Nyt koronakuolemat vähenevät

Anonyymi-ap

Koronakuolemat vähenevät nyt yksinkertaisella tilastointikikalla.
Thl muuttaa tilastointia niin, että nyt erotellaan koronan vuoksi kuolleet koronan kanssa kuolleista. (Yle-uutiset)
Ennen tätä tilastoitiin koronakuolemiksi kaikki kuolleet, jotka olivat saaneet tartunnan 30 vrk sisällä ennen kuolemaa.
Nyt ei enää Thl:n eikä Stm:n tarvitse selitellä tuota varsinkin ikäihmisten ylikuolleisuutta, mikä alkoi piikitysten myötä.
Näppärää!!!

5

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi hyvä Sylvi tätä epäilyjen valtaa, aina vaan paranee , tulkinnat ja väärinkäsitykset asiasta.
      Eihän eräisiin pure yksinkertainen totuus tieteen taholta , sillä näyttää olevan niitä jotka tekevät omat analyysinsä ilman koulutusta .

    • Anonyymi

      Aamulehdestä: "Suomi on tähän asti noudattanut koronakuolemien raportoinnissa Maailman terveysjärjestön (WHO) suositusta, jonka mukaan koronakuolemiksi merkitään kaikki kuolemat, jotka ovat tapahtuneet 30 vuorokauden sisällä annetusta positiivisesta koronatestituloksesta. THL:n mukaan noin 40 prosentissa tilastoiduista koronakuolemista varsinainen kuolemansyy on tässä vaiheessa epidemiaa jokin muu kuin korona."

      Eli jos jäi auton alle ja kuoli, ja oli saanut positiivisen koronatestituloksen 30 vrk sisällä, merkittiin koronakuolemaksi. Miten noin uskomattoman typerä ja valheellinen tilastointitapa on ylipäätään missään vaiheessa voinut olla käytössä? Täysiä idiootteja ovat he, jotka moisen älyttömyyden ovat keksineet ja käyttöön hyväksyneet.

      • Anonyymi

        Palveli hyvin tarkoitustaan, kun piti lietsoa pelkoa ja paniikkia piikitysten vauhdittamiseksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Palveli hyvin tarkoitustaan, kun piti lietsoa pelkoa ja paniikkia piikitysten vauhdittamiseksi.

        Nyt koronahysteerikot ovat raivoissaan kun tuo virheellinen ja suorastaan valheellinen tilastointitapa jää historiaan, eikä voi kauhistella enää yhtä suuria "koronaan kuolleiden" vanhusten määriä.


    • Anonyymi

      Syksyllä kun oli vielä rokottamattomien pandemia(median ja THL:n mukaan) HUS tilastoi vielä sairastuneet rokotestatuksen mukaan. Marraskuussa sekin lopetettiin kun tilanne oli kääntynyt Rokotettujen pandemiaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7520
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2946
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1659
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1468
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1419
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1163
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      77
      863
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      755
    Aihe