Ja toukokuussa Nielseniläiset lähtevät taas matkaan suurin joukoin!
Henry taas
11
290
Vastaukset
- Anonyymi
Hiukan myöhään tulee tämä asia täällä esille.
Taitavat jälleen suomalaiset asiantuntijat olla palstaa pitämässä.- Anonyymi
Nyt en ole täysin mukana ajatustesi kanssa.
Aloitus on vuoden 2022 joulukuulta.
Heille on siten jäänyt runsaasti aikaa valmistautua seuraavaan toukokuuhun. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt en ole täysin mukana ajatustesi kanssa.
Aloitus on vuoden 2022 joulukuulta.
Heille on siten jäänyt runsaasti aikaa valmistautua seuraavaan toukokuuhun.Tietääkseni Nielsen risteilyä ei ole toukokuussa 2024? Liekö sitten toukokuussa 2025? Siihen on ainakin riittävästi aikaa valmistautua, kun asiasta kerrottiin jo 07.12.2022.
Joko olet täysin mukana tuon aikaisemman huomion kanssa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tietääkseni Nielsen risteilyä ei ole toukokuussa 2024? Liekö sitten toukokuussa 2025? Siihen on ainakin riittävästi aikaa valmistautua, kun asiasta kerrottiin jo 07.12.2022.
Joko olet täysin mukana tuon aikaisemman huomion kanssa?Edellisillä risteilyillä oli niin vähän porukkaa että toivottivat muutkin skönärit tervetulleiksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tietääkseni Nielsen risteilyä ei ole toukokuussa 2024? Liekö sitten toukokuussa 2025? Siihen on ainakin riittävästi aikaa valmistautua, kun asiasta kerrottiin jo 07.12.2022.
Joko olet täysin mukana tuon aikaisemman huomion kanssa?En ole vieläkään mukana.
Jos joulukuussa 2022. Pohditaan seuraavaa toukokuussa tapahtuvaa risteilyä, niin mielestäni se olisi silloin vuonna 2023 toukokuussa.
Sitä en tiedä oliko heillä sellainen, koska en ollut siellä paikalla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole vieläkään mukana.
Jos joulukuussa 2022. Pohditaan seuraavaa toukokuussa tapahtuvaa risteilyä, niin mielestäni se olisi silloin vuonna 2023 toukokuussa.
Sitä en tiedä oliko heillä sellainen, koska en ollut siellä paikalla.9.5.2024 palstan kärjessä tämä alkuperäinen viesti? Siis kärjessä ilman kommentteja. Eiköhän se silloin ollut aika paljon myöhässä toukokuun 2023 tapahtumaan? Kuka mitenkin pysyy mukana noissa päivämäärissä?
Nielsen risteilyillä on kai aina ollut yli sata osallistujaa, joten porukkaa on riittänyt. Ja ainakin havaintojeni mukaan väki on tykännyt ja viihtynyt. Aika hillittyä väkeä ulkoseilurit olivat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
9.5.2024 palstan kärjessä tämä alkuperäinen viesti? Siis kärjessä ilman kommentteja. Eiköhän se silloin ollut aika paljon myöhässä toukokuun 2023 tapahtumaan? Kuka mitenkin pysyy mukana noissa päivämäärissä?
Nielsen risteilyillä on kai aina ollut yli sata osallistujaa, joten porukkaa on riittänyt. Ja ainakin havaintojeni mukaan väki on tykännyt ja viihtynyt. Aika hillittyä väkeä ulkoseilurit olivat.Väännetään rautalankaa.
Tuo aloitus oli siis 2022 joulukuulta, jossa todettiin:
” Ja toukokuussa Nielseniläiset lähtevät taas matkaan suurin joukoin!”
Se että siihen ei ollut kukaan vastannut näinä kuluneina vuosina ennen 9.5.-24 ei vaikuta mitään siihen, että toukokuu 2023 oli n. puolen vuoden päässä tuosta aloituksesta.
Luepa vielä kerran nuo päivämäärät, niin pääset kiinni aikajanaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
9.5.2024 palstan kärjessä tämä alkuperäinen viesti? Siis kärjessä ilman kommentteja. Eiköhän se silloin ollut aika paljon myöhässä toukokuun 2023 tapahtumaan? Kuka mitenkin pysyy mukana noissa päivämäärissä?
Nielsen risteilyillä on kai aina ollut yli sata osallistujaa, joten porukkaa on riittänyt. Ja ainakin havaintojeni mukaan väki on tykännyt ja viihtynyt. Aika hillittyä väkeä ulkoseilurit olivat.Olisiko niin, että tuo VANHA aloitus oli sotkeentunut ilman kommentteja palstan alkuun vaikkakin alkuperäisellä päivämäärällä. Ei tarvinne olla paljoa hoksottimia, että toukokuussa 2024 ilmestyvä aloitus vuoden 2022 päivämäärällä on järjestelmän sekoaminen. Pientä, pienen pientä ajattelua vaan.
Onhan tuossa ollut kummallisia häiriöitä muutenkin jonkin aikaa. Joku "nokkela" eli älykääpiö haluaa sotkea tätäkin palstaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisiko niin, että tuo VANHA aloitus oli sotkeentunut ilman kommentteja palstan alkuun vaikkakin alkuperäisellä päivämäärällä. Ei tarvinne olla paljoa hoksottimia, että toukokuussa 2024 ilmestyvä aloitus vuoden 2022 päivämäärällä on järjestelmän sekoaminen. Pientä, pienen pientä ajattelua vaan.
Onhan tuossa ollut kummallisia häiriöitä muutenkin jonkin aikaa. Joku "nokkela" eli älykääpiö haluaa sotkea tätäkin palstaa.Se oli tullut sinne alkuun botin ansiosta, joka nosteli vanhoja keskusteluja esiin.
Kun ylläpito poisti tuon bottipostauksen, niin 2022 aloitus jäi sen takia tuonne ylös.
Sitten joku teki siihen yllämainitun 9.5 vastauksen:
”Hiukan myöhään tulee tämä asia täällä esille.
Taitavat jälleen suomalaiset asiantuntijat olla palstaa pitämässä.”
Tuon takia se aiheutti tämän pyörityksen.
Luulisin, että tämä on nyt valmis siirrettäväksi arkistoon D. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se oli tullut sinne alkuun botin ansiosta, joka nosteli vanhoja keskusteluja esiin.
Kun ylläpito poisti tuon bottipostauksen, niin 2022 aloitus jäi sen takia tuonne ylös.
Sitten joku teki siihen yllämainitun 9.5 vastauksen:
”Hiukan myöhään tulee tämä asia täällä esille.
Taitavat jälleen suomalaiset asiantuntijat olla palstaa pitämässä.”
Tuon takia se aiheutti tämän pyörityksen.
Luulisin, että tämä on nyt valmis siirrettäväksi arkistoon D.Minäkin huomasin tuon 2022 kirjoituksen ilman yhtäkään kommenttia toukokuussa 2024, jolloin ei pitänyt olla Nielsen risteilyä. Olihan se kummallista, tajusin. Jotain oli pahasti vialla.
Yllä olevassa vastauksessahan se selitetään.
Hauskaa oli lukea tuota pyöritystä ja ihmetellä, jos joku ei ollut "mukana".
ex Nielseniläinen - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minäkin huomasin tuon 2022 kirjoituksen ilman yhtäkään kommenttia toukokuussa 2024, jolloin ei pitänyt olla Nielsen risteilyä. Olihan se kummallista, tajusin. Jotain oli pahasti vialla.
Yllä olevassa vastauksessahan se selitetään.
Hauskaa oli lukea tuota pyöritystä ja ihmetellä, jos joku ei ollut "mukana".
ex NielseniläinenNoinhan se tosiaan meni.
Ihmisellä on toisinaan sellainen mielenmaisema, että jää helposti yhdelle raiteelle, eikä osaa hypätä sivuun ja tarkastella asiaa muiltakin suunnilta.
Tämä veivaaminen on vielä pientä verrattuna joihinkin tapauksiin, joissa joudutaan jopa raastuvalle kun ei osata astua paria askelta taaksepäin ja pysähtyä ottamaan aikaa selvitystyöhön.
Hyvää loppukevättä kaikille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,502294Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.932028Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e912000Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu241767MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131731Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4941567Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S21540Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?491370Kemet lomautukset
Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas371275Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.761268