Tässä kaahailujutussa on kaksi hyvin moitittavaa porukkaa.
He, jotka ilkkuvat tyyliin: "Joutikin kuolla"
Ja he, jotka jatkavat kaahailua tyyliin: "Tätä uhritkin ois halunnu"
Kaahailuonnettomuuksia ei voida laskea samaksi, kun joku kuolee lasketellessa tai riippuliitäessä. Silloin voi hyvällä syyllä ystävät sanoa, että xxxx ois varmasti halunnut, että me jatketaan tätä.
Jos Loimaalla oikeasti pysähdytään ja surraan, niin siellä ei kaahailla enää ikinä. Vastaavasti kukaan ei sano, että "Joutikin kuolla"
Kaksi moitittavaa porukkaa
3
236
Vastaukset
- Anonyymi
Mä oon samaa mieltä ja että ei ollut onnettomuus ja piittaamattomuudesta ja ylisuuresta riskinotosta johtuva vahinko. Olen mä itsekin ajanut jonkin verra takavetoisella autolla ja samaa tehnyt, mutta siitä on myös apua jos ja kun perä lähtee tahtomattaan alta. Vauhtiakin ollut parhaimmillaan lähemmäs 200 km/h mut paikka ja keli aivan muu!
On sitä ennenkin ajettu kovaa ja perää luistatettu yms, mutta vähän vaarallisissa paikoissa mennään liian lujaa ja otetaan jopa kisaa eli ajetaan rinnakkain jopa esim. Vesikoskenkadulla!!! Lamminkadulla se onnistuisi jo paljon turvallisemmin paremman näkyvyyden takia, mut mieluummin ei toki sielläkään. En voi myöskään ymmärtää, jos todella on irrotetaan jousia ja että autolla silloin voi ylipäänsä ajaa, ainakin talvikelillä!
lajijasuris - Anonyymi
Joo olen myös huomannut tämän rinnakkain ajon.samaa tekevät myös mopot ja traktorimönkijäkuskit on todella ihme että täällä keskustassa ei ole keneltäkään lähtenyt henki. Olisko noin 2kk sitten kun kaks autoo ajo kilpaa ympäri kaupunkia todella kovin olin just lähtemässä pyörällä kauppaan mut en sit lähtenytkään. Jos poliisit ois puuttuneet tämän lassenkin kohdalla tilanteeseen hän todennäköisesti olis vielä hengissä tyttöystävänsä kanssa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1256659MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny575733Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.854467NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun944366Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1394161Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841486- 3801380
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a291298- 811287
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411074