Sähkötuki järjetön

Anonyymi-ap

Valtio tukee niitä jotka muutenkin tulevat omillaan toimeen, mutta ne pienituloisimmat, jotka eniten tarvitsisivat tukea, meitä ei stana tueta!
Tällaista pa8kaa on kokoomuksen dystopia-yhteiskunta, kaikki tuet rikkaille ja köyhiltä kaikki tuet pois, saatanan siat!!!

9

148

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Valtio tukee niitä jotka muutenkin tulevat omillaan toimeen, mutta ne pienituloisimmat, jotka eniten tarvitsisivat tukea, meitä ei stana tueta!
      Tällaista pa8kaa on kokoomuksen dystopia-yhteiskunta, kaikki tuet rikkaille ja köyhiltä kaikki tuet pois, saatanan siat!!!"

      Mitä ei tueta ja miksi pitäisi tukea? Avaa nyt asiaa, niin osaamme sitten näiden asIoiden perusteella äännestää seuraavissa eduskuntavaaleissa oikein!

      • Anonyymi

        Niin siis kyse on nyt tuosta sähkötuesta, 400e omavastuu. Suurituloiselle ei se 400 euroakaan tunnu missään, mutta pienituloiselle jo 200e sähkölasku on taloudellinen katastrofi, mutta tukea ei siis heru!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin siis kyse on nyt tuosta sähkötuesta, 400e omavastuu. Suurituloiselle ei se 400 euroakaan tunnu missään, mutta pienituloiselle jo 200e sähkölasku on taloudellinen katastrofi, mutta tukea ei siis heru!!

        Missä on Kokoomuksen taloudellinen osaaminen kun säästäessä annetaan jo valmiiksi rikkaille lisää rahaa ja otetaan pois jo valmiiksi köyhiltä? Kokoomus toitottaa olevansa niin talousviisasta niin talousviisasta ja talousosaavaa porukkaa, ai että, mutta eihän tuollaisessa taloudellisessa aatteessa ole mitään järkeä.


      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        🍒 ­­­N­­y­­­m­­­f­o­­m­­a­­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17655468c

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Niin, kokoomushan se on nyt hallituksessa jakamassa rahaa hyvävelikerholleen....?

      Kommunistin kannattasi yrittää edes hetki olla selvinpäin. Tosin aatteen palo taitaa toimia vain viinan voimalla.

      • Anonyymi

        Ihan normaalista järjestä ja sivistyksestä on kyse eikö mistään kommunismista.

        Sivistynyt ja järkevä ihminen ei jaa rahaa jo valmiiksi rikkaille ja leikkaa jo ennestään köyhiltä pois.

        Hallituksesta on siis paljon sivistymättömiä, julmia ihmisiä. Missä on se Kokoomuksen toitottama tolkun ihminen?


    • Anonyymi

      Luulisi että ainakin tässä asiassa edes Ay-liike tukisi köyhää ja Europan unionin kylmässä ytimessä palelevaa toveria...

      • Anonyymi

        Ay-liikkeen poliittisella siivellä eli demareilla on aina kädet syvällä muiden taskuissa. Otetaan ja annetaan. Mutta annetaan vain itselle ja omalle hyvävelikerholle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ay-liikkeen poliittisella siivellä eli demareilla on aina kädet syvällä muiden taskuissa. Otetaan ja annetaan. Mutta annetaan vain itselle ja omalle hyvävelikerholle.

        Annetaan vain jos olet ja suostut olemaan poliitikko eli marionetti, muuten ei anneta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      107
      6788
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      382
      6428
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      62
      3223
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      117
      2728
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2360
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1824
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1687
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1535
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1357
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1247
    Aihe