Moinen ylihintainen hitaan palvelun marketti.
Saadaan liikennettä pois keskustasta menköön ihmiset peltomarkettiin tai rismaan.
On se hyvä että keskustan k kauppa lopetti!
36
1733
Vastaukset
- Anonyymi
Sanoisit Sinäkin; " K- RosvoMarket " niin se kuulostaa oikealta nimeltä !
- Anonyymi
Prismasta tosin ei löydä niin laadukasta vaatetta kuin monista vintage-nettistoreista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17681841/kunnon-vintage-vaatetta-netista! - Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17658021q
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Hienoa saadaan demarimopoille surffikenttää .
- Anonyymi
Kyl. Palvelut sinne missä ne on autolla saatavilla!
- Anonyymi
Atomin Prisma ja Merkoksen Citymarket ovat kumpikin kalliimpia kauppoja kuin oli tämä keskustan K-supermarket.
- Anonyymi
Jaa, ei kyl 5 hengen perheellä tuolta tuntunut…
Erotuksella sai bensat menikö sitten peltomarkettiin vai voimalamarkettiin tekee viikon ostokset.
- Anonyymi
Kumelan Supermarket on yhä halpa.
- Anonyymi
Salekin on sitä halvempi mitä kummeli k market.
Ja Salella tarkoitan kauppaa - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Salekin on sitä halvempi mitä kummeli k market.
Ja Salella tarkoitan kauppaasiellä ei ole muuta hyvää kuin lihatiski
- Anonyymi
Voi vapaasti valita, missä kaupassa käy, paitsi autottomien on vaikea käydä kaukana.
- Anonyymi
Autottomat ovat poikkeuksetta työttömiä. Ei heillä ole mikään kiire ja kyllä he perille pääsevät vaikka kävellen. Onhan meillä myös tämä R-linja mikä liikkuu ja taksit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Autottomat ovat poikkeuksetta työttömiä. Ei heillä ole mikään kiire ja kyllä he perille pääsevät vaikka kävellen. Onhan meillä myös tämä R-linja mikä liikkuu ja taksit.
Osamaksuautolla käydään hakemassa punalapputuotteita, elintarvikkeita joiden parasta ennen -päivä umpeutuu, ja sitten pihistellään loppukuukausi että saavat velkavaununsa osamaksuerän hoidettua.
- Anonyymi
Köyhät huutelee kun ei ollut varaa käydä. Sori oli pakko taas 😅 montas minuuttia tämä saa olla.
- Anonyymi
Älä nyt nouseva upea mahtava Riihimäki kyllä täällä onnistutaan ja menestytään… mainoksissa ainakin mitä jotkut todellisuudesta erkaantuneet ovat suustaan päästäneet liikkeelle ja yleisesti.
En usko yhteenkään sanaan tuosta.
Vedetään yli 300 tuhannen tuloja kehityshommissa ja mitä on saatu. Osa-aikainen mäkkäri pellolle eikä mitään todellista työllistäjää, vähätkin halukkaat menevät naapurikuntiin.
- Anonyymi
Onpas siellä paljon tyhjää. K.kauooa, it-myymälä, urheilukauppa, vaatekauppa. Enää kirjakauppa ja kukkakauppa.
- Anonyymi
Sellast se on. Miten siellä sitten mikään pärjää jos ei ole mitään..
- Anonyymi
ON MEILLÄ EI KUN TEILLÄ KOHTA UPEA KESÄTEATTERI.
- Anonyymi
Tällä hetkellä suurin Riihimäen keskustan autioittaja on liikennesuunnittelun järjettömyys.
Kadut kavennetaan "remonttien" yhteydessä. Nyt nähtävissä runsaiden lumisateiden jälkeen homman järjettömyys. Kaupungin keskusta täysi sumppu.
Kiertää mielellään näillä keleillä keskikaupungin.
Nyt on Riihimäen vihreillä tilaisuus järjestää kaupunkikävelykierroksia ilman häiritseviä autoja. - Anonyymi
S ryhmän omistaja kiittää. Salekin myy niinku isommat marketit tätä menoa.
- Anonyymi
Takapakkia kaupungin kehityksessä.
Sietäisi kaupungin päättäjien katsoa peiliin tekemistään päätöksistä.
Aikanaan vouhotettiin kavelykatuja kaupungin keskustaan-nyt se on totta, kaupungin keskusta on VAIN kävelijöitä varten.- Anonyymi
Kyllä ainaki näillä lumen määrillä.
Silleen helppo ku ei tarvi murehtia parkkiruutujen aurauksesta kun ei ihmisillä ole tarvetta tulla autolla keskustaan.
Yhtä säästöä sekin
- Anonyymi
Kyllähän tänne vois alkaa ku ois vähä enemmän kiinnostusta ottaa vastaan.
En tieä pitääkö tulla tonni vai kaksi taskussa kysyy tonttia 40-50 työntekijän yritykselle- Anonyymi
Älä tule. Ei täällä olevatkaan pysty toimimaan kun vaikeutetaan kokoajan mahdollisuuksia palvella asiakkaita.
Vuonna 2023 on muutettava naapurikuntaan ja otettava työntekijät mukaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä tule. Ei täällä olevatkaan pysty toimimaan kun vaikeutetaan kokoajan mahdollisuuksia palvella asiakkaita.
Vuonna 2023 on muutettava naapurikuntaan ja otettava työntekijät mukaan.Taidat pohjustaa vain "firmasi" konkurrssia ja haet muita syylllseksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taidat pohjustaa vain "firmasi" konkurrssia ja haet muita syylllseksi.
No sitten menee nurin.
Velat menee mutta omaisuus onneksi jää.
Riihimäellä tehdyt ja kerätyt eurot taskuun, firma nurin ja muualle.
- Anonyymi
Joo näitä "suuria" johtajia ja työllistäjiä riittää joka kunnassa.
Varteenotettavat yritykset toivotetaan mielellään tervetulleiksi tänne.- Anonyymi
No sitten… ne tulkoon
- Anonyymi
Niin, tässä erään kasvavan alan jutuissa mukana ja kyllä se vaan on usealla yrittäjällä sama juttu ettei tätä kylää vaikeampaa ole päästä kehittämään ja kasvamaan.
Logistisesti ja etäisyyksien puolesta olisi täydellinen mutta ei.
- Anonyymi
köyhän ulinaa.
- Anonyymi
K-Kokoomus-Kallein !
- Anonyymi
Eipä siellä k-marketissa tullut kovin paljoa asioitua, mutta sen yhteydessä olevassa postissa sitäkin enemmän. Ennen, jos pakettiautomaatit oli täynnä tai kirjelähetys ei mahtunut laatikkoon, sekä ulkomailta tulleet paketit, vietiin ne keskustan K-marketin yhteydessä olevaan postiin. Nyt ne viedään sinne pellon reunaan Merkoksenkadulle. Taitaa iso osa Riihimäen asukkaita asua muualla, kuin siellä päin. Postin palvelu muuttunut niin surkeaksi, että nyt teen kaikkeni, ettei tarvitse enää postin palveluita käyttää.
Varoitus myös muille, jotka haluaa boikotoida postia. Tilasin erään paketin Post nord kirjeenä, tarkoituksena boikotoida postia, mutta sitten selvisi, että kun se ei mahtunut postiluukkuun, vietiin sekin postiin Merkoksenkadulle. (Ja se hemmetin noutopiste oli vielä kaiken lisäksi sijoitettu myymälän puolelle, mikä ärsytti tilanteessa vielä lisää.) Paketin arvo oli 20 euron paikkeilla (kuljetus oli ilmainen) ja mietinkin, että jätänkö vaan hakematta. Kävin sitten kuitenkin kävellen 9 km reissun hakemassa sen. Mutta nyt meni boikottiin myös Postnord kirjelähetykset.
Ainoa varma tapa saada jatkossa paketit lähelle kotia, on tilata vain paikoista, mitkä käyttää matkahuoltoa, post nord pakettien noutopistettä (ei siis kirjeenä), DB schenkeriä ja olikohan jotain muuta. Näiden noutopisteeseen matkaa kotoa 200 metriä. Yksi vaihtoehto on toki lopettaa hupishoppailu, Riihimäeltä vaan ei oikein mistään saa mitään järkevää kaupoista (ihan tarpeeseenkaan), niin on tullut suurin osa asioista senkin takia tilattua netistä. Tai jos saa, niin tolkuttomaan hintaan.
En tilaa mitään kuraa Kiinasta vaan ihan laatutuotteita. Mutta ei ole mitään järkeä maksaa esim. merkkifarkuista 135-150 euroa jossain paikallisessa puljussa, jos ne saa netistä alessa vaikkapa 75 eurolla tms. Tai viimeksi eräskin kosmetiikkaostos, Riihimäen sokoksella tuote 39 euroa ja sama tuote netistä (ilman postikuluja) toisesta paikasta 19 euroa. - Anonyymi
Rabattia odottelen taas keskustaan. Jos vaikka aukeaisi vuonna 2134.
- Anonyymi
Siihen tulee Super Max, joka oli Riihimäen ensimmäisiä suuria elintarvikeliikkeitä.
- Anonyymi
Rabatissa oli kiva henkilökunta!
- Anonyymi
Mulla on ikävä sitä K-kauppaa! Kahvilakin oli mukava.
PS. Missä oli aikoinaan Super Kax, vai miten se kirjoitettiin? Nykyisen Salen paikalla?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1281488- 371401
- 671215
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa541149- 69994
Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi254954Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei193934- 73911
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää16830Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106818