Parantajanainen hoisi olkapään

Anonyymi-ap

Onko muilla kokemuksia kaukohoidosta, sellasesta kaukoparantamisesta? Olen ihan hämmästynyt kun ysttävätär sellaseen patisti, kun olkapäätä johminut jo parisen vuotta, ei tahtonut saada enää laisinkaan nostettua ylös.
Sille Sastamalan näkijälle tai noitanaiseksi minun ystävä häntä vallan sanoo, Naomille, sain ajan viime viikolle, semmoisena kaukohoitona sen teki. Jutteli minun kanssa ensin hetken ja sano että nyt otahan hyvä rento asento, laitan energiaa tulemaan.

Pariin päivään ei olkapäässä huomannut juuri mitään muutosta, muuten tuli semmosia tuntemuksia ympäri vartalon, mutta lauantaina iltapäivällä huomasin oli särky kokonanaan poissa! Eilen kättä varovasti jumppasin ja nostelin ja ajattelin että varmaan on aamulla herätessä taas kipeä mutta ei ole. Ihan kestää nostella ja liikuttaa.

Meinaan vielä varmuuheks uuden ajankii ottaa, kattelen ensin miten tämä asettuu. Onhan tämä ihan ihmeellistä. Ystävätär oli hänellä käynyt joskus selkänsä takia mutta minulla ei ole oikein mahdollisuutta päästä paikalle niin ajattelin että kokeilen. Kyllä jo kiitosta laitoin menemään.

4

365

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vuosia sitten kävin tuollaisella parantajalla, hain apua kipeään selkääni, kun ei sitä suostuttu operoimaan. Kyllä se avun toi.
      Ensimmäisellä käynnillä jo auttoi mutta kävin yhteensä kolme kertaa, eikä ole sen koommin vaivannut.

      Ei niitä viitsi särkylääkkeitäkään ihan loputtomiin popsia.

    • Anonyymi

      Minä sain myös avun energiahoidosta kipeään käteeni. Lääkärin diagnoosi oli jäätynyt olkapää. Mitään en pystynyt tekemään ja söin vahvoja särkylääkkeitä. Kävin energiahoidossa ja käsi tuli heti paremmaksi. Kolme kertaa kävin peräkkäin ja siihen loppui kivut, siitä on nyt monta vuotta. Lääkäri arveli, että menee useita kuukausia paranemiseen, vuosikin joillakin. No, minulla meni pari viikkoa.

    • Anonyymi

      Minulle on kyseinen näkijäparantaja tehnyt kaukohoitona, koska ei ole ollut mahdollisuutta mennä luokseen. Nyt jo käyn ulkona mutta olin pitkään niin etten käynyt missään.

      Satunnaisesti nyt muutaman kuukauden ajan. Olin syvässä masennuksessa, loppuunpalanut, sanoi sille nimen burn out. Jäin töistä pois, koska en vaan enää jaksanut.

      Vointi on kohentunut huomattavasti. Kun alettiin, en jaksanut aamuisin edes pukea, hengailin vain joku pyjama tai golleket päällä. Tiedän jo, että tästä vielä toivun. Kiitos hänen.
      Olin joutunut kärsimään vuosia työpaikkakiusaamisesta, samalla työ muuttui koko ajan kuormittavammaksi. Toipuminen vie vielä pitkään, en uskalla edes ajatella, miten huonossa jamassa olin.

      Näin hänen ilmoituksensa fasebookissa, mietin monta päivää, ennen kuin varasin ajan. Heti kun kuulin hänen äänensä, tuli sellainen tunne, että hän pystyy auttamaan.

      Nyt olen jo katsellut työpaikkoja. samaan paikkaan en enää mene. Talouteni on onneksi ollut aika turvattu, joten olen noudattanut neuvoaan. Naomi sanoi että minulla on vielä pitkä matka takaisin itseni luo, että pitää olla itselleni armollinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      217
      2186
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      52
      1312
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1157
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      996
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      891
    6. 72
      822
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      802
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      747
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      355
      730
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      40
      721
    Aihe