Aurinkopuuteri : )

Voisko joku kertoo miten aurinkopuuteria käytetään. Pliis!!!
5594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mun ymmärryksen mukaan sillä korostetaan piirteitä, siis lähinnä poskipunan tavalla eli sipaisut poskipäihin, sitten mahdollisesti otsaan ja nenänpäähän. Ei siis kokokasvoihin, ettei näytä vanhalta ja tunkkaiselta...

Äänestä

Aurinkopuuteri sopii loistavasti ruskettuneeseen ihoon,mutta sipaisu vaaleallakin iholla korostaa kivasti.Sipaise aurinkopuuteria kasvojen korkeimpiin kohtiin;poskipäille,otsaan,nenänvarteen ja leukaan kevyesti.

Äänestä
  • tunnustele sormenpäilläsi missä poskiluusi on..

    Äänestä

et käytä ollenkaan.oot ihan kaikessa rauhassa lapsi vielä.:)

Äänestä

aurinkopuuteria ei saisi käyttää tavallisen puuterin sijaan(kuulemma) itse käytän sitä kuitenkin poskipunana poskiluun korkeimpaan kohtaa jonka saat selville kun "supistat huulesi "tötterölle".aurinkopuuterin kanssa kannattaa kyllä olla varovainen ja varsinkin jos iho ei vielä ole päivettynyt.aurinkopuuteria voi myös käyttää leuan alla ja otsalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiitu-92 kirjoitti:

Voisko joku kertoo miten aurinkopuuteria käytetään. Pliis!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu