Cepton Finland on törkeä huijausyritys

Anonyymi-ap

Yritys myy puhelimitse "erikoistoimistotarvikkeita". Ne ovat niin erikoisia, ettei niistä ole yhdestäkään kuvaa yrityksen sivuilla: http://www.ceptonfinland.fi/tuotteet.html
Koko toiminta perustuu asiakkaan huijaamiseen puhelimessa. Epäselvä tarjous, jossa asiakasta harhaanjohdetaan tietoisesti törkeällä tavalla (määrä, hinta, pakkauskoot).
Jos he tekisivät tarjoukset paperilla, niin heiltä ei ikinä ostaisi ketään yhtään mitään. Koko homma perustuu Suomen löysään puhelinmyyntilainsäädäntöön ja asiakkaan tarkoituksellisen harhaanjohtamiseen.
Koska joku puuttuu tähän.

11

531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei pidä ostaa niiltä mitään puhelimessa. Paska firma. Pitäisi laittaa liiketoimintakieltoon tommoset!

    • Anonyymi

      Kysymys näyttää olevan b2b-toiminnasta.
      Aika kalalle haisevat sivut tosiaan, toimituskin on "Itellan välityksellä", eli vain kahdeksan vuotta ajastaan jäljessä.
      Mutta caveat emptor. Kyllä b2b-myynnissä on oikeus ostajaltakin vaatia jotain huolellisuutta, ja riittävän hyvän sopimuksen tekemistä paperilla, vaikka tarjousmenettely olisikin suullinen.

    • Anonyymi

      Kalliit toimistotarvikkeet ovat olleet huijauskeino kautta aikojen.

      • Anonyymi

        Noita toimistotarvikkeita saa ihan tavarataloista ja suurilla yrityksillä on ditten omat toimittajat.


    • Anonyymi

      Luuri korvaan heti jos Cepton Finland -kusettajat soittaa

    • Anonyymi

      Siis eikö niitä ole vieläkään saatu kuriin? Eikö joku toimittaja voisi kaivella tätä juttua. Vuosia jatkunut törkeä huijaus, eikä kukaan tee mitään. Miksi saa jatkaa yritysten pettämistä ihan vapaasti?

    • Anonyymi

      Cepton Finland myy luxus-tason muovitaskuja sekä premium kopiopaperia. Älkää kitiskö köyhät jos teillä ei ole rahulia ostaa näitä! Ostakaa ne halpistuotteenne muualta köyhät, me myymme pelkästään premiumia!

      -JK-

      • Anonyymi

        Arvon herra Kallionkieli, nettisivunne on kuitenkin jo maantasalla. Googlekaan ei tunne uutta. Erottakaa markkinointipäällikkönne.


      • Anonyymi

        Kerro mulle, minkälaisia on luksustason muovitaskut? Onko niissä kultaa, timanttia, platinaa?


    • Anonyymi

      Omaa tyhmyyttähän se, joka ostaa puhelimitse kauppaavilta koijareilta mitään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      188
      1409
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1198
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      50
      938
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      900
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      810
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      51
      798
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      56
      782
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      102
      774
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      64
      731
    10. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      712
    Aihe