Kuinka saada kuumetta

Anonyymi-ap

Noniin eli tarviin apua!!! Mun pitäis saada itelleni kuumetta sillee et se kestää 2pv ja oon kuullut et jos imee kuumaa tee pussia niin tulis kuumetta?? Toimiiko toi oikeesti ja jos toimii niin kuinka kauan kestää? Eli kertokaa mulle pls et auttaako jos imee kuumaa tee pussia?!?

6

215

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pukeudu ulos mahdllisimman kevyesti niin tuut kipeeksi eli et saa pukeutua lämpimästi vaan menet esim lenkille kevyissä vaatteissa.

    • Anonyymi

      Mitä ihmettä?! Kuka nyt tahallaan haluaa kipeäksi??? Minä voisin ilomielin antaa sinulle tämän kaiken omani limani ja räkäni!! Siinäpä vähän sinulle tautia! Ei tunnu kuule yhtään kivalta niistellä ympäri päivää ja ei tunnu sekään hyvälle kun limaa valuu kurkusta hitaasti alas! Ja kuule, alussa korvani olivat lukossa päiviä!!!
      Toivottavasti et haluaisi kipeäksi! Minä en haluaisi enää ikinä. Ei mikään koulu-tai työjuttu yms voi olla niin paha että se pitää skipata olemalla kipeä. Onneksi minun tautiin jo helpottuu. Olen ollut yli 2 viikkoa kipeä!

    • Anonyymi

      Joo, tosi viisasta olla tahallaan kipeä!:()

    • Anonyymi

      Miks haluut olla kipee??????
      Siis ei mitää järkee!!!!
      Eikä koulussa/töissä oo mitää noi kauheeta et pitäs tulla tahallaan kipeeks !!

    • Anonyymi

      Ei tarvii olla kuumetta vaan se joka mittaa (et kai ite?) päättelee sulla olevan kuumetta. Vanhoja armeija ajan kikkoja oli mm. vaihdokas kuumemittari joka oli valmiiksi lämmitetty tai asettautua patterin lähelle ja kun lääkintämiehen silmä vältti niin piti mittaria patterissa kiinni. Yksi hyvä keino kuulemma oli että söi tupakan tai kaksi niin tulee kuulemma kova kuume, mutta laskee nopeasti. Tällaisia neuvoja 6/PohmTR, Oulu 1976-77 .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2304
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1294
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      87
      1086
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      1012
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      159
      967
    6. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      924
    7. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      893
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      833
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      833
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      50
      796
    Aihe