Laineen Saha

Anonyymi-ap

Hei, Sastamalan Kärppälässä on Laineen Saha nimellä itseään mainostava lautatarha. Minä en ole tilannut sieltä mitään mutta omista lähettää laskua?
Katsoin YTJstä niin yhtiön nimi ei ole oikeasti Laineen Saha vaan Puukärppä Ky…nyt ihmettelen että onko tämänyhtiö huijannut muita vale laskuilla? Kävin pihassa niin omistaja huutaa ja meuhkaa että lasku on ouikea vaikka en ole tilannut mitään??? Mikä avuksi?

5

1840

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huijannut muitakin, varokaa

    • Anonyymi

      Moi Sami! Firman nimen näet siitä maksamatta jätetystä laskusta 😅.
      Tuija Laine/PuuKärppä Ky

    • Anonyymi

      Ai niin ja sen avun saat ihan lakiteitse vastaamalla tulevaan haasteeseemme. Onneksi paikalla sattui olemaan myös todistaja riehumisellesi.

    • Anonyymi

      Olen asioinut ko. sahalla usein.
      Miespuolinen (tod.näk. sahan omistaja) tosi reipas ja ystävällinen henkilö
      Tuotteet on aina kestäneet vertailun.
      Pari kertaa joutunut asioimaan, ilmeiseti työntekijänä toimivan pitkän, laihan ja sangen synkkämielisen naisoletetun asiakkaana...en mene enää. :-/

    • Anonyymi00007
      UUSI

      Todella hyvä ja asiallinen palvelu myös pienempienkin erien asiakkaille.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1387
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1210
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1137
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      855
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      800
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      688
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      672
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      646
    Aihe