mul on tuommonen lättäpää moottorilla varustettu lumilinko 8hp. otin sivulohkon irti jotta pääsin nokka akseliin käsiksi. hitsasin nokan nousua lisää 2 milliä ja hiukan aiemmin aukeavaksi eli kyhmyä lisää nokkaan.
hioin sen hyväksi ja vastapuolelta myös puristuskevennin patin pois, ja kasasin.
kaasuttimen otin 12 hp koneesta joka on isompi. venttiilien varret hioin 2mm ohuemmaksi niiltä osin joissa se on kanavassa sekä itse kanavista tein todella hyvät joissa ei ole mitään esteitä tai kulmia,myös kanavat isontuivat 3 milliä.
pakoventtiilin otin 4 milliä isomman kun oma oli todella pieni, nyt virtaus pitäisi riittää yli 6000 kierroksiin tuolla nokalla.
kiertokanki on heikko lenkki näissä, hitsasin 2.5 millisestä lattateräksestä oman kiertokangenpäälle eli ympäri profiilin kiertämään ns.häkin joka yhdistyy omiin kiertokangen pultteihin kiinni, ja se on myös hitsattu sivusta kiinni eli ei karkaa häkki irti kangesta ja estää alumiinin katkeamisen.
laakerin kaulalle porasin ylimääräiset voitelureiät myös.
ei muuta kuin hirvee jännitys jo kokeilemaan miten kävi.
no hyvinhän kävi,käyntiin lähti primerpumpunpainalluksen jälkeen 3 nykäisyllä ja tyhjäkäynti on hiukan dragsterin tyylistä lärpätystä mutta sitten kun vedät kaasun auki niin kokontienoo kajahtaa,kone ottaa arviolta 8000 kierrosta ja tulta lentää myös putkesta.
luulen että olen valmis lumentuloon.
lumilingon viritys nokka akseli
Anonyymi-ap
1
584
Vastaukset 1
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17649281V
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde921335- 47911
- 95875
MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku85789Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j57717- 42581
- 64576
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan191567- 34557
- 48537