Onko omakotipihat kesäisin aina autioita vai käytössä.
Itse en muista 10 min hetkeä että ei olisi kova meteli, 8-23. Lähes 20 v ajanjakso. Joko lähistön pihoossa alle 30 m tai vähän kauempana, mutta käytössä esim todella kovaääninen sirkkeli painepesuri tai moottorisaha.
Esim viikonloppuisin aina jollain pihajuhla johon kutsuu huuutamaan lapsia. Jos ei tätä ole on yllä mainitut toimet.
Myös usealla lähinaapureista pihasssa teltta, johon laittavat jälkelöiset yöksi, osa koiran kanssa jolloin öisinkin tai pitkälle yöhön kova melu.
naapurit harrastavat kovaäänisiä mopoja, jolloin melu on läpi uön, esim kello 3 yöllä voi alkaa lähellä kovaääniben kaasuttaminen jos avaat ikkunan.
Esim keskusta näyttää aivan hiljaiselta kesäviikonloppuisin kun kauounki ei remppaa katuja/taloja.
Käytännössä pihaa ei voi käyttää sellaiseen, mitä muut käyttää, eli talon rouva tekee pihatöitä tai istuu ulkona aamukahvilla, tai lukemassa.
Omakotitalomölyäminen
Anonyymi-ap
0
104
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?5847628Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3342896Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3912085- 1281293
- 311253
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl41179Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1041057- 911045
Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h641023- 44892