Tämä koskee rikosvahinkokorvausten maksamista. Erään poliisin kanssa oli n. 10 vuotta sitten puhe 2 miljoonan euron maksamisesta jos alan auttamaan rikosten uhreiksi joutuneita ihmisiä koska heille ei voi suoraan antaa isoja määriä rahaa. Olin silloin niin lapsellinen ymv että vain naureskelin ja haistatin vitut. Taisi olla niukkuuttakin niistä varoista ja en ollut suoraan rahan tarpeessa. Poliisi välillä ilmoitti että nyt rahaa taas on mutta en ylpeyttäni ottanut niitä vastaan.
Nyt on asiaintila toisenlainen. Paljastin pitkältä ajalta hyvin vakavia rikoksia julkisuuteen koska niin oli vain tehtävä. Tosin asiat ovat niin vanhoja ettei niiden puiminen enää oikeudessa tuota juurikaan mitään hyvää. Asiat eri aspekteineen ovat jo julkisuudessa ja merkittävien vaikuttajien tiedossa.
Elämäni on tällä hetkellä kuitenkin täysin merkityksetöntä ja päämäärätöntä. En ole pystynyt keskittymään työntekoon enkä oman elämän rakentamiseen juuri mitenkään kovan uhkailun ja pelottelun vuoksi jotka liittyvät juuri noiden rikosten paljastamiseen. Asun miten asun ja seksuaalisesta hyväksikäytöstä aiheutuneet pakko-oireet ovat sellaiset, että työntekoon on hyvin vaikea keskittyä.
Olen toisin sanoen vuosia joutunut toimimaan oikeusjärjestelmän ja poliisin sijaisena. Tämä on ollut henkisesti hyvin vaativa urakka ja olen joutunut salaamaan vakavia rikoksia hyvin pitkään, koska niistä ei ole ollut todisteita niin niiden paljastaminen olisi ollut jokseenkin turhaa. Nyt kaikki on kuitenkin tuotu julkisuuteen ja yleisön sekä viranomaisten tietoon.
Tulisin tarvitsemaan myös noita varoja läheisteni suojelemiseen ja mahdollisen vartijan palkkaamiseen. Torpedot seuraavat minua vähän joka paikkaan minne menen asioimaan tai harrastamaan. Luulen, että näin tulee olemaan varmaan koko loppuelämäni ajan.
Minun täytyy elää esimiehen ja upseerin elämää loppuun asti. Enää ei voi kääntyä takaisin.
Sijoitan varat täysimääräisesti osinko-osakkeisiin ja setelikone käynnistyy tätä myötä. Näistä tuotoista voin avustaa tuhansilla euroilla kuussa rikosten kohteiksi joutuneita ihmisiä yhteistyössä poliisin kanssa. Itse en enää valtavasti tarvitse rahaa. Olen jo rellestämisen kokenut ja kasvanut aikuiseksi. Nyt on aika auttaa muita.
Toivoisin poliisilta yhteydenottoa tämän asian tiimoilta nyt ennen joulua!
Sisä-Suomen poliisille
5
233
Vastaukset
- Anonyymi
Sisä-Suomen poliisilaitokselle huomautus: rikosilmoituksia ei käsitellä summaarisesti.
- Anonyymi
Vain lääkörin ohjeen mukaisesti otettu lääke auttaa...
- Anonyymi
Rikosilmoituksia ei käsitellä summaarisesti. Esimerkiksi 12 kpl kerrallaan. Ei vaan rikosilmoitus ja asia kerrallaan.
- Anonyymi
Tampereen poliisilta kummallista että haetaan kuulusteltavaksi sunnuntaina jostakin yhdentekevästä ja täysin tekaistusta asiasta mistä ei ole edes näyttöä.
Kuulusteluja pidetään viikonloppuisin pimeällä poliisiasemalla pelottelumielessä.
Mistä itsellesi hankit avustajan vajaan vuorokauden varoajalla ja vielä sunnuntaina? Et mistään! Samoin miten valmistaudut kun varsinkin sunnuntai on monille lepopäivä. Et mitenkään!
Vittu mitä touhua!!- Anonyymi
Valepoliisit asialla.
Postilaatikkoon jätetään osoitteettomia Poliisin kirjekuoria ja kuulustelukutsuja.
Todella epäilyttävää!
Varokaa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e2356624Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne643726Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä1253101- 1562312
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla171843Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1701567- 821464
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o301427Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https371359Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.1111051