Velvollisuuksia ja huolehdittavaa on ihan liikaa. Sitten joskus, kun muista huolehtimisen tarve vähenee on jo itse elämän ehtoopuolella ja vaivainen. Vähäiset on ilonaiheet elämässä. Surun taakkaa on kannettavaksi moninverroin enemmän. Kun jaksaisi sen kaiken kantaa ja päästä eteenpäin. Kun voimavarat riittäisivät.
Vastaukset 2
- Anonyymi
Tuolta minustakin tuntui vähän aikaa sitten. Nyt on alkanut hieman helpottamaan. Vähitellen sain asiat siihen malliin, että pystyin ottamaan huilia. Liian paljon ja nopealla aikataululla. Muista olla armollinen itsellesi.
- Anonyymi
Toivottavasti sinulla on ystäviä jotka auttavat taakkasi kanssa. Surutkin helpottaa hieman, kun ne pääsee purkamaan jollekkin läheiselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l2981016Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni61827- 65748
- 67691
- 69674
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et39658- 43560
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona33546- 48497
- 40495