No itsellä tietty, ehkä muutto lapsuuteni kaupunkiin ja toivottavasti saan sen työpaikan sieltä, se selviää ensi viikolla. Jotenkin tullut kaipaus lapsuuteni maisemiin.
Pidän itsestäni huolta henkisesti ja fyysisesti.
Rakkaus tulee eläämääni, jos on tullakseen, toisaalta elämä on hyvää näinkin.
Mitä toiveita tai tavotteita teillä on ensi vuodelle?
12
507
Vastaukset 12
Jos nyt mietin vain itseäni, kun olen saanut ohjeeksi opetella miettimään itseäni eikä aina muita ja muitten kautta, niin toivon saavani fyysisen terveyteni hiukan parempaan kuntoon. Toivon työkokeilun eli ammatillisenkuntoutuksen auttavan hahmottamaan mitä työtä pystyisin omilla rajoitteillani tekemään, niin ettei työ käy liian ylivoimaiseksi ja ala ruoskimaan itseään taas piippuun asti.
Mun on viimein susäistettävä, että mulla on rajoitteita ja elettävä niitä noudattaen ja löydettävä omat rajani, jotten enää alistu mm. työpaikkakiusaamiselle enkä muullekkaan vähättelylle terveyden tai sen puutteen takia.
Terveet tekee voimiensa mukaan ja minä omieni. Ei mun tartte yrittää olla terveempi kun olen ja todistella pystyväni ja tämä on ihan eka hyvinvointini kannalta mikä on saatava mallilleen.
Sitten nämä muut seikat sen jälkeen mitkä mietityttää. :)Huomenta päivää. Tähän mä haluun sanoa, että ole itsellesi armollinen. Hyväksy. Tie minään .. näe itsesi uusin silmin, uudella tavalla, että tässä on uusi minä, hieman siitä entisestä muuttunut, mutta tässä olen. Äläkä missään vaiheessa eksy ajattelemaan itseäsi vähätellen ❣️
satama100 kirjoitti:
Huomenta päivää. Tähän mä haluun sanoa, että ole itsellesi armollinen. Hyväksy. Tie minään .. näe itsesi uusin silmin, uudella tavalla, että tässä on uusi minä, hieman siitä entisestä muuttunut, mutta tässä olen. Äläkä missään vaiheessa eksy ajattelemaan itseäsi vähätellen ❣️
Huomenta päivää. :)
Näin yritän. Moni asia menee uusiksi jollain tavalla ja minunkin pitää oppia hyväksymään etten kertakaikkiaan vaan ole pystyvä kaikkeen niin kuin tahtoisin olla. :)
Kiitos. ❣️G-LoveR kirjoitti:
Huomenta päivää. :)
Näin yritän. Moni asia menee uusiksi jollain tavalla ja minunkin pitää oppia hyväksymään etten kertakaikkiaan vaan ole pystyvä kaikkeen niin kuin tahtoisin olla. :)
Kiitos. ❣️👍🍀
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#176572502
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Öh .. ei ole juurikaan tullut vielä ajateltua tuota juttua .. ehkä sitä miettii sitten, kun on rauhallisempi aika kuin nyt. Yleensä joulun ja vuoden vaihteen välissä tulee se hetki, jolloin alkaa miettiä, mitä seuraavaksi ja minne olen matkalla.
Ystäviin ja perheeseen yritän pitää parempaa yhteyttä, kun kaikki tahtoo jäädä kiireen alle❣️
Myöskin tärkeää olla itseään kohtaan armollinen, vaikka aina ei siltä tuntuisikaan😻- Anonyymi
Keskittyä omaan hyvinvointiin. Keskittyä puolisooni ja yritän saada suhteemme toimimaan. Unohtaa menneisyyden säätö, johon ikävä aina välillä nostaa päätään.
- Anonyymi
Mulla on tapana miettiä tavoitteet vasta uutena vuotena. Se on yksi ohjelmanumero, johon kuuluu monenlaista, kirjoittamista, maalaamista, juttelua muiden kanssa, mystiikkaakin.
Käyn myös vanhan vuoden tavoitteet läpi, mikä onnistui ja mikä ei, miksi meni niin. - Anonyymi
Työelämässä eteneminen, uudet tuulet puhaltaa. Pidempi reissu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741670- 231172
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as321073Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu134906Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189816- 64694
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo192609On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79598- 49551
- 69530
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32518- 55507
- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28432- 34424
- 33423
- 40417
- 16409
- 82398