymi
Minä olen yli 70 vuotta. Ikinä en vielä ole huumeita nähnyt, saati että niitä minulle olisi tarjottu.
- Anonyymi
Tavallinen huumeongelma. Kannabista on huonosti saatavilla ja laatukin on mitä sattuu. Sitä medioiden mainostamaa supervahvaa kukkaa ei löydy.
- Anonyymi
Voiko olla huonosti saatavilla, en tiedä, kun siemeniä ja taimiakin myyvät liikkeissä, eli käytännössä kuka tahansa 18 v. täyttänyt saa vaikka millaista kukkaa, jos haluaa. Tuo ei ole mikään salaisuus, lehdet ovat vuosia aiheesta kirjoitelleet.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/erikoisliikkeet-tekevat-rahaa-kannabiksen-kasvatuksella-ja-kayttolla-myynnissa-jopa-siemenia-ja-nayteikkunassa-voi-kasvaa-reheva-kannabispuska/7039242 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voiko olla huonosti saatavilla, en tiedä, kun siemeniä ja taimiakin myyvät liikkeissä, eli käytännössä kuka tahansa 18 v. täyttänyt saa vaikka millaista kukkaa, jos haluaa. Tuo ei ole mikään salaisuus, lehdet ovat vuosia aiheesta kirjoitelleet.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/erikoisliikkeet-tekevat-rahaa-kannabiksen-kasvatuksella-ja-kayttolla-myynnissa-jopa-siemenia-ja-nayteikkunassa-voi-kasvaa-reheva-kannabispuska/7039242Omaan käyttöön kasvatus on ratkaisu huonoon tarjontaan. Sakothan siitä saa jos jää kiinni mutta ei jaksa sitä säätämistä mikä liittyy laittomaan myyntiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Omaan käyttöön kasvatus on ratkaisu huonoon tarjontaan. Sakothan siitä saa jos jää kiinni mutta ei jaksa sitä säätämistä mikä liittyy laittomaan myyntiin.
a rappu eka kerros.
sieltä saa.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Njaa...Kaikki alkoi kannabiksestä: https://www.is.fi/perhe/art-2000009199776.html
Ensin kuitenkin kaljoiteltu niin miten alkoi kannabiksella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
a rappu eka kerros.
sieltä saa..huume Tuovinen on vaihtanut huumeet herraan.
Vai onko ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 503611
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.393063Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1492900SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.722353Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s491850Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.971651Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai671134- 821101
- 511076
Miten tällaista voi tapahtua
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kaksi-kuollut-liikenteessa-virroilla/9241442 Miksi tällainen on tapahtunut?42958