Jokos vasuri avannu kamppanjan.....hiljaa ku kissalapoijaat!! Hallituksen tyhmät päätökset ajaa kannatuksen pohjii.
Vasurijouni
Anonyymi-ap
38466
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Ei ainakaa vaalikone antanu jounin vastauksia iltalehessä....väliäkös tuolla ku ei pääse kuiteskaa.....
Eipäs nuolaista ennen kun tipahtaa , , jounilla on hyvä sauma päästäkkin prysseliin , , ei ole ihan tyhmä hemmo kuin moni luulee.
Eikös meidän vaalipiiristä ole joku homo ehdolla?
Pyhäsalmella on paljon homoja.
Taas otetaan tuo " homokortti " esille , keksikää jotain muuta paskan puhumista.
Tuumii yksi v irkeä tyyppi 05:05:19 aikasin aamulla jolla on vaikea elämä ekä ole ollut naisen kanssa sillee ja on jo ollut akuisen krjoissa jo monta monta vuotta miesparka.
Jäikö apukoulu kesken?
Näkyy noita lepakoitakin olevan.
On niitäkin kun eivät miehille kelpaa..😁
Kyllähän se persua harmittaa kun äänet ei riittänyt 🤣 Kepua sitäkin enemmän, ikä vaan loppuu
EU-ehdokas on ylileveilevä kahden palstan mahtipontisuus, ei onnistu, kun ei hoida edes paikallisten asioita tasapuolisesesti, terävästi eikä uskottavalla tavalla.
Mutta vahti jämäkästi suljetun kaivoksen portteja lakon aikana!!! Hyvä jouni!
Se lienee ollut pelkkää teatteria, sovittu, että paikallinen läpyskä käy ottamassa pari kännykuvaa. Se siitä.
Olen ajattellut asijasta ihan samalla tavalla , , huvikseen on kuva otettu ihan lämpimikseen .
Persuilla on ainakin kaksi väkivalta rikollista eli Vallin ja grillillä rieuhunut Peltokangas.
Montako löydät sdp.n listoilta, niitä on riittävästi.
Kysy vaikka meidän sdp.n edustajilta .
Kerro kuka EU-vaalien ehdokas? Vain persuille kelpaavat väkivaltahemmot ja kotoisesti rattijuoppo.
Taas persu palajasti tyhmyydensä. Ei SDP:n ehdokkaissa ole yhtään tuollaista. No ei hän persu olisikaan, jos jotain älyäisi.
paljasti. Onko persua tyhmempää?? No ei ole.
Varmasti on, mutta vaikeasti löydettävä sellainen lie.
Älkää laskeko, löytyy joka puolueesta, pyssymiehiä, raiskaajia, hyväksikäyttäjiä, jätetään pahimmat luettelematta.
Ei normaali ihminen hakeudu napin painajaksi, eikä kaikki onneksi poliisiksi.
Politiikka on pelkkää sanaverbaalikkojen napinpainallusta, ei todellista tahtoa parempaan, varsinkaan yhteishyödyllisten asioiden eteen.
Kuolapussi on vain oman leuan alla.
Antaa olla koko show:n.
Älä naurata, samaa höpötystä koko skaala.
Sinä ainakin edustat tollolaumaa majesteettisellesisti.
Eihän meillä ole demuista yhtään kunnon ehdokasta.
Pyhäjärvellä demarikuolleisuus kukoistaa.
Haitanneeko tuo.
Sanna Ukkola kirjoittaa hyvin
"https://www.iltalehti.fi/politiikka
Millainen kanta on tuulimyllyihin pitääkö pyhäjärvi tuhota näillä vispilöillä otappa reilusti kantaa siistiytyykö luonto näistä rohjakkeista vai tuonko viitasammakoita seuraavaan kokoukseen
Teeppäs se ja tuo vielä niitä liito - oravan papanoita , , oot sinä yks sanonko mikä. Häpiä !
Igorilla huono ammu?
eiku aamu. Venäjän rengeistä tulee aina nauta mieleen.
Pyhäjärvellä EI TARVITA TUULIMYLLYJÄ.
Maisemat pilataan jo muutenkin metsänhakkuilla.
Asemalla älytön määrä puuta seisomassa.
Kesken kasvamisen kaadettua hyvää männikköä, seassa oikeata, kunnon sahatavaraa.
Jos näitä määriä joka kunnassa, koivupuut mukaan lukien, Suomella tuho edessään.
Suomessa tuhlataan puuta tuhottomasti.
Paskapaperissa nipistetty laadun ja määrän suhteen.
Liekö UPM:n Pesonen vienyt teko-ohjeet Sveitsiin mennessään.
Kuralla ahneuden takia koko Suomen talous.
Oikea suunta, kaikki elollinen näytetään hävitettävän. Kannattaa viedä papanat näytille.
Pyhäjärvellä niitä ei kannata esitellä, pyssymiehet intoutuu paukuttamaan nekin.
Parbaarit ovat omaa luokkaansa, kuten Venäjällä, yhtä häikäilemättömiä.
Minunko pitäisi hävetä,haluan vaan tietää missä joukossa ehdokas istuu ja moni muukin jotka haluaa tietää ehdokkaan kannan tuulimyllyihin. Ei kaikki halua luonnon tuhoutuvan,ja niillä rahoilla mitä niistä myllyistä saadaan saadaan tyhjänpäiväistä hörhöilyä eikä pysyviä työpaikkoja.Eipä ole näkynyt pyhäjärvisiä urakoitsijoita näitä siirtolinjoja rakentelemassa eikä esim .Olkkosen alueella kuin yksi pyhäjärvinen autoilija pelastamassa suossa rämpijöitä,toivottavasti eivät tapa viitasammakoita nehän on siellä talviunilla.
Viitasammakko tilanne on tietystikkin tutkittu juuri silloin kun ne ovat talviunilla. Entäs lepakot jotka menettävät pesimäalueensa tuulimylly kouhottajien takia. Muista eläimistä puhumattakkaan. En mitenkään voi käsittää tätä tuhovimmaa millä pohjois-pohjanmaan kaunis luonto on pikkupiirien toimesta päätetty tuhota. Hyi, hävetkää kaikki jotka "puuhaan" olette ryhtyneet!!!
Vain tuollaista Igor?
Ahneus on ammattitauti Pyhäjärvellä.
Voi voi kun on niin asiantuntija aloitus että
mitä jouni oikein turboili torilla, ei oo miehellä oman egon kaa uskonpuutetta , urheilutapahtumassa ää öö vasemmistoihteesä.
Onko MV-lehti auki? Käykö hanska?