Mika Häkkinen voitti Belgian Spa-Francorchamps:ssa ajetun DTM-sarjan kilpailun. HYVÄ MIKA!!
Kyllä Häkkinen on edelleen niin huippu kuljettaja että huh huh!!
http://www.mtv3.fi/urheilu/muutlajit/uutiset.shtml/arkistot/muutlajit/2005/05/367786
HÄKKINEN VOITTI SPA:SSA!!!
11
1449
Vastaukset
- Mäh
Kylläpä lämmittää mieltä. Häkä on ihan eliittikuski.
- Masa
Kova suoritus, paalu ja voitto kolmannessa DTM kisassa, mutta myös Alesi teki saman vuonna 2002.
- j a
alesin hienot suoritukset eivät anna oikein mairettelevaa kuvaa DTM vakikuskien ajotaidosta...
- ...
j a kirjoitti:
alesin hienot suoritukset eivät anna oikein mairettelevaa kuvaa DTM vakikuskien ajotaidosta...
Ruotsalaisethan pitävät sitä kovan sarjana ku niillä on siellä se oman maan heppu ajamassa.
Oliko se Erikson vai mikä lie , mutta kyllä Häkä on näyttäny sillekki ne kuuluisat suuttimensa ! - Outi
kilpailun nopein kierros Häkkiselle.
- Masa
j a kirjoitti:
alesin hienot suoritukset eivät anna oikein mairettelevaa kuvaa DTM vakikuskien ajotaidosta...
Totta, mutta kyllähän
Schneider on kova rattimies, odottakaa vain.... itse en kuitenkaan usko miehen voittavan mestaruutta tänä vuonna. Ja onhan Mersu ylivoimainen auto kaikkien lisäpainojen kassakin tänä vuonna näemmä.. - Outi
Masa kirjoitti:
Totta, mutta kyllähän
Schneider on kova rattimies, odottakaa vain.... itse en kuitenkaan usko miehen voittavan mestaruutta tänä vuonna. Ja onhan Mersu ylivoimainen auto kaikkien lisäpainojen kassakin tänä vuonna näemmä.....Span kilpailu ei kyllä ollut Mersun ylivoimaa jos ei lasketa Häkkisen suoritusta mukaan. Häkkinen otti paalupaikan mutta seuraava Mersu oli yli 4s hitaampi ja jäi ruutuun 8, Audit eivät jääneet Häkkisestä kuitenkaan kovin paljon. Kilpailussa hieno voitto mutta ei mitenkään ylivoimainen. Mutta ekat kisat kyllä kertoivat että Mersupullat ovat hyvin uunissa. Menestyspaino-systeemi on hyvä juttu sillä muuten Häkkisen paalu, voitto ja nopein kierros olisivat saattaneet tulla turhankin suurella erolla muihin ja se ei(minun mielestäni) ole kovin kiinnostavaa seurattavaa. Oikeastaan voisi olla parempi koko kautta ajatellen että menestyspainot olisivat kuljettajakohtaisia.
- Masa
Outi kirjoitti:
...Span kilpailu ei kyllä ollut Mersun ylivoimaa jos ei lasketa Häkkisen suoritusta mukaan. Häkkinen otti paalupaikan mutta seuraava Mersu oli yli 4s hitaampi ja jäi ruutuun 8, Audit eivät jääneet Häkkisestä kuitenkaan kovin paljon. Kilpailussa hieno voitto mutta ei mitenkään ylivoimainen. Mutta ekat kisat kyllä kertoivat että Mersupullat ovat hyvin uunissa. Menestyspaino-systeemi on hyvä juttu sillä muuten Häkkisen paalu, voitto ja nopein kierros olisivat saattaneet tulla turhankin suurella erolla muihin ja se ei(minun mielestäni) ole kovin kiinnostavaa seurattavaa. Oikeastaan voisi olla parempi koko kautta ajatellen että menestyspainot olisivat kuljettajakohtaisia.
itse en kisaa nähnyt mut kyllähä Alesi ja paffet nousi aika hyvin mersuilla... aika takaa starttasivat.
- Outi
Masa kirjoitti:
itse en kisaa nähnyt mut kyllähä Alesi ja paffet nousi aika hyvin mersuilla... aika takaa starttasivat.
Alesi nousi ihan hyvin, sijalta 8 sijalle 4. Mutta sen sijaan Paffetin nousua en kovin hyväksi kutsuisi. Starttasi ruudusta 10 ja oli maalissa sijalla 8, edeltä lähtenyt J. Green keskeytti.
- taksi...
Onkohan Mika maailman nopein taksikuski ?
- Mikafani
Siiis mikä ihmeen taksikuski?!? Eiku joo onhan se :) Uuno pääsi perille ja nopeesti ;)
HYVÄ MIKA!!! Onneksi olkoon ekasta DTM voitosta!
HIENOA!!!
Tupla F1 - mestari on kohta tuplamestari siinäkin mielessä että on kahdessa lajissa mestari! (tai ainakin suuren yleisön tuntemissa lajeissa onhan noita Mikalle kertynyt Porche-cuppia, kaikki carting mestaruudet, formula ford, jne.)
Onneksi olkoon myös uudelle tupla-isälle.
JA sitten eteenpäin ja kohti triploja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1452368
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1521603Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311588- 641277
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1451277The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121144Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall2431043- 156936
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht58859Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20849